Nepovedený domácí večer pro naše barvy, Frýdek nasměroval k výhře Šumský

Nepovedený domácí večer pro naše barvy, Frýdek nasměroval k výhře Šumský Z n o j m o - V chladný páteční večer jsme na domácí půdě hostili Frýdek-Místek a nebyl to příběh se šťastným koncem. V první půli jsme si sice dokázali vypracovat převahu, bohužel ale neproměnili šance, což se nám stalo v druhé půli osudným. Frýdek-Místek byl efektivní a rozhodující okamžik obstaral kdo jiný, než Šumský. Jeho úspěšná trefa z 58. minuty položila pevné základy. My jsme museli do rizika a jeden z brejků využil v pojistku 87. minutě Illko.

14.k.FNL, pátek 4.11.2016
1.SC Znojmo FK - Městský FK Frýdek-Místek  0:2  (0:0)
Branky: 58. Šumský, 87. Ilko
ŽK: 60. Cihlář (ZNO) – 54. Slaninka (FRM), 69. Švrček (FRM), 72. Ilko (FRM), 82. Hykel (FRM)
Rozhodčí: Rejžek – Urban, Černý
1.SC Znojmo FK: Halouska – Mezlík, Svozil (77. Njire), Cihlář (c), Helísek, Šumbera (56. Nepožitek), Motal, Holub, Javůrek, Urbančok, Yilmaz (69. Rybička).
Městský FK Frýdek-Místek: Mihálek – Švrček, Literák, Ilko, Klabník, Slaninka (64. Stratil), Hykel, Šichor (81. Termanowski), Šumský, Willwéber, Nworah (90. Krčula).
Počet diváků: 520

Při zranění Jirky Klímy dostal poprvé v sezóně šanci v základní sestavě Kubilay Yilmaz. V úvodu jsme sledovali vyrovnané utkání, hosté se snažili být směrem do útoku nebezpeční, což potvrdili v 28. minutě. Do dobré příležitosti se propracoval Nworah, jeho střela na vzdálenější tyč však skončila těsně vedle. Jako přes kopírák se pak zdála akce krátce poté, tentokrát však na druhé straně. Javůrek posunul Yilmazovi, který volil stejné provedení jako frýdecký útočník a i on těsně minul.

Po šanci našeho forwarda jsme převzali iniciativu hry a dokázali si vypracovat i další nadějné možnosti, vždy však chybět zmíněný pověstný kousíček, aby vše klaplo. V 37. minutě vychytal Mihálek Urbančoka, vzápětí to zkoušel Helísek ostrou ranou. Síť se však nezatřepotala a do kabin se šlo za bezbrankového stavu 0:0, což ve na Městském stadionu v Horním parku nebývá zvykem.

Ve druhém dějství se očekával náš atak bezbrankového skóre, ovšem nakonec z toho bylo trápení. V nadsázce by se dalo říct, že utkání rozhodl nejlepší střelec soupeře Nicolas Šumský. V 58. minutě si počíhal na šanci, dostal kousek volného prostoru a z dvaceti metrů se trefil přesně k tyči, Halouska se natahoval marně.

Trenér Kučera pak musel postupem času do rizika, stáhl hru na tři obránce a poslal do hry Rybičku s Njirem. Když už jsme se do možnosti dostali, vždy to mu něco scházelo. Rybičku zastavil v 75. minutě na poslední chvíli Klabník, o chvíli později mu ve skluzu chyběly opravdu jen centimetry. Při naši hře vabank samozřejmě mohli hosté využívat rychlých brejků. V 80. minutě ještě jeden z nich neproměnil Hykel, zaskvěl se gólman Pavel Halouska. Když pak ukázkový centr v 83. minutě skončil po naší hlavičce míč nad bránou, zasadil nám o několik okamžiků později smrtelnou ránu Pavel Ilko, který se trefil stejně jako Šumský ukázkově.

Radim Kučera (Znojmo): Prohra 0:2 mě samozřejmě mrzí, je to o proměňování šancí. Kdyby je proměnili Yilmaz a Urbančok, asi není co řešit. Bohužel jsme nedali a hosté nás ztrestali. Měli jsme do utkání dát víc kvality, sebevědomí a rozvahy. Na některých hráčích sleduji špatné výkony a velkou nervozitu, nepodávají takové výkony, které od nich očekávám. V utkání to jde pak cítit, ale i tak se dal zápas s Frýdkem zvládnout.