Postup do 2.ligy zatím odložen

Postup do 2.ligy zatím odložen Kdo čekal, že naší výhrou v Uničově bude oslavovat postup do 2.ligy, byl zklamán. Nejen proto, že vážil z tohoto důvodu cestu zbytečně, ale především proto, že domácí nás porazili zaslouženě. Domácím se kromě tří bodů líbil i pan okurka. Oslavy jsou tak odloženy minimálně o týden. Před domácím publikem pak mohou být o to větší!

27.kolo, neděle 23.5.2010
SK Uničov - 1.SC Znojmo FK  1:0  (1:0)
Branky: 12. Řehák
ŽK: 2.Vejvoda, 41.Hrubý, 41.Kyselý – 60.Podzemský, 78.Lacko, 89.Mička
Rozhodčí: Nenadál – Nádvorník, Páral
SK Uničov: Uvízl – Heinz, Vejvoda, Novosad, Fiala – Kyselý (69.Hořava), Toman (89.Niessner), Žmolík, Švajda – Řehák (90.Vybíhal), Hrubý
trenér Zdeněk Strouhal
1.SC Znojmo FK: Hrubý – Hříbek, Mička, Helebrant, Šilinger – Podzemský (80.Baláž), Lacko, Zapalač – Krhut (62.Kováč), Látal, Minarech
trenér Michal Sobota
Počet diváků: 345

Přijeli jsme s útočit, domácí naopak vycházeli ze zabezpečené a pevné obrany. Prvních deset minut jsme se snažili prosadit především ze standadních situací, ale k žádné vyložené šance jsme se nepropracovali. Naopak domácí udeřili z první vážnější šance. Na hodinách svítila 11 a stejným číslem hrající uničovský T.Řehák se střelou prosadil proti Vlastovi Hrubému. Po gólu se pár minut dařilo v kombinaci více domácím modrobílím, ale pak měli opět více na kopačkách míč naši hráči, ale do šancí se nedostávali. Zhruba ve 40.minutě už to mohlo být 2:0, ale Švajda trefil bez přípravy tyč. Těsně před poločasem se domácí dožadovali penalty, ale hlavní rozhodčí Nenadál naopak potrestal nejen dle jeho názoru filmujícího hráče, ale i jeho protestujícího spoluhráče.

Druhý poločas přinesl podobný obraz hry. Na kopačkách měli míč asi více naši hráči, ale úplně bez šancí. Naopak nebezpečně hrozili pouze domácí - například ke konci šanci domácímu Hrubému chytil náš Hrubý. Asi deset minut před koncem se nad naší nemohoucností dát branku rozplakalo i samo nebe májovým deštíkem, ale na faktu, že oslavy postupu do 2.ligy musíme odsunout, věřme že už, na další víkend. Buď hned po sobotě odpoledni, pokud Frýdek-Místek nevyhraje, nebo pak domácí výhrou v neděli nad béčkem Vysočiny Jihlavy B. A možná by to bylo symbolické. Sezonu jsme začali první významnější výhrou nad áčkem Vysočiny Jihlava v domácím poháru a postup o soutěž výš bychom z MSFL získali výhrou nad B-týmem tohoto týmu z Českomoravské vrchoviny.