Prohra na půdě prvoligového Piastu Gliwice 3:0

V generálce na jaro polské nejvyšší soutěže porazil tým středu tabulky Piast Gliwice naše 1.SC Znojmo 3:0.

přípr. Kamien, pondělí 18.2.2013
Piast Gliwice - 1.SC Znojmo FK  3:0  (1:0)
38.Bzdęga, 49.Rudolf Urban, 69.Bzdęga
Piast Gliwice: Szumski (46.Szmatuła) – Lisowski, Polák, Buryán, Adu Kwame –Szeliga (87.Piewko), Murawski (85.Jędrzejczyk), Urban, Bzdęga (70. Kochan), Osyra – Dočekal (46.Maszak).
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Mudra, Yonov, Hnaníček, Cihlář - Helísek, Lacko, Buchta, Nepožitek, Okleštěk - Heinz.
Ve 2.pol. do hry zasáhli - Hříbek, Mička, Švarc, Šilinger, Lukáš, Ševčík.

K přípravnému zápasu dnes naše A mužstvo zajíždělo do Polska, kde se utkalo s polským prvoligovým klubem Piast Gliwice, které se po podzimu nachází na 7.místě tamní prvoligové soutěže. Původně se mělo utkání hrát na hlavním stadionu přímo v Gliwici, bohužel počasí z posledních dní to nedovolilo a tak se příprava odehrála v asi 30 km vzdáleném Rybniku na UT.

Přestože výsledek napovídá jasnému utkání, v 1.poločase se hrálo vyrovnané utkání. Herní převahu mělo polské mužstvo, ale do žádných větších šancí se nedostalo. Naše hra trpěla bohužel řadou nepřesných přihrávek a zbytečnými ztrátami míče jsme se sami připravovali o možnost něco v útoku vymyslet. Sice jsme měli několik rohových kopů v těsném sledu za s sebou, ale nic jsme z nich nevytěžili. Gliwice měly několik nebezpečně vyhlížejících akcí, ale k žádnému dramatickému ohrožení branky se také nedostávaly. Na obou stranách převažovala pozorná obrana. Když už se zdálo, že 1.poločas skončí bez branek, přihrál ještě na naší polovině Radek Buchta přímo na kopačky domácích hráčů a ti po rychlém útoku tuto obrovskou chybu potrestali vedoucí brankou 1:0.

Hned na začátku 2.poločasu jsme opět zbytečně ztratili balon ve středu hřiště, záložníci trestuhodně nechali obranu na holičkách a další rychlý protiútok skončil brankou na 2:0. V této době již byl polský tým lepším mužstvem na hřišti. Trenéři následně provedli několik změn v sestavě. Za stavu 2:0 pravděpodobně odpustil rozhodčí domácím penaltu po faulu na Oklešťka. V 69.min nezvládl odehrát balon do bezpečí Mička a domácí útočník Bzdega uzavřel na 3:0.

Jistě užitečné utkání s kvalitním soupeřem tak trenérům ukázalo, na čem ještě musíme bezpodmínečně zapracovat, příp. co v zápasech zlepšit, aby jsme udrželi naše současné postavení v lize. Poslední utkání, které před zahájením jarní části Fotbalové národní ligy sehrajeme, bude utkání s rakouským SC Retz.