Remíza proti druholigovému Táborsku!

Remíza proti druholigovému Táborsku! První ze dvou přípravných zápasů na svém soustředění v Náměšti nad Oslavou sehrál náš tým proti druholigovému sokovi.

přípr. (Náměšť n.O.), středa 7.7.2021
FC Silon Táborsko - 1.SC Znojmo FK  2:2  (0:1)
Branky: 4.Matoušek, 61.Boula z pen. - 58.Kočík, 80.testovaný hráč
1.SC Znojmo FK: Kofroň - Kočík, Žalud, Prokeš, Papež - Krakovčík, Asante -Goncalves, Okleštěk, Kirschner - Silva
Do druhé půle zasáhli Růžička, Laarej, Vocilka a dva testování hráči.

Hned od začátku měl náš tým více ze hry, na kterou se dalo dívat. Leč stačila malá chyba na levé straně a hosté se z rychlého protiútoku ujali vedení 1:0. Naši borci v černých dresech ale stále bušili na vrata druholigového týmu. Například v 15.minutě šel Joao Silva sám na gólmana, ale trestuhodně nestihl vystřelit. Stejný hráč ve 36.min. udělal po přesném centru Tomáše Oklešťka vše dobře, ale gólman Táborska se skvěle do bezprostřední střely položil.

I ve druhém poločase se náš tým hrající o soutěž níže svého soupeře nijak nelekal. V 51.min. měl Martin Krakovčík na kopačce vyrovnání, ale i druhý gólman soupeře míč vyrazil. Balon už nedokázal zkrotit v 58.min., když se David Kočík i díky teči jednoho z táborských hráčů mohl radovat z vyrovnání - 1:1! Jenže vzápětí došlo k nešikovnému faulu zaškobrtnutím našeho brankáře v pokutovém území o nohy hráče v modrobílém dresu a Jihočeši opět vedli. Tato branka a následné prostřídání v našem týmu dodaly větší "lauf" na kopačky hostů a ti už více zatápěli naší obraně. Přesto se gólové šance objevily na obou stranách. Podstatné ale bylo, že gól padl už jen do sítě soupeře. V 80.minutě se o to v našem dresu postaral jeden z ještě testovaných mladých vyšších útočníků. Moc nechybělo a mohli jsme i vyhrát, ale v 82.min. vše pro Táborsko opět zachránil gólman.

Další zápas sehraje náš tým proti FC Velké Meziříčí (hrát proti němu pak budeme i hned ve 2.kole MSFL) opět v Náměšti nad Oslavou a to v sobotu od 10:15.