Remíza stačila! Znojmo je zachráněno!

Remíza stačila! Znojmo je zachráněno! Z n o j m o - K jistotě záchrany stačila bez ohledu na ostatní výsledky výhra. Tři body se sice znojemským hráčům získat proti Čáslavi nepovedlo, ovšem Kladno také remizovalo a to znamená, že výsledek 1:1 ze Znojma udržel jihomoravský celek ve druhé lize i pro příští sezónu.

29.k.2.liga, sobota 4.6.2011
1.SC Znojmo FK - FK Čáslav  1:1  (0:0)
Branky: 63. Mička - 48. Hušťava
ŽK: 6. Kazár, 69. Nepožitek, 80. Kováč - 3. Hejný, 15. Ptáček, 60. Růžička, 63. Macek, 85. Bárta.
ČK: 38. Hejný.
Rozhodčí: Milan Makovička - Marek Emanuel, Michal Urban.
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Kazár, Yonov, Mička, Sukup - Lukáš, Nepožitek, Lacko (86. Trnovec), Hnaníček (67. Kováč) - Zifčák (73. Krajičič), Vašíček.
FK Čáslav: Bárta - Ptáček, Kotrba, Sedláček, Šisler (68. Fikejz), Růžička, Mojdl, Macek, Džafič (89. Racko), Hušťava, Hejný.
Počet diváků: 705

Znojmo přijela podpořit početná fanouškovská skupina z nedalekých Dyjákovic. O bouřlivou kulisu tak bylo postaráno, což se ukázalo i v samotném zápase. Jihomoravané potřebovali vyhrát, aby si zajistlili jistotu druhé ligy. Samozřejmě stačil i jiný výsledek, to by se však Znojmo muselo ohlížet na zápas Kladna. Začátek utkání napovídal snaze domácích jít za vítězstvím, vyústěním však byla jen poziční převaha. Na šance přihlížející diváci čekali marně. Už ve třetí minutě ale inkasoval žlutou kartu Hejný a nastartoval tak své zkrácené působení na hřišti.

I Čáslav se pokoušla potrápit domácí obranu, ale vycházala z této činnosti naprosto stejně jako Znojmo, tedy bez větší gólové šance. Po krátké útočné fázi hostů se dopředu začal tlačit opět znojemský tým. Do dobrých pozic se dokázal dostat Vašíček, ale ani jednu výrazněji nevyužil a některé situace volaly po jiném řešení. V 30. minutě měl dobrou pozici ke střele Zifčák, ale míč se mu zapletl mezi nohy a z nadějné sitauce nic nezbylo. Největší šancí Znojma tak byla hlavička Mičky o osm minut dříve, kdy míč jen těsně minul bránu. Dobře se jevila i souhra Vašíček - Zifčák a následný pas do vápna, který Lacko ve skluzu jen těsně minul. Ve 38. minutě pak nastala konečného pro již zmíněného Hejného, který složil zápasnickým chvatem Lacka a po druhé žluté uviděl červenou.

V druhé části se čekala díky početní převaze Znojma jeho zběsilý úprk za třemi body. Ten se však nekonal a co víc, ve 48. minutě zmrazil znojemské fanoušky Pavol Hušťava, který poslal centr z pravé strany hlavou k pravé tyči - 0:1. Inkasovaný gól samozřejmě nahlodal domácí plány. Ted už zbývalo jediné, vše do útoku. Ovšem to se lehce říká, než poté provádí. Čáslav i v deseti lidech dokázala odolávat znojemských útokům a hlavně častým centrům do vápna. Domácí si ale také museli společně s útok hlídat také zadní vrátka. Čáslav totiž jen čekal na příležitost je pořádně otevřít.

Snaha Znojma po celý druhý poločas ovoce nepřinesla, jediným výjimkou byla akce ze 63. minuty po standardní situaci, kterou proměnil po centru ve vyrovnávající gól Zdeněk Mička. Ten si zaběhl za obranu a umístil míč ke vzdálenější levé tyči - 1:1. Vyrovnání však hostující obranu nerozlomilo. Centr za centrem mířil do čáslavského vápna, ale jeden za druhým se odrážel zpět jako pinpongový míček. Bylo tak velkou úlevou, že po konečném hvizdu příleté z Kladna remízový výsledek. Zklamání znojemských fotbalistů tak vystřídala radost ze záchrany, kterou remíza s Čáslaví zaručovala.