Rychlé vedení nevydrželo, s Pardubicemi první domácí bod

Rychlé vedení nevydrželo, s Pardubicemi první domácí bod Z n o j m o - Proti Pardubicím jsme chtěli na třetí pokus zlomit domácí trápení a začátek nám vyšel na jedničku. Už ve druhé minutě totiž z rohového kopu skóroval Martin Hudec. Žel vedení nám vydrželo pouze devět minut. Velká škoda je to i proto, že ještě před vyrovnávajícím gólem Klátila zneškodnil Jiří Doleček penaltu. Ve druh půli jsme chtěli zvrátit výsledek na svoji stranu, ovšem žádná z nadějných možností síť nerozvlnila. V nesmírně našlapané tabulce nám patří po sedmi odehraných kolech čtvrté místo.

7.k. FNL, neděle 21.9.2014
1.SC Znojmo FK - FK Pardubice  1:1  (1:1)
Branky: 2. Hudec - 11. Klátil
ŽK: 44. Hudec, 50. Okleštěk – 66. Fousek
Rozhodčí: Ondřej Lerch - Petr Blažej, Ondřej Černý
1.SC Znojmo FK: Doleček – Hříbek, Yonov (46. Ledecký), Hudec, Odehnal (57. Stáňa) – Lacko (C), Buchta, Kovačić – Helísek, Okleštěk, Pázler (87. Hrazdílek)
FK Pardubice: Frydrych – Vondra, Vencl, Bederka, Hašek, Kudrna, Karkda, Jeřábek (C), Fusek, Fousek (76. Záviška), Klátil (64. Nečas)
Počet diváků: 500

Lepší začátek jsme si mohli jen těžko vysnít. Ve druhé minutě totiž přistál rohový kop na hlavě Martina Hudce a ten rozvlnil pardubickou síť. To, co si trenérské duo Machala - Aleksijević přálo, se splnilo. Bohužel však nevydrželo dlouho. Na penalty máme tuto sezónu opravdu velkou smůlu. Po Hudcově faulu si v šesté minutě postavil míč na bílý puntík Jeřábek, ovšem Doleček vytáhl skvělý zákrok.

Bohužel to však nebylo nic platné, hned v 11. minutě totiž náš jinak skvělé chytající gólman trochu váhal, zda vyběhnout proti míči za obranu a nešťastně uklouzl. U míče tak byl dříve Martin Klátil, který pěkným lehkým lobem vyrovnal skóre. Vyrovnávací gól nás na chvíli zaskočil, ochrnutí však netrvalo dlouho. Naopak, na konci první poloviny měl velkou šanci Okleštěk, který vedl přečíslení. Čekal ještě na nabíhajícího Pázlera do volného prostoru, nakonec se ale rozhodl vypálit. Střela mu však nevyšla a zamířila přesně doprostřed brány.

Do druhého dějství naskočil do hry Ledecký a jeho cíl byl jasný, oživit hru. Zanedlouho dostal stejný úkol i Stáňa. Aktivita se přelévala z jedné strany na druhou. Pardubice měly největší tlak kolem 52. minuty, kdy zahrávaly čtyři rohy za sebou. Pak už se začala budovat převaha našeho týmu. V 74. minutě chybělo jen málo a Matúš Lacko mohl vsítit parádní gól, jeho střela z voleje z pětadvaceti metrů ale skončila ke smůle pouze na břevně.

V závěru utkání už se Pardubice především bránily náporu našeho týmu. V 82. minutě měl na hlavě svůj druhý gól Hudec, ale tentokrát netrefil míč hlavou ideálně. Soupeř pak vzápětí naposled zahrozil, kdyby Záviškovi neodskočil míč, šel by sám na brankáře Dolečka. Nic to však nezměnilo na našem tlaku. Hrdinou utkání se mohl stát Kovačić. V dobré pozici ale mířil znovu jen doprostřed brány. S Pardubicemi jsme se tak rozešli smírně 1:1.

Oldřich Machala: První poločas jsme prospali, udělali jsme velkou hrubku, která nás stála vedení. Druhá půle byla z naší strany daleko lepší, měli jsme rozhodnout zápas. Škoda, že jsme neproměnili šance. Ve druhé půli to byl velmi dobrý fotbal na druholigové poměry. Škoda ztráty dvou bodů.