Tři body z hřiště od zoo

Tři body z hřiště od zoo Na půdě zachraňujícího se celku z brněnských čtvrtí od zoologické zahrady jsme (bez vykartovaných Hrubého a Mičky) za slunečného počasí ale na těžkém terénu získali tři body do tabulky MSFL, v níž nyní vedeme již o sedm bodů nad druhým týmem, kterým už je Sigma Olomouc B. Už ve středu 12.5. hrajeme doma od 17:00 se Zábřehem. Online přenos Karla Hodáka jste mohli sledovat na našem diskuzním fóru.

25.kolo, neděle 9.5.2010
FC Dosta Bystrc-Kníničky - 1.SC Znojmo FK  0:2  (0:1)
Branky: 28.Látal, 70.Minarech
ŽK: 66.Outrata, 69.Lajcman, 69.Břežný, 90.Šíma - 76.Látal, 90.+2.Yonov
Rozhodčí: Jan Paták (Zlín) - Milan Plesar (Otrokovice), Jiří Chramcov (Uherské Hradiště)
FC Dosta Bystrc-Kníničky: Krajíček - Lajcman (80.Moučka), Břežný, Jirásek, Šíma, Doubek (72.Veselý), Fous, Logara, Bubeníček, Veselovský, Outrata
trenér Oldřich Janusicza
1.SC Znojmo FK: Minařík - Hříbek, Yonov, Helebrant, Šilinger - Podzemský (86.Palička), Lacko, Zapalač - Krhut (53.Minarech), Kováč (78.Lukáš), Látal
Počet diváků: 295

Hned na začátku zahrávali domácí roh, ale nic z něj nebylo. v sestavě domácích byl od začátku i Martin Doubek. Zajímavostí je, že jediný gól, který na podzim dal byl právě Dostě. Ve12.minutě jsme i my zahrávali roh, ale ani z tohoto mráčku nezapršelo. Hra se odehrávala uprostřed pažitu s velmi měkkým podkladem a hrbolatým terénem. Ve 21.min. se Lacko se pěkně uvolnil, ale slabě vystřelil a navíc netrefil branku. Jenže o pět minut později jsme se už radovali: nádhernou uličkou vyslal do úniku Kováč Látala a naše zimní posila mazácky proměnila. A vzápětí to mohlo být už 2:0. Krhut přesprintoval oba domácí obránce a špičkou chtěl prostrčit pod gólmanem, ale ten zacchránil domácí od pohromy. Ve 40.min. z přímého kopu domácích naštěstí nic nebylo a následný roh si krásně stáhl Minařík.

Prvních deset minut druhé půle až na dva naše rohy nic podstatného nepřineslo. Až pak obrovská šance našich. Látal obešel v pokutovém území domácího obránce, přihrával Kováčovi před úplně prázdnou branku, ale ten na balon nedosáhl. V 70.minutě si hrstka našich fanoušků mohla zakřičet gól podruhé. Nejprve reklamovali domácí penaltu, vzápětí dostali 2 žluté karty za faul a následné protesty. Naši ale odpověděli nejlépe, jak mohli. Látal opět vyzpovídal obránce domácích, posadil centr před prázdnou branku Minarechovi na hlavu a ten nezaváhal. Na druhé straně se totéž domácímu útočníkovi nepovedlo. V 83.min. domácí zahrozili střelou asi z 25 m, která prosvištěla kolem tyčky. Ani čtyřminutové nastavení už nic nepřineslo, a tak nás tři body posunuli blíž našemu cíli a domácím přidělali divizní vrásky.

Oldřich Janusicza, FC Dosta Bystrc-Kníničky "Soupeř hraje výborně v obraně, navíc jsme se asi báli jít do vápna. Zbytečně jsme drželi balon a nevytvořili si žádné šance. Nevystřeli jsme na bránu a hráli jsme jen po vápno. Chtěli jsme aspoň bod a byli jsme Znojmu místy rovnocenný soupeř, ale znojemský tým spoléhal na brejky, které sehrál dobře."

Michal Sobota. 1.SC Znojmo: "Bystrc hraje důrazně a agresivně, s čímž vždycky počítáme. Přijeli jsme si do Brna pro body a to se podařilo. Hra nebyla kvalitní, ale domácí hráči neměli žádnou vážnou příležitost, takže výhra je zasloužená. Jsme poučení z minulé sezony, takže nad postupem nepřemýšlíme. Teď ale hrajeme dvakrát doma. Když zvítězíme, můžeme být klidnější. Zajíci se ale počítají až po honu."