Trpělivě za výhrou, proti Třinci jsme rozhodli v druhé půli

Trpělivě za výhrou, proti Třinci jsme rozhodli v druhé půli Z n o j m o - Proti Třinci se čekal těžký zápas a to se také potvrdilo. V první půli jsme se marně snažili dostat do vedení, v dějství druhém jsem ale zažehli jiskru, kterou podpořil gólem na 1:0 David Ledecký. Drama to sice bylo až do závěrečného hvizdu, ovšem s veselou tečkou v podobě pojišťovacího gólu střídajícího Jana Pázlera. Věřme, že teprve druhou domácí výhrou se nastartuje série úspěchů.

20.k. FNL, neděle 29.3.2015
1.SC Znojmo FK - FK Třinec  2:0  (0:0)
Branky: 56. Ledecký (Lapeš), 90+3. Pázler (Okleštěk)
ŽK: 36. Helísek, 48. Ledecký – 50. Kubáň, 58. Matoušek
Rozhodčí: Pavel Franěk - Vít Melichar, Zdeněk Dobrovolný
1.SC Znojmo FK: Ilizi – Dreksa, Cihlář, Odehnal, Helísek, Svozil, Njire (46. Stáňa), Okleštěk, Lacko "C", Lapeš (75. Žondra), Ledecký (84. Pázler).
FK Třinec: Paleček – Kubáň, Malcharek (78. Joukl), Janoščin, Matoušek (78. Smetana), Tomeček, Hupka, Motyčka, Vomáčka "C", Hloch, Dedič.
Počet diváků: 535

Utkání jsme začali pod zamračenou oblohou aktivně a odměnou byla šance v páté minutě, kdy se k míči ve vápně dostal Ledecký. Brankář Paleček byl však rychle z brány a dokázal mu snížit střelecký úhel. Třinec se následně postupem času dokázal také dostat do hry a srovnal krok. V 22. minutě mohl využít nedorozumění v obraně Malcharek, ale Ilizi si se situací poradil.

Dlouhé minuty se pak na zeleném pažitu nedělo nic zajímavého, vyjma pár ostrých soubojů. Vzruch v hledišti způsobila až 40. minuta, kdy se na pravém křídle uvolnil Lapeš a našel v pokutovém území Ledeckého. Ten mířil hlavou dobře, ale Paleček předvedl výborný zákrok. Zahanbit se v závěru půle nenechal ani Luboš Ilizi a podržel nás při střele Dediće. Nůžky Malcharka už pak neměly efekt.

Do druhého dějství jsme vstoupili s velkým elánem a bylo to znát. Třinec začínal mít s aktivním pohybem našich hráčů problémy, z čehož rusultovaly i fauly. Po jednom z nich zahrával přímý kop Okleštěk, v 52. minutě mu ale radost překazil dalším bravurním zákrokem Paleček. Přesto se dlouho z čistého konta radovat nemohl. David Ledecký dostal přesný pas za obranu od Lapeše a konečně se dočkal. Své krátké sólo zakončil efektním gólem o bližší tyč a břevno.

Rázem to musel být Třinec, jenž se musel tlačit více do útoku. Dlouho ale nemohl Iliziho v bráně ohrozit. Hosté to zkoušeli alespoň z dálky, Hupkova rána nebyla špatná, ale do brány se nevešla. Vyrovnání měl na kopačce až Tomeček, placírkou ovšem v tutové šanci mířil přímo doprostřed brány.

Výsledek byl otevřený až do nastavených minut. Poté třinecké naděje rázně definitivně utnul střídající Jan Pázler, který se ve finálních situacích málokdy mýlí. Paleček neměl šanci. Naši hráči i fanoušci si tak po dlouhé době mohli užít domácí vítěznou děkovačku.