Výhra nad rakouským soupeřem

Nakonec v Retu se hrálo přípravné utkání se St.Pöltnem, ve kterém sice náš soupeř vedl, ale do poločasu vlastní brankou srovnal. Po poločase vstřelil vítězný gól Podzemský.

přípr. Retz, čtvrtek 10.2.2011
spusu SKN St.Pölten - 1.SC Znojmo FK  1:2  (1:1)
Branky: 6.Fröschl - 11.Kováč, 58.Podzemský
spusu SKN St.Pölten: Vollnhofer - Zwierschitz (60.Kotynski), Popp(50.Speiser), Rödl, Lenko (70.Schütz) - Zellhofer(46.Gravogl), Fallmann, Becirovic (60.Talir), Hofbauer (46.Gruberbauer) - Fröschl (70.Schagerl), Wojtanowicz (46.Kozelsky)
1.SC Znojmo FK: 1.poločas: Šustr – Sukup , Yonov, Mička, Krajačič – Krhut, Trnovec, Lacko, Hnáníček, Podzemský - Kováč

2.poločas: Doleček – Lukáš. Coufal, Mička, Švarc – Bačík, Lacko, Podzemský, Hnáníček, Krajačič - Vašíček

Velice kvalitní přípravný zápas, s velice kvalitním soupeřem (Rakousko, II.liga). Domácí začali lépe a hned v 6´ šli po menším zaváhání našich obránců do vedení – 1:0. V utkání, ve kterém se očekávalo mnoho osobních soubojů, se nenechali naši borci zahanbit a obdržená branka jako by je nakopla a po jednom našem nezdařeném útoku v 11´vyrovnali – 1:1. Hnáníček na půlce vybojoval míč, přihrál do leva volnému Lackovi. Ten přihrávkou našel na druhé straně Krhuta. Dominik vypálil tvrdou ránu a Kováč ač tísněn domácím bekem srazil míč do branky. Hned ve 13´ Kováč hlavičkoval vedle levé tyče. V 35´ domácí po pěkné akci trefují tyč znojemské branky. Kováč znovu zahrozil hlavou a to v 36´. Výborně hrající Hnáníček lišácky z dálky zaměřuje na bránu, protože si všiml, že se golman se zapomněl na hranici šestnáctky. Ale k brance chyběly centimetry.

Do druhé půle poslali trenéři Smrček a Sobota pozměněnou sestavu a ta začala napodobovat své spoluhráče z první půle. Doslova soupeře přehrávali a přihrávkami na jeden dotek se dostávali do vyložených šancí. Tu největší měl a vyřešil jak nejhůř mohl záložník Podzemský. Po krásném vysunutí Vašíčkem šel Podzemský sám na brankáře, ale zvolil střelu a branku přestřelil. V 55´jsme zahrávali roh a Bačík krásně z voleje střílí těsně vedle levé tyče. O tři minuty později předvedla trojice Lukáš, Bačík, Podzemský pěknou akci a posledně jmenovaný tentokrát, přestože tísněn dvěma obránci, prostřelil domácího brankáře – 58´ 1:2. A následovala desetiminutovka nádherných akcí, ze kterých se mělo skóre navyšovat. Nejprve Krajačič tvrdě pálí a golman zachraňuje. V 65´ Bačík vypracoval šanci a znovu Krajačič střílí vedle. V 70´ trojice Podzemský, Vašíček a Lacko úplně rozebrali domácí obranu, ale Matúš nedal. 73´ a opět stejná trojice podobnou akcí nadělali v obraně zmatek a Lacko střílí vedle. Škoda, škoda a zase jen škoda neproměněných šancí. Domácí se v poslední desetiminutovce ještě snažili srovnat, ale stejně jak v první půlí výborná obrana, tak i obranné složení ve druhé půli bylo proti vyrovnání.

Musíme ještě jednou zdůraznit – kvalitní zápas s kvalitním soupeřem.

Další příprava pokračuje v sobotu v Břeclavi proti místnímu klubu (14:00) na umělé trávě.