Znojmo jeden z klíčových zápasu jara nezvládlo

Z n o j m o - Domácí se v případě úspěchu proti Sezimovu Ústí mohli posunout až na třinácté místo. Po skončení zápasu však můžeme říct, že se v dolních patrech tabulky nic nemění. Znojmo dostalo od Spartak čtyři branky a nezbývá mu než uspět na Kladně.

27.k.2.liga, neděle 22.5.2011
1.SC Znojmo FK - FC Silon Táborsko  1:4  (0:1)
Branky: 82. Yonov - 35. Nesvadba, 53. Simr, 67. Vukadinovič, 90. Jasanský.
ŽK: 3. Kováč, 52. Hříbek, 52. Krajičič, 79. Podzemský - 13. Knakal, 16. Ciferský, 72. Fryšták, 81. Nesvadba.
Rozhodčí: Drahoslav Drábek - Emil Ubias, Adriana Šecová.
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Kazár, Trnovec, Yonov, Sukup (69. Zifčák) - Lukáš, Krajičič (59. Podzemský), Lacko, Hříbek - Vašíček, Kováč.
FC Silon Táborsko: Fryšták - Novák, Rožboud (85. Rožboud), Knakal, Mašek, Simr (65. Mach), Ciferský, Nesvadba, Vukadinovič (90+. Hric), Jasanský, Javorek.
Počet diváků: 765

Znojmo se muselo v utkání obejít bez dvou záložníků Nepožitka s Hnaníčkem, kteří nemohli nastoupit kvůli disciplinárnímu trestu. V úvodu zápasu byli aktvinější domácí fotbalisté a zdálo se, že by se pro ně duel mohl vyvíjet dobře. Už ve třetí minutě se do nadějné situace po dlouhém autu dostal ve vápně Vašíček a celé akci chyběla jen razantnější střela. Sezimovo Ústí nezastihl začátek utkání v úplně nejlepší pohodě, a to především v obraně. Často si také hráči Spartaku pomohli žlutými zákroky. Postupně se však hosté dokázali dostat do hry a Znojmo mohlo na nějakou převahu v klidu zapomenout, navíc se v deváté minutě dostal do dobré pozice Javorek, ale jeho střela postrádala přesnost a také razanci.

Slibný záčátek první půle se pak proměnil především v nezáživný fotbal. Do šancí ze hry se ani jeden tým nedostával, jedinou možností jak ohrozit bránu tak byly standardní situace. V 28. minutě se po jedné takové dostal k hlavičce Nesvadba, ale mířil mimo tři tyče. Rohový kop o sedm minut později už se však znamenal první gól utkání. Na centr si naskočil právě Jaroslav Nesvadba a poslal svůj tým přesnou hlavičkou do vedení - 0:1. Znojmo bylo chvíli opařené, pak se ale ještě v závěru pokoušelo o vyrovnání, obrana Spartaku ho však k ničemu nepustila.

Druhý poločas začal aktivitou Jihomoravanů, jenže jakýkoliv nápor zmrazila 51. minuta, kdy byla po střetu Hříbka s hostujícím hráčem odpískaná hodně sporná penalta a znojemský hráč jen nevěřícně kroutil hlavou. K penaltě se postavil Jasanský, ale svoji střelu k pravé tyči dobře neumístil, brankář Hrubý navíc jeho záměr vystihl a penaltu lapil. Tenhle moment mohl Znojmo nastartovat, místo toho však přišla akce Sezimova Ústí, pas z pravé strany před bránu na úplně volného Pavel Simra a gól v podstatě do prázdné brány - 0:2. Už v úvodu poločasu se tak zrodil klíčový moment celého zápasu.

Na domácích hráčích byla díky nepříznivému vývoji znát nervozita a ani snaha nic nezmohla, nedařila se kombinace, přihrávky, prostě nic. Navíc Znojmo začalo s postupem času dost riskovat a hosté tak měli možnost k podniknutí několika rychlých brejků. Jeden z nich Spartak využil. Střídající Mach individuálně přešel po levé straně přes znojemskou obranu a ač jeho přihrávku před bránu Hrubý tečoval, brance nezabránil. K odraženému míči se totiž dostal nekrytý Petr Javorek, otočil se s balónem na penaltě a poslal ho po zemi k levé tyči - 0:3.

Po třetím inkasovaném gólu klesly šance Znojma na úspěch v dnešním zápasu na bod mrazu. Trochu nadějněji to mohlo vypadat po přímém kopu Kazára z 75. minuty, předvedl se však brankář Fryšták, který míč vytáhl na brankovou konstrukci. Následný roh pak zanamenal šanci paradoxně pro Sezimovo Ústí, Vukadinocič šel sám na Hrubého, ale svoji střelu poslal vedle levé pravé tyč. Skóre se měnilo až v 82. minutě, kdy se dočkali i Jihomoravané. Pískala se totiž další sporná penalta po zákroku Nesvadby a kapitán Znojma Todor Yonov pokutový kop s přehledem proměnil - 1:3.

Poslední slovo však přece jen patřilo hostům. Pěknou individuální akcí se prezentoval Martin Jasanský. Obešel tři hráče, našel si dobrou střeleckou pozici a míč umístil technickou střelou po zemi k pravé tyči - 1:4.