archiv článkůarchiv aktualit

V srpnu 2017 vyšly tyto články:

Další stránky
1234>>
1.8.Znojemský deník: Šamánek připravil efektně šanci pro Helíska. Mohlo jít o gól měsíce, říkáPRI - ZNO 0:0, 1.kolo | Jan Pařík/Deník Foto: fkpribram.czZ n o j m o - Dva góly a přesto jsme z Příbrami v sobotu odjížděli s prázdnou. Obě trefy byly posouzeny jako ofsajdové, jedna z nich však měla být regulérní. Hlavní postavou obou okamžiků byl Rosťa Šamánek, u prvního jako asistent, u druhého jako střelec. Pokud pomineme tyto dvě události, připravil i největší šanci utkání, když patičkou přiťukl do dobré pozice Davidu Helískovi. Právě tyto témata probíral v rozhovoru pro Znojemský deník.
1.8.V uvolněné náladě a s novým dresy od společnosti Zina proběhlo oficiální focení A-týmuZdeněk PlánkaZ n o j m o - V každé sezóně je na programu také oficiální focení. To letošní přišlo na řadu před domácím utkání s Hradcem Králové. A i tentokrát bylo v něčem nové, pochopitelně přibyli noví hráči, především ale také zbrusu nové dresy od společnosti Zina, s kterými jsme odehráli už utkání v Příbrami. Focení měli i tentokrát ve svých rukou profesionálové ze společnosti kartickyhracu.cz
2.8.Těším se, zápasy za Znojmo jsou pro mě specifické, říká před Hradcem Honza HladíkZNO - HKR 1:3, 2.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Ve spojení se Znojmem Honzu Hladíka poslední roky provázela smůla. Na zkoušce v letní přípravě roku 2014 si udělal výron kotníku, když přijel na jaře tohoto roku do Znojma v dresu Prostějova, dostal červenou kartu. Toto léto už to vyšlo a znojemský odchovanec se opět navlékl do dresu 1.SC. Už v pátek proti Hradci Králové tak může vyběhnout na trávník před domácími fanoušky.
3.8.Jaké mám krom výhry přání? Aby přišlo hodně lidí, přeje si před Hradcem trenér BalcárekZNO - HKR 1:3, 2.kolo | Zdeněk Plánka Foto: Libor DuchoňZ n o j m o - Escéčko má za sebou dobrý vstup do letošního ročníku Fortuna národní v podobě remízy v Příbrami. Teď ale čeká svěřence trenéra Jiřího Balcárka první domácí utkání. A bude to opět těžký test. Na jih Moravy přijede Hradec Králové, který patří mezi jedny z hlavních favoritů na postup. Znojemský lodivod věří, že navážeme na výkon s Příbrami a doufá, že nás přijde v páteční večer podpořit co nejvíce fanoušků.
3.8.Starší dorost si zpestřil přípravu zápasem v Plzni a návštěvou předkola Ligy MistrůredakceZ n o j m o / P l z e ň - Zajímavé zpestření letní přípravy prožili ve středu naši starší dorostenci. K přípravnému utkání totiž zajížděli až do daleké Plzně, kde si s kvalitním soupeřem otestovali svoji formu a poté následovala návštěva večerního utkání předkola Ligy Mistrů mezi Plzní a FC Steaua Bukurešť.
3.8.Těžký los pokračuje, v prvním domácím utkání sezóny se střetneme s Hradcem KrálovéZNO - HKR 1:3, 2.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Jeden účastník loňského ročníku první ligy za námi, druhý před námi. Po venkovním utkání v Příbrami přivítáme v domácím prostředí Hradec Králové, tedy jednoho z velkých favoritů na postup do první ligy. Utkání startuje v aktuálních velmi vysokých teplotách v příjemných pátečních 19:30.
4.8.Hradecké déjà vu, dobře rozehraný zápas jsme ztratili v jedné minutěZNO - HKR 1:3, 2.kolo | Petr Frömel, Zdeněk Plánka Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o - Pamatujete na naše utkání v Hradci v roce 2016? Tehdy jsme také ztratili dobře rozehrané utkání v druhém poločase, nyní se podobná záležitost opakovala. Duel jsme měli tentokrát rozehraný ještě lépe než tenkrát, po půli jsme vedli po trefě Honzy Javůrka 1:0. V druhém dějství však přišla kritická minuta, během tohoto krátkého času dokázal soupeř zápas otočit a nám už se nepovedlo gólově odpovědět. Naopak, z přímého kopu přidal pojistku bývalý znojemský hráč Honza Pázler, v zápase to byl již druhý proměněný.
4.8.Nemohu hráčů vytknout nasazení, ale takové chyby soupeř neodpouští, hodnotil prohru s Hradcem trenér BalcárekZNO - HKR 1:3, 2.kolo | Zdeněk Plánka Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o - Premiéra před domácími fanoušky se nejprve pro trenéra Jiřího Balcárka vyvíjela dobře. Po první půli jsme vedli nad Hradcem Králové 1:0, nicméně v druhém dějství se situace otočila, když soupeř skóre dokázal otočit během krátké chvilky. Znojemský kouč ocenil nasazení svých svěřenců, ovšem také konstatoval, že takové chyby tým jako je Hradec, neodpouští.
5.8.Góly nepadly z žádného tlaku, sami jsme to Hradci usnadnili, mrzelo Honzu JavůrkaZNO - HKR 1:3, 2.kolo | Milan Šoba Foto: Libor DuchoňZ n o j m o - Do Znojma přišel minulý rok krajní záložník Honza Javůrek právě z Hradce Králové. Ve 2. kole Fortuna národní ligy měl tak o motivaci určitě postaráno. Na hřišti patřil k nejlepším hráčům a otevřel v první půli i skóre utkání. Premiérová trefa Escéčka v této sezóně 2. ligy však na úspěch bohužel nestačila. Hradec v druhé půli skóre otočil a Honza litoval, že góly soupeře v podstatě nepřišly z žádného tlaku.
5.8.Začátek druhé půle jsme pokazili, pak už to bylo buď a nebo, říká po Hradci Franta MalárZNO - HKR 1:3, 2.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - V prvním kole absolvoval svoji druholigovou premiéru v Příbrami, hned kolo následující si mladý stoper Franta Malár připsal i první start před domácími fanoušky. Shodou okolností to bylo i v den jeho devatenáctých narozenin. Radostné povídání to ale bohužel pro utkání s Hradcem Králové nebylo. Proti Východočechům jsme v druhé půli ztratili dobře rozehrané utkání.
6.8.Znojmo je stále srdcová záležitost, neskrýval po vzájemném zápase hradecký obránce Honza MudraZNO - HKR 1:3, 2.kolo | Milan Šoba Foto: Deník/Michal FantaZ n o j m o - V pátek zavítali do Znojma v dresu soupeře z Hradce Králové také tři bývalí znojemští hráči - Honza Pázler, Libor Žondra a Honza Mudra. Právě posledního jmenovaného jsme si pozvali k rozhovoru. Honza patří dnes již k legendárnímu týmu, který pro Znojmo v roce 2013 vybojoval historický postup do první ligy, kterou si v jeho dresu také zahrál. A jak sám přiznal, na Znojmo stále vzpomíná.
7.8.Tonda Růsek v nominaci české reprezentace do 19 let na turnaj v JaponskuZdeněk PlánkaZ n o j m o - V pátečním utkání proti Hradci Králové jste si jistě všimli, že v kádru chyběl útočník Tonda Růsek, který přišel nedávno na hostování ze Zbrojovky Brno. Jeho absence měla jednoduché vysvětlení, Tonda obdržel nominaci do české reprezentace do 19 let na turnaj v Japonsku. Zde sehraje výběr trenéra Kozla dvě utkání. 10. srpna proti Japonsku a 13. srpna proti Chile.
7.8.Minuta a vedení bylo pryč, podívejte se na sestřih utkání s HradcemZNO - HKR 1:3, 2.kolo | redakceZ n o j m o - Skvěle rozehranou jsme měli bitvu proti Hradci Králové, když jsme v první půli zásluhou Honzy Javůrka vedli 1:0. Nicméně 2. kolo Fortuna národní ligy pro nás nakonec příznivě nedopadlo. Vinou nepovedené minutovky v druhém dějství jsme během okamžiku přišli o vedení i o remízu. Na všechny podstatné okamžiky z utkání se můžete podívat v našem sestřihu.
7.8.Ligu střídá pohár. V 2. kole MOL Cupu zajíždíme na půdu ostravských PetřkovicPET - ZNO 1:2, 2.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Nabitý program našeho týmu v posledních dnech pokračuje. Fortuna národní ligu střídá domácí pohár. Už v úterý nás čeká utkání 2. kola MOL Cupu. A absolvujeme v této fázi soutěže poměrně dlouhou cestu. Zajíždíme totiž na půdu účastníka MSFL - ostravských Petřkovic. Utkání startuje v 17:00.
8.8.V Petřkovicích rozhodovaly pokutové kopy, hrdinou Martin ŠtěpanovskýPET - ZNO 1:2, 2.kolo | Zdeněk PlánkaP e t ř k o v i c e - Věděli jsme, že na půdě Petřkovic nás nečeká jednoduché utkání. Ostatně úterní výsledky poháru přinesly nejedno překvapení. Soupeři jsme však ulehčili utkání sami. V osmé minutě se po naší chybě dostali domácí do vedení a na nás bylo, abychom celý zápas dobývali. Vyrovnat se povedlo až v druhé půli Stijepo Njiremu, rozhodnout o postupujícím však musely až pokutové kopy, ve kterých zazářil Martin Štěpanovský.
8.8.Zápasy si sami ztěžujeme, mrzelo po pohárovém utkání v Petřkovicích trenéra BalcárkaPET - ZNO 1:2, 2.kolo | Zdeněk PlánkaP e t ř k o v i c e - Ideální scénář se trenéru Jiřímu Balcárkovi v Petřkovicích nesplnil. Jeho svěřenci sice postoupili, bylo to však až na pokutové kopy. Záměr pošetřit síly na páteční zápas s Vítkovicemi tak úplně nevyšel. Znojemského lodivoda mrzelo, že jsme opět soupeři sami usnadnili situaci a naopak některé dobré možnosti nedokázali proměnit.
8.8.Škoda, že jsme to nezvládli v základní hrací době, říká o postupu v poháru David ŠtrombachPET - ZNO 1:2, 2.kolo | Milan ŠobaP e t ř k o v i c e - Trnitá cesta čekala naše hráče proti Petřkovicím v boji o postup do 3. kola MOL Cupu. Rozhodovat nakonec musely až pokutové kopy. Jedním z hráčů, kteří absolvovali plnou porci minut byl i záložník David Štrombach, který operoval na pravém kraji zálohy. Právě s ním jsme hodnotili utkání proti třetiligovému soupeři.
9.8.Do Znojma přichází z Baníku Ostrava na hostování stoper Arťom MešaninovZdeněk PlánkaZ n o j m o - Hlásíme nové jméno do kádru. Z ostravského Baníku přichází na hostování jedenadvacetiletý ruský stoper Arťom Mešaninov. Klub tak reaguje i na situaci, kdy jsme v posledních utkáních měli k dispozici pouze dva stopery. Artěm má na svém kontě jedenáct prvoligových startů a v uplynulé sezóně pomohl Baníku k postupu zpět do první ligy.
10.8.Jsou šance, kterému musíme proměňovat, hodnotil po poháru v Petřkovicích Honza Hladík PET - ZNO 1:2, 2.kolo | Milan ŠobaP e t ř k o v i c e - V pohárovém utkání proti Petřkovicím nastoupil Honza Hladík netradičně na hrotu útoku, kde se pral s domácím obranou. Ze hry sice síť nerozvlnil, ale byl to právě on, kdo uzavřel úspěšný penaltový rozstřel, který nás posunul do třetího kola poháru nekompromisní střelou do šibenice. Honza věří, že nás postup, byť složitější, povzbudí před pátečním ligovým utkáním ve Vítkovicích
10.8.Jsem rád, že jsem klukům pomohl, říká hrdina penaltového rozstřelu Martin ŠtěpanovskýPET - ZNO 1:2, 2.kolo | Milan Šoba Deník/Petr KaboňP e t ř k o v i c e - Pohárový zápas s Petřkovicemi dospěl až do pokutových kopů, v nichž se pasoval do role hrdiny brankář Martin Štěpanovský. Nikoliv náhodou, lapil totiž úvodní dvě penalty soupeře, dal klid na kopačky našim střelcům a velkou měrou nás nasměroval do třetího kola MOL Cup. Jako hrdina se však po utkání gólman s číslem 27 na dres necítil.