Mladšímu dorostu se proti Rosicím nedařilo, sedmnáctka dohrávala v deseti

Mladšímu dorostu se proti Rosicím nedařilo, sedmnáctka dohrávala v deseti T a s o v i c e - Stejně jako pro devatenáctka i pro týmy našich mladších dorostenců byla sobota ve znamení přípravy na hřišti s umělým trávníkem v Tasovicích. Našimi soupeři byla U17 a U19 Rosic. V zápasech se nám nedařilo, zvláště šestnáctce, která především v první půli propadla.

Příprava U17: 1. SC Znojmo - Rosice U16 1:3 (0:1)

Branka Znojma: J. Krištof.

Asistent trenéra Znojma Martin Rajlich

Bohužel hned v 5. minutě utkání jsme po nákopu a prodlouženém míči na nabíhajícího útočníka inkasovali první branku. Naše hra v prvním poločase nebyla dobrá. Nebyli jsme schopni na delší dobu podržet míč, nepřesnosti v kombinaci a nekvalitní převzetí míče vedlo ke ztrátám. V první části druhého poločasu bylo k vidění místo fotbalu spíše strkanice a výměna názorů mezi hráči obou táborů, které vyústily v červenou kartu pro našeho brankáře po druhé inkasované brance. Toto by se samozřejmě stávat nemělo, ale nesportovní chování bylo i na straně soupeře! Zbytek utkání dochytal hráč z pole Olšanský, který inkasoval jednu branku. I v početní nevýhodě se nám podařilo skórovat, kdy Svoboda pěknou přihrávkou vyslal do úniku Krištofa a ten korigoval na konečných 1:3.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený 1. SC ZNOJMO - mládež (@1scznojmomladez)

Příprava U16: 1. SC Znojmo - Rosice U17 1:5 (0:4)

Branka Znojma: Peca.

Sestava Znojma: Lössl - Brzobohatý, Pekár (Hadraba), Herman, Škopek - Souček, Krejčí, Vala - Peca, Matula, Kurdějovský.

Trenér Znojma Patrik Korčák

Musím být velmi kritický, což i hráči pocítili v poločasové kabině. Obrana, která nás celý podzim zdobila a na níž jsme zakládali naši hru, absolutně nefungovala. Herní situace řešila až komicky, kdy jsme sami nabídli soupeři dvě branky a ve spojitosti s malým nasazením, malou komunikací a důrazem jsme vlastními chybami prohrávali 0:4. V ofenzivě jsme celý poločas absolutně nedodržovali základní principy naší hry a díky laxnímu přístupu jsme si nedokázali vytvořit více než jednu šanci.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala, ale obrana pokračovala ve svém výkonu, kde vytvářela jeden hrubý kiks za druhým. Soupeři se po ztrátě a rychlém protiútoku jsme dovolili odskočit na konečný rozdíl 1:5. Směrem dopředu jsme byli aktivnější. Bylo vidět o něco větší nasazení směrem dopředu a větší kreativita, ale rozhodně to bylo těžce pod limit a standard výkonu týmu. Soupeř byl jasně všude první a důraznější.

Hráči, kteří jsou na hraně kádru a nebo bojují o základní sestavu, si díky absencím mohli říct o místo, ale jak se v zápase prezentovali, tak rozhodně nepřesvědčili. Nutno podotknout, že je potřeba se vrátit zpět k lepší tréninkové morálce, kde zejména hráči na stěžejních postových dvojicích absentují a vidí se spolu jen na utkaní, to má za následek až opravdu komický projev a absolutně o sobě nevědí.