Proti Frýdku-Místu jsme doma urvali důležitou výhru, hrdinou Jarda Svozil

Proti Frýdku-Místu jsme doma urvali důležitou výhru, hrdinou Jarda Svozil Z n o j m o - Čekání na první výhru v aktuálním ročníku Fortuna národní ligy skončilo. Nerodila se však lehce. V první půli jsme sice měli převahu, kterou jsme přetavili ve vedení. V úvodu druhého dějství však dokázal soupeř z Frýdku-Místku vyrovnat a strhlo se drama, které svým prvním ligovým gólem rozlouskl v 85. minutě Jarda Svozil.

4.kolo Fortuna NL, pátek 18.8.2017
1.SC Znojmo FK - Městský FK Frýdek-Místek  2:1  (1:0)
Branky: 33. Javůrek, 85. Svozil – 55. Švrček
ŽK: 41. Urbančok, 60. Růsek, 72. Teplý, 89. Lacko – 41. Pielorz, 81. Šumský, 87. Biolek
Rozhodčí: Matějček Milan - Melichar Vít, Novák Michal
1.SC Znojmo FK: Veselý – Svozil, Cihlář, Helísek, Mešaninov – Machuča (84. Čereda), Lacko, Javůrek, Urbančok (59. Růsek), Teplý – Šamánek (73. Hladík).
Městský FK Frýdek-Místek: Buček – Švrček, Pielorz, Spasojević, Ondráček (86. Chvěja) – Šumský, Grussmann (46. Slaninka), Biolek, Willwéber – Varadi (66. Krčula), M. Kovařík.
Počet diváků: 1215

Trenér Balcárek neváhal do základní sestavy nasadit novou posilu Ondřeje Machuču. A od první minutu jsme si vytvořili velkou poziční převahu, chyběla však nějaká výraznější šance. Měli jsme několik zajímavých akcí z obou krajů, ovšem jak už to bývalo v předchozích zápasech, chyběla finální část. Převahu se nám však po zásluze povedlo přetavit ve vedoucí gól. Ve 33. minutě se v pokutovém území prosadil Honza Javůrek a potvrdil, že má v domácím zápasech dobrou formu. Trefil se proti Hradci Králové i nyní. V aktivitě jsme neustávali ani po vstřeleném gólu, do kabin se však šlo za stavu 1:0.

Ve druhé půli ale přišla hned v úvodu studená sprcha. Rohový kop usměrnil do brány v 55. minutě Michal Švrček. Ihned ale mohlo být veseleji, v 58. minutě proletěl míč na zadní tyč, kde byl volný Kuba Teplý. Jeho hlavička orazítkovala bohužel jen tyč. Nadějnou pozici měl i střídající Růsek, svým pokusem ale rozvlnil pouze boční síť. Ale i hosté dokázali vystrčit drápky. Rychlý protiútok zakončoval zpoza vápna Willwéber a Veselý musel ukázat svůj um. Takřka vzápětí se málem urodilo i na druhé straně. Stoper Svozil se dostal netradičně až do pokutového území, kde hledal zpětnou přihrávkou Šamánka, ten však narazil na frýdeckou zeď.

I nadále se hrál poměrně svižný, ale také nervózní fotbal. V 69. minutě jsme měli veliké štěstí, když Ondráček hlavičkoval z bezprostřední blízkosti vedle. Zajímavý byl i závěr utkání. Nejprve Růsek hlavou bránu jen těsně minul, to stejné se přihodilo i na druhé straně Kovaříkovi. Zlomový okamžik přišel v 85. minutě. Hrdinou utkání se stal stoper Jarda Svozil, který z bezprostřední blízkosti poslal míč hlavou do sítě. Pro Jardu to byla vůbec první ligová trefa. Těsně vedení jsme již udrželi a připisujeme si tak nesmírně důležitou první výhru v sezóně.

Jiří Balcárek (Znojmo): Musím kluky pochválit za obrovsky bojovný výkon. Chtěli jsme na soupeře vletět, v první půli jsme diktovali tempo. Měli jsme ale do přestávky zvýšit na 2:0. O přestávce jsem nabádal hráče, že musíme hrát pořád stejně a napadat soupeře už na jeho polovině, což se ale samozřejmě nedá vydržet celý zápas. Nechtěli jsme být pasivní. Frýdek prakticky z ničeho vyrovnal a padla na nás trochu deka. A tady se právě ukázal velký charakter mužstva, kdy jsme jeli na morál, na sílu. Byli jsme dokopaní, o to více si tří bodů vážíme.