archiv článkůarchiv aktualit

V listopadu 2014 vyšly tyto články:

Další stránky
1234>>
1.11.Tomáš Cihlář začíná trénovat: Na podzim bych si chtěl ještě zahrátZdeněk Plánka Foto: Libor DuchoňZ n o j m o - Tomáš Cihlář si toho se zraněními ve své fotbalové kariéře užil opravdu dost. Smůla ho v tomto ohledu potkala i na začátku této sezóny, kdy se zranil v utkání s Kolínem. I s nepříjemným omezením dokázal plnohodnotně odehrát duel Ústí nad Labem, než se zjistilo, že se bude muset léčit dlouhou dobu se zlomeninou křížové kosti. Poprvé od začátku září nyní začal, po drillu na dráze a v posilovně, alespoň pozvolna trénovat.
1.11.Do Znojma zavítá král standardních situací - KarvináZNO - KAR 0:2, 13.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Čtyři kola Fotbalové národní ligy zbývají odehrát do zimní přestávky a tři z nich odehrajeme na domácí půdě. Už v neděli přivítáme šestou Karvinou, která na nás má v tabulce náskok dvou bodů. Soupeř je momentálně v lepší pohodě, poslední dvě utkání vyhrál, zatímco my za sebou máme nepříjemnou porážku v poháru od Liberce. Čeká nás však nový zápas a pochopitelně budeme chtít uspět. Výkop utkání je naplánován na 14:00.
2.11.FNL: Delegace rozhodčích na utkání s KarvinouZNO - KAR 0:2, 13.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Rozhodčí jsou velmi důležitou součástí hry. Pojďme se tedy podívat, kdo byl delegován na nedělní domácí utkání našeho týmu proti Karviné v rámci 13. kola Fotbalové národní ligy. Důvěru pro tento duel dostalo trio Ondřej Berka (hlavní sudí), Ondřej Černý a Ondřej Kožár (pomezní rozhodčí). Delegátem byl pak určen pan Liba.
2.11.Na co se těšit v listopadu? Hned na čtyři domácí zápasy A-týmu!Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Pořádná porce fotbalu čeká naše fanoušky v předposledním měsíci roku. Hned čtyřikrát se totiž představíme na domácí půdě. Ve Fotbalové národní lize nás čeká Karviná, Opava a Ústí nad Labem. V domácím poháru pak odveta osmifinále proti Liberci. Tři zápas doma odehraje také náš juniorský tým. Na začátku listopadu pak bude finišovat podzimní soutěžní část mládežnických týmů, první zimní měsíc je pak uzavře podzim i pro A-tým.
2.11.V první půli nevyšla přesilovka, Karviná rozhodla zápas za minutuZNO - KAR 0:2, 13.kolo | Zdeněk Plánka Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o - Zapomenout na vysokou úterní prohru v poháru a spravit si chuť třemi body proti Karviné, takový plán. Musíme bohužel konstatovat, že se nevyvedl. Od 11. minuty jsme sice hráli přesilovku po vyloužení Cverny. Své šance jsme však nevyužily. V druhé půle se srovnaly po vyloučení Kovačiće a následně Karviná v rozmezí jedné minuty rozhodla o zápasu. Dvakrát se trefil Juřena.
3.11.JUN: Boj o prodloužení série bez prohry, do Dobšic přijede PlzeňZNO - PLZ 0:0, 17.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Naše juniorka šest zápasů bez prohry, plzeňská čtyři zápasy bez prohry. V Dobšicích to tak dnes bude v rámci sedmnáctého kola Juniorské ligy jistě velice zajímavý souboj. Oba týmy hrají v pohodě a můžete se tak těšit na poutavý fotbal. Přijde náš juniorský tým podpořit v boji o prodloužení skvělé série. Výkop je naplánovaný na 14:00.
3.11.Odehnal po Karviné: Takhle doma rozdávat body, to je katastrofaZNO - KAR 0:2, 13.kolo | Milan Šoba Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o - Na hřišti chtěli výhrou zapomenout na pohárovou prohru v Liberci a nastartovat domácí sérii, který by vydržela až do konce podzimu. Tento plán ale bohužel nevyšel. Karviné jsme v 13. kolem Fotbalové národní ligy podlehli 0:2 a obránce Daniel Odehnal byl po zápase pochopitelně rozmrzelý a naštvaný a také kritický, o čemž svědčí i nadpis.
3.11.JUN: Série trvá! Bereme bod, Plzeň si vylámala zuby na DolečkoviZNO - PLZ 0:0, 17.kolo | Zdeněk PlánkaD o b š i c e - Zápas dvou týmů, které drží sérii v neporazitelnosti. Nutno říci, že po utkání tyto série trvají u obou celků nadále. Duel skončil bezbrankovou remízou. V první půli jsme byli lepším týmem my, v tom druhém si pak vypracovali opravdu velké šance hosté. Zradila je však koncovka a hlavně si vylámali zuby na skvělém Dolečkovi, ten tým podržel při třech opravdu velkých šancích soupeře.
4.11.U19: Vyloučení, dvě penalty a prohra v HodoníněH-S - ZNO 3:1, 12.kolo | RedakceZ n o j m o - Po dvou výhrách v řadě zajížděla naše devatenáctka na půdu Hodonína a byl to pro ní hodně smolný zápas. V utkání jsme měli optickou převahu i šance, ale bohužel to nemělo výraznější gólový efekt. Naopak soupeř vytěžil v ofenzívě z minima maximum. V první půli se po naší velké šanci z ojedinělého protiútoku dostal do vedení, a byť jsme dokázali v druhé půli vyrovnat, body to neznamenalo. Domácím pomohly k výhře dva pokutové kopy a vyloučení Zdeňka Hříbka.
4.11.TZ: Oldřich Machala odvolán, novým trenérem A-týmu Ludevít GrmelaklubZ n o j m o - Vedení 1.SC Znojmo FK se rozhodlo přistoupit ke změně trenéra A-týmu. Po vzájemné dohodě skončil u týmu Oldřich Machala a tým přebírá Ludevít Grmela. Nedělní zápas proti Karviné vedl po dohodě s Machalou Petar Aleksijević. Aleksijević zůstává nadále trenérem juniorského týmu a zároveň asistentem trenéra u A-týmu.
4.11.L. Grmela: Mám velkou chuť do práce, jinak bych tu neměl co dělatZdeněk PlánkaZ n o j m o - Ještě před pár dny vedl Ludevít Grmela z trenérské pozice Blansko, nyní už je však trenérem 1.SC Znojmo FK. Kouč, který v sezóně 2012/13 dokázal zachránit Zbrojovku Brno v první lize a s brněnskou juniorkou vybojoval premiérový titul v Juniorské lize, nahradil na trenérském postu Oldřicha Machalu. My vám nyní nabízíme rozhovor s novým koučem, který býval také výborným hráčem. Již ve středu poprvé usedne na střídačku a povede své svěřence do osmifinálové odvety poháru proti Liberci.
4.11.Na odvetu s Libercem s novým trenérem, vstupné za 40 kčZNO - LBC 1:2, 0.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Do osmifinálové odvety domácího poháru nebudeme vstupovat v dobré pozici. V prvním utkání jsme totiž podlehli Liberci na jeho půdě 0:6. Přesto bude duel zajímavý hned ze dvou důvodů. Bude se jednat o premiéru našeho nového trenéra Ludevíta Grmely na trenérské lavičce a na znojemský stadion se vrátí Jan Mudra, který ještě v minulé sezóně oblékal dres 1.SC. Výkop utkání je stanoven na 14:00. V článku najdete i INFORMACE O VSTUPENKÁCH.
5.11.Nový trenér A-týmu Ludevít Grmela vedl v úterý první tréninkZdeněk PlánkaZ n o j m o - Převzal tým a hned se dal do práce. V úterý čekal nového trenéra A-týmu Ludevíta Grmelu předzápasový trénink před dnešní domácí pohárovou odvedou s Libercem. Bylo to tak na hřišti takové první seznámení týmem a aktérům tréninkové jednotky přálo na listopad velmi příjemné počasí. Budeme držet palce, aby se vyvedla i středeční bitva s Libercem, která je pro naše fanoušky možností poprvé na vlastní oči vidět práci nového kouče.
5.11.I přes prohru jsme v odvetě poháru proti Liberci nepropadliZNO - LBC 1:2, 0.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Již po prvním utkání v Liberci byl postup do čtvrtfinále domácího poháru utopií. V odvetě však bylo stále o co hrát, a to především o sebevědomí pro nedělní zápas s Opavou. Tým zároveň vedl nový trenér Ludevít Grmela. Proti Slovanu dostala šanci řada juniorů a výkon rozhodně nebyl vůbec špatný. Sice jsme podlehli soupeři 1:2, ale do poslední chvíle jsme Liberec drželi pod tlakem. Bylo to i kvůli vyloučení Pokorného z 60. minuty, přesilovku se ale nakonec využít nepovedlo.
5.11.Grmela po Liberci: I když jsme prohráli, nemáme se za co stydětZNO - LBC 1:2, 0.kolo | Zdeněk Plánka Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o - I když jsme v odvetném osmifinálovém utkání Poháru FAĆR Liberci doma podlehli 1:2, nový trenér Ludevít Grmela mohl být spokojený. Mužstvo bojovalo do poslední chvíle a jen o chloupek mu unikla alespoň remíza. Grmela věří, že si hráči zvedli před nedělním zápasem s Opavou sebevědomí. Jako velké plus pak hodnotil zapojení juniorů do utkání a to, že v těžké zkoušce obstáli.
6.11.Jan Mudra: Na zápas jsem se moc těšil, Znojmo je jako můj druhý domovZNO - LBC 1:2, 0.kolo | Zdeněk Plánka Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o - Od svého přestupu do Liberce odehrál Jan Mudra za Slovan již několik zápasů. Ten s datem 5. listopadu 2014 pro něj byl ale hodně speciální. Vrátil se totiž do míst, kde dva a půl roku působil a hájil znojemské barvy. Krajní bek Slovanu bere, dle svých slov, Znojmo jako svůj druhý domov a není tedy divu, že zde byl velmi vřele přivítán. Paradoxně nám vstřelil i gól, který ale neslavil z důvodů popsaných výše. Liberec nakonec zvítězil v osmifinálové pohárové odvetě 2:1.
6.11.Todor Yonov pyšným otcem, narodil se mu syn Alex. Gratulujeme!Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Ve středu jsme sice prohráli v pohárové bitvě proti Liberci. Todor Yonov ale jednu výhru slavil a to mnohem důležitější, než jakákoliv fotbalová zápolení. Právě v den zápasu se Slovanem se mu totiž narodil syn Alex. Celý klub 1.SC Znojmo FK Todorovi gratuluje! Mamince a Alexovi přejeme hodně zdraví. Ať se mu v životě vše daří!
6.11.JUN: Aleksijević po Plzni - Zápas hodnotím pozitivněZNO - PLZ 0:0, 17.kolo | Zdeněk Plánka Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o - Již na sedm protáhl náš juniorský tým sérii zápasů bez prohry po utkání s Plzní. V Dobšicích jsme vybojovali proti Západočechům remízu a trenér Petar Aleksijević označil "plichtu" jako spravedlivou. Přiznal však, že tým ve druhé půli výrazně podržel brankář Jiří Doleček. Mimo utkání s Plzní byla i řeč o nadějném zapracovávání juniorů do A-týmu.
7.11.Debutant Honz: Když jsem viděl své jméno v základu, zvedl se mi tepZNO - LBC 1:2, 0.kolo | Zdeněk Plánka Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o - S debuty v A-týmu se tuto sezónu opravdu roztrhl pytel. "Mladé pušky" z juniorského týmu o sobě dávají vědět. Ve středu přišla řada i na Jakuba Honze. Své premiéry v áčku se dočkal v odvětě poháru proti Liberci a utkání zvládl na kraji obrany se ctí. Pro Jakuba to byla i jistá forma odměny. V minulém roce si totiž prošel těžkým zraněním a musel tvrdě pracovat, aby se opět dostal do formy.
7.11.Grmela: Výhra nad Zlínem Opavské určitě nakopla, nebude to snadnéZNO - OPA 1:1, 14.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Premiéru na trenérské lavičce Znojma si sice trenér Ludevít Grmela odbyl již ve středu v pohárovém utkání proti Liberci, nyní ho však čeká ostrý test. Bude se hrát o ligové body a na jih Moravy dorazí Opava, která v minulém kole prolomila výsledkovou krizi výhrou nad Zlínem. I proto nás v neděli nečeká rozhodně nic jednoduchého, cíl je však jasný - tři body.