archiv článkůarchiv aktualit

V listopadu 2015 vyšly tyto články:

Další stránky
1234>>
1.11.Před pátečním výkopem jsme blahopřáli Zdeňku Leitnerovi k 75. narozeninámredakceZ n o j m o - Slavnostní chvíle se udála před výkopem pátečního utkání s Českými Budějovicemi. V týdnu oslavil 75. narozeniny bývalý znojemský hráč a aktuálně předseda Okresního fotbalového svazu ve Znojmě Zdeněk Leitner. K jeho narozeninám mu pogratulovali prezident našeho klubu 1.SC Znojmo Ota Kohoutek, trenéra Petr Uličný, předseda Jihomoravského krajského fotbalového svazu Pavel Blaha a kapitán Tomáš Cihlář. Oslavenec obdržel z rukou našeho prezidenta dres 1.SC podepsaný všemi hráči a od trenéra Uličného jeho knihu s vlastnoručním podpisem a věnováním. Na závěru se sluší připojit gratulace s přáním všeho nejlepšího a hodně zdraví a nejen fotbalové radosti.
1.11.Omlazená juniorka statečně bojovala, nadějné vedení však neudrželaMBO - ZNO 5:2, 15.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Juniorka neprožívá v posledních týdnech šťastné období. I z Mladé Boleslavi jsme nakonec odjížděli s prázdnou, ovšem omlazená sestava narozdíl od minulých utkání soupeře pořádně trápila v druhé půli se dokonce dostala do vedení. Domácím se však bohužel povedlo vývoj duelu otočit i proměněným pokutovým kopem.
2.11.Budějovice byly velmi pracovité, museli jsme si dát velký pozorZNO - CBU 3:1, 13.kolo | Milan Šoba Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o - Trefil se ve druhém utkání v řadě a v pátek to byl dokonce gól vítězný. Záložník Šimon Šumbera rozvlnil po Táborsku i síť Českých Budějovic a jeho trefa hosty na začátku druhé půle pořádně zchladila. Šimon byl spokojený, že se nám proti pracovitému celku povedlo získat tři body a vyzdvihl důležitost všech tří našich gólů při výhře 3:1.
2.11.Musím kluky i navzdory prohře pochválit, utkání ovlivnil pokutový kopZNO - LBC 4:1, 16.kolo | Zdeněk Plánka Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o - Po delší době mohl hodnotit trenér našeho juniorského týmu Roman Vojvodík své svěřence pozitivně. V Mladé Boleslavi jsme sice prohráli 2:5, ale zápas ovlivnil nařízený sporný pokutový kop ze 71. minuty. Z tohoto rozhodnutí byl náš trenér pořádně rozzlobený, jelikož se dle něj o penaltu nejednalo. Za předvedený výkon naopak tým pochválil.
2.11.Se Znojmem jsem zažil dva postupy, byly to krásné rokyZNO - CBU 3:1, 13.kolo | Milan Šoba Foto: dynamocb.czZ n o j m o - Dva roky strávil Pavol Švantner na vojně na jihu Moravy a hájil branku tehdejší Rudé Hvězdy Znojmo. Nyní již bývalý ligový gólman zažil v letech 1986-88 dva postupy. V pátek přijel již na Městský stadion jako trenér brankářů Českých Budějovice. Navzdory prohře svého týmu s námi zavzpomínal nejen na své působení ve Znojmě, ale také zhodnotil utkání.
3.11.Znojmo se po roční pauze zúčastní Tipsport ligy!Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Po roční pauze se náš tým zúčastní opět tradiční zimní Tisport ligy. Hrát ji bude šestnáct týmů rozdělených do čtyři skupin v Praze, Mladé Boleslavi, Vyškově a Olomouci. Znojmo sehraje zápasy základní skupiny v Olomouci a bude proti sobě mít velice zajímavé soupeře - Frýdek-Místek a především dva účastníky Synot ligy Sigmu Olomouc a Baník Ostrava. Tipsport liga pro nás startuje 13. ledna proti domácí Sigmě Olomouc.
3.11.Stáňa po premiérové trefě: Kluci si už ze mě nebudou dělat srandičkyJan Pařík / Deník Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o - Dlouho čekal na kýžený premiérový gól v A-týmu a Fotbalové národní lize. V posledních zápasech mu byl několikrát velmi blízko, proto bylo jen otázkou času, kdy se štěstí unaví a Bronislavu Stáňovi to tam konečně padne. Stalo se tak v pátečním utkání proti Českým Budějovicím, kdy zvyšoval naše skóre po přihrávce Davida Ledeckého na 3:1. Tento fakt neunikl Znojemskému deníku, který s rychlonohým záložníkem podnikl rozhovor.
4.11.Čtrnáctka rozebrala Vyškov, nastřílela mu 10 gólů!redakceZ n o j m o - Pro některé z našich mládežnických kategorií byl minulý týden posledním mistrovským v tomto roce. Taková kategorie U14 ho zakončila parádně, v domácím prostředí totiž porazila Vyškov v ofenzivním koncertu 10:0! Na vlastní půdě se dařilo i U17 a U16, obě kategorie svorně porazily Vítkovice, venku v Opavě už to však tak optimistické nebylo.
4.11.Info k předprodeji vstupenek na utkání ČR U20 - Nizozemsko U20Redakce Foto: Tomáš SvobodaZ n o j m o - Jak již dobře víte, ve středu 11. listopadu se ve Znojmě na zrekonstruovaném Městském stadionu uskuteční jedinečná sportovní událost. Český národní tým do 20 let vyzve v přátelském utkání Nizozemsko. Vstupenky na toto utkání si můžete zakoupit již v předprodeji, který bude probíhat na Městském stadionu v Horním parku. Vstupné činí 50 Kč. Počet vstupenek je omezen na 2000, tak neváhejte a zakupte si ji v předstihu.
5.11.Roman Švarc a Miroslav Paul se o víkendu blýskli krásnými gólyZdeněk PlánkaZ n o j m o - V tomto týdnu dominují Znojemské stopě tasovičtí hráči Roman Švarc a Miroslav Paul. Oba totiž zaznamenali v Pelhřimově po jedné brance a pomohli tak Tasovicím k výhře 2:1. A trefy to byly opravdu nádherné. Daří se také našim bývalým hráčům ve Zbrojovce Brno Matúši Lackovi a Radku Buchtovi. Ve skvělé střelecké formě pokračuje hradecký Jan Pázler.
5.11.Nálada v týmu je skvělá, říká Vlasta Veselý pro oficiální web FNLMartin HruzíkZ n o j m o - Náš tým na sebe svými výkony v dosavadním průběhu Fotbalové národní ligy poutá pozornost médií. Jedním z nich je i oficiální web soutěže. Ten si vybral pro rozhovor našeho brankáře Vlastimila Veselého, který se ohlédl nejen za minulým vítězným utkání nad Českými Budějovicemi.
5.11.Osmifinálová bitva na Letné, ve které jsme Spartu pořádně potrápiliSPA - ZNO 2:1, 4.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - V rubrice V tento den se vrátíme proti proudu času přesně o dva roky dozadu. 5. listopadu 2013 jsme jako prvoligový tým zajížděli k odvetě osmifinále Poháru České Pošty na Letnou. Sparta měla z jihu Moravy náskok v podobě výhry 3:2, v listopadový večer se ale na postup pořádně nadřela. V Praze jsme sice padli po výsledku 2:1 pro domácí, v ofenzivní bitvě jsme ale zahodili několik opravdu velkých šancí. Náš gól vstřelil Patrik Hrošovský.
6.11.Vlašim je doma silná, ještě zde neprohrála, varuje trenér KučeraVLM - ZNO 1:1, 14.kolo | Zdeněk Plánka Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o - Podle tabulkového rozpoložení se zdá být utkání ve Vlašimi zdánlivě jednoduchou záležitostí. Jedenáctý tým tabulky z Vlašimi však doma doposud neprohrál a dokázal zde uhrát remízy se Sokolovem, Karvinou a porazit Táborsko. Tato statistika děla ze Středočechů doma silný kalibr. Před silou soupeře v domácím prostředí varuje před vzájemným duelem i trenér Radim Kučera.
6.11.Vyloupíme v sobotu Vlašim? Středočeši doma ještě neprohráliVLM - ZNO 1:1, 14.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Čtrnácté kolo Fotbalové národní ligy nás zavede na půdu jedenácté Vlašimi. Zdání však může klamat, Středočeši na podzim v domácím prostředí ještě neprohráli a trápili zde všechny favority. My bychom pochopitelně kouzlo Vlašimi na jeho půdě rádi zlomili. Budeme k tomu mít i podporu našich fanoušků přímo na místě a věříme, že palce budete držet i na dálku. Výkop je naplánován na sobotních 14:00.
7.11.Vlašimská tvrz zůstala nedobyta, ale i po remíze stále na prvním místěVLM - ZNO 1:1, 14.kolo | Zdeněk PlánkaV l a š i m - Náš soupeř ve 14. kole Fotbalové národní ligy dokázal udržet svoji domácí neporazitelnost a potvrdil, že je na vlastním hřišti hodně nepříjemným sokem. Zprvu to ale nevypadalo, že bychom si za vydatné podpory našich fanoušků domů měli odvézt "pouze" bod. V první půli nás poslal do vedené Tomáš Okleštěk a měli jsme i další nadějné příležitosti. V druhém dějství se ale povedlo Vlašimi srovnat na konečných a zasloužených 1:1.
8.11.Povedenou první půli jsme měli lépe zužitkovat, hodnotí remízu trenér KučeraVLM - ZNO 1:1, 14.kolo | Zdeněk Plánka Foto: Jakub DubovskýV l a š i m - Bral by pochopitelně nejraději body tři, nakonec byl ale trenér Radim Kučera spokojený i s bodem. Jeho svěřenci remizovali ve Vlašimi 1:1, byť měli po první půli zápas dobře rozehraný. Soupeř nás však svoji aktivitou v druhé části zaskočil, což přiznal i znojemský kouč.
8.11.Takhle ano! Juniorka zničila v Šatově Liberec, Bogner se blýskl hattrickemZNO - LBC 4:1, 16.kolo | Zdeněk PlánkaŠ a t o v - Po dlouhé době se povedlo ukořistit našemu juniorskému týmu výhru. Opět v omlazené sestavě předvedli svěřenci trenéra Romana Vojvodíka dobrý koncentrovaný výkon podpořený góly. V první půli jsme si vytvořili dvougólový náskok, který nás do druhého dějství uklidnil, a hráli jsme ve velké pohodě. Hattrickem se blýskl Patrik Bogner. Liberec již stačil v závěru utkání jen snížit.
8.11.Je pro nás vzpruhou mít fanoušky za zády, děkuje Dan OdehnalVLM - ZNO 1:1, 14.kolo | Zdeněk PlánkaV l a š i m - V první půli to pro Dana Odehnala a celou naší obranu vypadalo ve Vlašimi na poklidný zápas. Dostali jsme se do vedení, byli lepším týmem a v podstatě kontrolovali zápas. Ovšem druhý poločas přinesl trochu jiný scénář, Vlašim sešlápla plyna a celá naše jedenáctka se musela ohánět. Dana mrzelo, že jsme nepřidali v první půli více než jeden gól a domácí dokázal v druhém dějství srovnat. Na závěr neopomněl pochválit znojemské fanoušky.
9.11.Skvělá tečka U19 za podzimem v podobě výhry v ProstějověPRO - ZNO 1:4, 1.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Náš starší dorost zakončil podzim, jak nejlépe mohl. V Prostějově zvítězil 4:1. O výhře jsme rozhodli především v druhé půli, kdy jsme soupeři nastříleli čtyři góly. Hned polovina z nich skončila vlastními góly Prostějova. Ten již stačil v závěru utkání pouze upravit kosmeticky skóre.
9.11.Ptejte se v offline rozhovoru trenéra Petra Uličného!Zdeněk Plánka Foto: ČTKZ n o j m o - Součástí našeho realizačního týmu v letošní sezóně Fotbalové národní ligy je i legenda mezi trenéry Petr Uličný. V pozici mentora a rádce doplňuje skvěle sehranou trenérskou partu. Za podzimní působení už poskytl legendární kouč několik rozhovorů pro rozličná média. Nyní máte šanci ptát se Petra Uličného na cokoliv, co vás zajímá, vy, znojemští fanoušci. Pokládat otázky můžete do pátečního poledne.