archiv článkůarchiv aktualit

V březnu 2023 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
2.3.U10: Návštěva kamarádů ze Slovenska a ovládnutí domácího Lenza Cupuredakce - mládežZ n o j m o - Tradičně velmi pestrý program má naše U10 i v zimní přípravě, poslední únorový víkend byl ale o něco speciálnější. Pořádali jsme totiž v hale TJ Znojmo domácí Lenza Cup Znojmo. Vše bylo i spojeno s návštěvou našich kamarádů ze Slovenska v podobě týmu MFK Rožňava, který se také účastnil turnaje, a který jsme měli tu čest u nás hostit.
4.3.Naší společnou vizí do budoucna je však získat více českých hráčů, říká ředitel klubu František ŠturmaMilan ŠobaZ N O J M O - Dříve působil v našem klubu jako trenér, nyní se objevuje v nové roli. Jak je to s českými hráči? Co je cílem pro jarní část sezony? Na tyto a další otázky odpovídá František Šturma.
4.3.Kdo nepřišel, může litovat: Skvělý začátek fotbalového jara!ZNO - HOD 3:1, 18.kolo | Milan ŠobaS novým majitelem, hodně obměněným kádrem, novým realizačním týmem a v nových dresech se zrodil věřme nový začátek, který dnes započal tím nejdůležitějším na jaře - záchhranou v MSFL. A tak jak se nepovedl úvodní podzimní zápas ještě ve starém kabátě, nové koště dobře metlo a Hodonínu jsme vrátili prohru. Dvěma góly se o ni postaral i podzimní hráč Marko Kilibarda, trojici našich gólů jako druhý střelec duelu doplnil Michal Suchý.
5.3.Rui Capela: Máme dobrý tým, ve který věřímZNO - HOD 3:1, 18.kolo | Milan ŠobaZ N O J M O - (foto: Znojemský týden) Úspěšnou premiéru na lavičce našeho áčka měl portugalský trenér Rui Capela, kterému jsme po výře nad Hodonínem položili pár otázek:
6.3.U19 zvítězila v generálce nad muži Rapotic, trenér měl ale výhradyredakce - mládežT a s o v i c e - Náš starší dorost v neděli odehrál na umělé trávě v Tasovicích poslední zápas zimní přípravy. Soupeřem byli muži Rapotic. Tým hrající krajský přebor jsme porazili 3:1, k druhému poločasu měl ale trenér František Havlík výtky.
8.3.Obrat sedmnáctky v generálce proti dorostu Tasovicredakce - mládežT a s o v i c e - Sedmnáctka si vybrala ke svoji generálce na úvodní jarní kolo MSDL tasovický dorost, který vede Marek Dítě. Pro oba týmy poměrně komfortní situace z důvodu takřka nulového cestování. Na tasovické umělce šli sice do vedení jako první domácí, nakonec z toho ale byla naše jasná výhra.
11.3.Druhá výhra v řadě! Plný bodový zisk na jaře! Rozhodl jediným gólem Putu!ZNO - SLB 1:0, 19.kolo | Milan ŠobaZ N O J M O - To, v co mnozí doufali, se podařilo, oba domácí duely jsme v úvodu jara vyhráli a poskočili jsme v tabulce o příčku výše!
13.3.U15 srazila v předehrávce jara na půdě lídra tabulky produktivitaLIS - ZNM 4:2, 14.kolo | redakce - mládežL í š e ň / Z n o j m o - Oproti zbytku soutěže načala naše patnáctka jaro už o týden dříve a rovnou na půdě lídra tabulky z Líšně. Domácí měli silný nástup do zápasu, už ve 20. minutě vedli 3:0. V dalším průběhu utkání jsme se sice zvedli, ale sráželo nás neproměňování šancí.
14.3.Sedmnáctka na Baníku vedla, bohužel jen krátceOSB - ZNM 4:1, 17.kolo | redakce - mládežO s t r a v a / Z n o j m o - (Foto: Akademie Baník Ostrava) Na půdě vedoucího týmu tabulky jsme začali skvěle, v 15. minutě jsme šli do vedení, které však trvalo jen pár vteřin. V dalším průběhu už favorit utkání splnil svoji roli.
15.3.Těžká mise na úvod jara, devatenáctka podlehla druhému Baníku OSB - ZNM 3:0, 17.kolo | redakce - mládežO s t r a v a / Z n o j m o - (Foto: Akademie Baník Ostrava) Devatenáctka načala jarní část Moravskoslezské dorostenecké ligy na půdě osmnáctky ostravského Baníku. Domácí drželi před zápasem sérii devíti zápasů bez prohry, úspěšný konec podzimu jsme měli i my. Ve středu však v Ostravě zvítězily papírové předpoklady a ze Slezska se vracíme bez bodu.
16.3.U8 stříbrná na dalším turnaji v Třebíči, Petr Nejedlý nejlepším brankářemredakce - mládežT ř e b í č / Z n o j m o - Naši fotbalisté kategorie U8 vyrazili druhou březnovou sobotu na turnaj do Třebíče. A v Třebíči to klukům zřejmě svědčí, stříbrné medaile zde brali už na začátku roku, teď úspěch zopakovali. Nejlepším brankářem byl navíc zvolen Petr Nejedlý.
16.3.Na Starez Cupu vybojovala U10 stříbrné medaileredakce - mládežB r n o / Z n o j m o - U13 na celozimním turnaji Starez Cup obsadila třetí místo, ještě výše se pak umístila naše desítka, která v Brně vybojovala stříbrné medaile.
17.3.Doma to opět cinklo, U9 vybojovala na domácím Litobal Cupu bronzové medaileredakce - mládežZ n o j m o - Únor a březen je ve znamení tří domácích přípravkových halových turnajů. V tom prvním brala naše U10 zlato a ani na Litobal Cupu U9 jsme nezůstali s prázdnou, svěřenci trenéra Jakuba Konvaliny se mohli těšit z bronzových medailí.
19.3.Jarní spanilá pouť pokračuje! Třetí zápas, třetí výhra, druhá s nulou! Michal Suchý oba góly!VIT - ZNO 0:2, 20.kolo | Milan ŠobaDůležitý zápas v boji o setrvání v MSFL jsme vyhráli, posunuli se v tabulce opět o jedno místo výš na 15.pozici a na 7.místo nám zbývá už jen pouhých 5 bodů. V sobotu přivítáme čtvrté Rosice!
20.3.Devatenáctka prohrála bitvu s Porubou v hlavě i na hřištiZNM - POR 0:1, 18.kolo | redakce - mládežT a s o v i c e - Vstup do jara zatím není z pohledu naší U19 usměvavý. Po prohře na půdě baníkovské osmnáctky, jsme na umělé trávě v Tasovicích přivítali Porubu, tedy soupeře z naší oblasti tabulky. Bohužel jsme opět vyšli střelecky naprázdno, navíc jsme ve druhé půli inkasovali z pokutového kopu, který byl nakonec jedinou brankou utkání. Zápas tak skončil stejným výsledkem jako na podzim.
22.3.Sedmnáctka Porubu v druhé půli přejela, řádil čtyřgólový ŠtěpánekZNM - POR 4:0, 18.kolo | redakce - mládežT a s o v i c e - Jako papírový favorit vstupovala do souboje s Porubou naše sedmnáctka, v první půli se však s hosty trápila, což ale přestávka razantně změnila. Ve druhém dějství přišla smršť, kterou dirigoval čtyřgólový Filip Štěpánek. A tam jsme si ještě dovolili komfort neproměnit jednu penaltu, stinnou stránkou je zranění Petra Schwarze, který si pochroumal kotník.
22.3.Andrea Staškova Fotbalistkou roku 2022redakce - mládežZ n o j m o - (Foto: fotbal.cz) Vždy máme velkou radost, když se někdo, kdo prošel mládeží 1. SC Znojmo dokáže prosadit ve velkém fotbalovém světě. Takovým případem je rozhodně Andrea Stašková, která přes 1. SC Znojmo a FK Znojmo vyrazila dobýt fotbalový svět. Česká reprezentantka a útočnice Atletica Madrid obhájila prvenství v anketě Fotbalistka roku 2022 a my pochopitelně posíláme velkou gratulaci.
23.3.U9 kousek od vítězství na Starez Cupu, nakonec bere stříbroredakce - mládežB r n o / Z n o j m o - Naše U9 napodobila desítku a z velkého finále Starez Cupu dovezla medaile stříbrné barvy. Náš tým byl přitom blízko, aby celý turnaj vyhrál. Nasbíral stejně bodů jako vítězná Sparta Brno, naši chlapci však měli horší vzájemná zápas, a to nakonec rozhodlo.
25.3.V náš neprospěch rozhodl jediný gól zápasuZNO - ROS 0:1, 21.kolo | Milan ŠobaTabulkově zatím nejtěžší soupeř na jaře se nám postavil do zatím výsledkově dokonalé cesty za záchranou a žel si od nás odvezl všechny body.
26.3.Devatenáctka střelecky tápe, z Třince ale veze cenný bodTRI - ZNM 0:0, 19.kolo | redakce - mládežT ř i n e c / Z n o j m o - (Foto: fotbaltrinec.cz) První jarní bod ukořistila naše devatenáctka na "válečném" poli v Třinci. Zápas s absencí gólů nakonec skončil zaslouženou remízou. V první půli jsme měli více ze hry my, ve druhém dějství, kdy se dramaticky změnilo počasí, to byli naopak domácí.