Devatenáctka porazila Kroměříž a na jaře je stále stoprocentní

Devatenáctka porazila Kroměříž a na jaře je stále stoprocentní Z n o j m o - Devatenáctka potvrdila dobrý start do jara a v sobotu si poradila na domácím půdě s tabulkovým soupeřem z Kroměříže. Rámec utkání dala branka Filipa Durdy z 10. minuty, až na pár výjimek opět odvedla dobrou práci defenzíva a v 85. minutě přidal pojistku Matyáš Bernát. Na jaře jsme tak po třech utkáních stále stoprocentní.

18.kolo, sobota 23.3.2024
1.SC Znojmo-mládež, spolek - SK Hanácká Slavia Kroměříž  2:0  (1:0)
Branky: 10. Durda, 85. Bernát.
ŽK: V. Koukal, Bernát - Pochylý.
Rozhodčí: Gasnárek - Hrdlička, Hladký.
1.SC Znojmo-mládež, spolek: Ryšavý - Bernát, T. Drozd, O. Čížek (c), Rolník, Votavav, V. Koukal, Prycl, Pet. Šuba (84. Řepa), Durda, Dzhuhan (78. J. Olšanský).
SK Hanácká Slavia Kroměříž: Vavrouš - Pochylý, Kratov, Dobiáš, Pospíšil, (c), Elzner (86. Ševěček), Buček (62. Svozil), Buksa, Inuwa, Zmeškal (78. Vaculík), Klečka (62. Tureček).

Nezvyk, tak by se také dalo charakterizovat utkání s Kroměříži. Devatenáctka se totiž poprvé představila na Čafce a počet tréninků na přírodním trávníku bychom mohli v posledních měsících a týdnech spočítat na prstech jedné ruky. Více však oba týmy trápilo malicherné počasí. Takřka letní klima se totiž právě na tento zápas obrátilo o 180 stupňů. Zima, ale především velký vítr, který zejména při centrovaných balónech dělal velkou neplechu a trochu stál i za prvním gólem utkání. Kuba Ryšavý dlouhým výkopem nasměroval míč dopředu, Filip Durda dobře odhadl situaci a poryv větru a dostal se za obranu. Gólman Vavrouš sice vyběhl, ale nebyl dostatečně důrazný a náš fotbalista tak mohl doklepnout míč do sítě. Právě od této branky jsme se mohli odrazit. Kroměříž byla totiž nepříjemným soupeřem. Vepředu se pohyboval agilní hráč cizí národnosti Inuwa, obrana pod vedením kapitána Ondry Čížka mu toho však příliš nedovolila. Největší šanci měl ve druhé půli, kdy se šikovně obtočil kolem protihráče a jeho střela šla těsně vedle tyče.

Jak bylo výše uvedeno, Kroměříž si i přes poziční převahu příliš šancí nevytvořila. Definitivní úder ji navíc zasadil v 85. minutě Matyáš Bernát, který se dostal do brejku, poradil si s posledním bránícím hráčem a posléze i brankářem. Vítězstvím jsme se posunuli na osmé místo tabulky (25 bodů), ta je však v těchto místech velmi vyrovnaná. Čtrnáctou a osmou pozici dělí pouhých pět bodů. Příští zápas jedeme na půdu nevyzpytatelného Zlína B a samozřejmě budeme chtít jarní sérii prodloužit. Doposud jsme na jaře vyhráli všechny tři utkání se skóre 4:0.

Zdeněk Adamov (trenér 1. SC Znojmo): Víme, že to nebyl z naší strany úplně ideální zápas. Utkání se nám ale i díky bojovnosti a nasazení povedlo zvládnout. Hodně nám pochopitelně pomohlo i v náročných povětrnostních podmínkách brzké vedení. Ale jak jsem zmiňoval, výborně odmakané utkání, kluky musím pochválit, Kroměříž jsme navíc v útoku do moc věcí nepustili. Jsou to pro nás další velmi důležité tři body, nesmíme ale polevit z poctivé práce a usnout na vavřínech. Sezóna je ještě dlouhá.