Juniorka veze cenný bod z Hradce Králové

H r a d e c K r á l o v é - Juniorka navázala na předchozí bodový přísun z minulého utkání s Duklou Praha. Tentokrát to sice nebyla výhra, ale z venkovního prostředí je bod velice cenný. Hradec Králové se ujal v utkání vedení, v druhém dějství jsme však dokázali srovnat zásluhou Ali Alacy na konečných 1:1. Ve čtvrtek poměří své síly také A-týmy, tentokrát však ve Znojmě.

7.kolo, pondělí 7.9.2015
FC Hradec Králové - 1.SC Znojmo FK  1:1  (1:0)
Branky: 18. Zezula – 62. Alaca
ŽK: Václavek, Vyšehrad, Hable, 90. Ordelt
Rozhodčí: Julínek – Blažej, Hock
FC Hradec Králové: Ordelt – D. Drozd, Hable, Zdržálek (66. Hynek), Václavek, P. Drozd, Dědeček (84. Chocholatý), Vyšehrad (77. Sluka), Kraják, J. Zezula (c)
1.SC Znojmo FK: Konvalina – Hříbek (c), Pokorný, Nehyba, Lapeš, Stáňa (88. Sokol), Yimaz (88. Kozynets), Alaca, Bogner (71. Slavík), T. Zezula, Daviděnko (46. Morong)

Do utkání jsme nastoupili i s novým hráčem na zkoušku, kterým byl ruský obránce Danila Daviděnko. První střelecký pokus patřil našim barvám, když Ordelta otestoval Nehyba, jinak ale úvodní minuty patřily domácímu týmu. V 17. minutě se po Krajákově kličkované dostal do velké šance Jan Zezula, ale jeho lob skončil mimo bránu. Hrádecký hráč si však o chvíli později vše vynahradil a po Hableho pasu otevřel skóre.

Další chvíle náležely jinému hráči v domácím dresu. Vyšehrad však nejprve přestřelil bránu a poté si celou akci zopakoval se stejným výsledkem. Po první půli z toho tak bylo hubené vedení pro Východočechy 1:0.

Do druhého dějství zasáhl i vydatnější liják, ještě než se tak stalo, měl v 57. minutě prostor k nebezpečné střele Lapeš. Jeho pokus jen těsně minul bránu. Vyrovnání jsme se ale dočkali. Ali Alaca využil volného prostoru brankářem na pravém křídle, prošel až do vápna a poradil si kličkou i s Ordeltem. Krásnou akci zakončoval do prázdné brány.

Zbytek zápasu už se nesl spíše v karetních trestech pro Hradec Králové než, že by přinesl nějaké zajímavé situace. Oba týmy se tak rozešly smírně a cenný bod z Hradce se rozhodně počítá.