Kroměříže jsme se možná báli, řekl Moravec po špatném úvodu

Kroměříže jsme se možná báli, řekl Moravec po špatném úvodu K R O M Ě Ř Í Ž - Druhý zápas v MSFL neminul ani Milana Moravce. Znojemský odchovanec tak byl u vysoké prohry 0:4 na hřišti Kroměříže, která o výhře rozhodla do pěti minut. Moravec po utkání nejen reagoval na špatný vstup do zápasu, rovněž si však připomněl jarní hostování, které strávil právě u jednoho z favoritů třetí nejvyšší soutěže.

Milane, po pěti minutách se prohrávalo 0:2. Co se stalo?
Byli jsme asi nepřipraveni. Kroměříže jsme se možná báli. Dva góly byly zbytečné po individuálních akcích. Potom jsme to už těžko doháněli.

Co se dá dělat, když do konce poločasu zbývá čtyřicet minut, trenér vám v podstatě nemůže nic říci? Když taktika z celého týdne je pryč?
Samozřejmě, celá taktika, kterou jsme si řekli před zápasem, úplně zmizí. Musíme najít nějakou cestu k tomu, abychom do poločasu s výsledkem něco udělali. Ale jak se říká, 2:0 je nejhorší výsledek do poločasu. Šli jsme tam s tím, že když po poločase dáme kontaktní gól, tak se chytíme. Nevyšlo to. Skončilo to, jak skončilo.

Hattrick dal Jan Silný, kterého si jistě pamatuješ z působení v Kroměříži. Na něj se asi hodně těžko připravuje…
On je rychlý, důrazný, má to v noze. Je zakončovatel, dá se mu těžko bránit.

Po většinu zápasu jsi hrál na pravé straně hřiště, chvíli jsem Tě zahlédl na levém kraji. Dohrával jsi na obránci. Jaká byla tvá pozice?
Od začátku zápasu jsem napsaný jako pravý záložník, ale podle situace jsem se pohyboval tam, kde jsem se pohyboval. Někdy jsme se vyměnili s Olehem. (Oleh Kvych, pozn. red.) Pak jsem říkal Garčovi (Michal Garčic, pozn. red.), že má lepší centry, tak ať zkusí pravou zálohu a já půjdu místo něj na beka.

Ve druhé polovině druhého poločasu měl Jan Silný na tebe ostrý zákrok. Jak to s tebou vypadá?
Byl to jenom koňarek. Štrejchl mě přes holeň. Jinak v pohodě. Podle mě zbytečná žlutá karta, rozhodčí ji ani nemusel dávat.

V Kroměříži jsi působil půl roku, dal jsi dva góly. Jak ses vracel do těchto míst?
Byl jsem trochu namotivovaný. Tady je dobré zázemí, dobrá parta. Byl jsem natěšený. O to více mě štve, že jsme nevyhráli.