Trenér Kučera po Karviné: Bod neberu, beru ho jako ztrátu

Trenér Kučera po Karviné: Bod neberu, beru ho jako ztrátu Z n o j m o - Rozporuplné pocity měl po své premiéře před domácími fanoušky a remíze 1:1 s Karvinou Radim Kučera. Alibi si ale po remízovém výsledku nedělal. Jeho svěřenci do utkání výborně vstoupili a v tomto trendu odehráli i první půli. V té druhé už se jim ale zdaleka tak nedařilo. Znojemský lodivod si představoval větší aktivitu a také lepší přechodovou fázi. Plány mu také zkřížilo zranění Radka Mezlíka.

Trenére s Karvinou se nám povedlo něco podobného jako s Vyšehradem, hned brzký gól...
Byla od nás enormní snaha vstoupit dobře do utkání. První poločas se vyvíjel velice dobře. Myslím, že jsme Karvinou naší aktivitou a důrazem hodně zaskočili. Dařilo se nám, povedlo se vstřelit brzy gól. Měli jsme tam několik dobrých náznaků, šancí, standardních situací, které jsme nacvičovali. Bylo to bohužel o tom, že jsme nevstřelili druhý gól. Náskok byl hubený.

Druhá půle už však z naší strany nebyla tak povedená, čím si to vysvětlujete?
Karviná zareagovala na průběh první půle, kdy už v jejím průběhu vystřídala a pak prostřídala i do druhé půle, do tak hry přišli čerství hráči, apeloval jsme na své svěřence, aby byli více aktivní. Náskok je hubený a do hlav se většinou vkrádá myšlenka ubránit to, a to je špatně. V přechodu a ofenzivě jsme měli jednoduché ztráty, špatné řešení akcí a tím pádem nám to ubíralo síly. Karviná se dostala do takového tlaku, který byl bez šancí, ale nakonec jsme mohli prohrát.

Proč jste vystřídal v druhé půli Tomáše Oklešťka?
Protože už ztrácel fyzické síly a v defenzivě vůbec nepracoval, měl síly jen dopředu. Chtěl jsem to oživit Ledeckým, který byl čerstvý dopředu i dozadu. Věděl jsem, že Karviná o půli vystřídala, měla čerstvé hráče a nám bohužel docházely síly.

Domácí premiéra pod světly nám nakonec přinesla bod. Karviné se bohužel povedlo v 81. minutě vyrovnat. Utkání nedohrál pro zranění Radek Mezlík. Fanoušci ale našim klukům za bojovnost poděkovali!

Posted by 1.SC Znojmo FK on 7. srpen 2015

Velkou nepříjemností bylo v druhé půli zranění Radka Mezlík, po němž musel střídat. Jak velká komplikace to byla?
Musela přijít rychlá reakce, protože Šamánek mi řekl, že vydrží pět minut. Vzhledem ke zranění Mezlíka ale musel ještě vydržet dalších deset minut. Místo Mezlíka šel do hry Pokorný, jiné Stopery už bohužel nemám, protože Zezula je zraněný. Byla to velká komplikace. Vliv to ale vyloženě nemělo, že jsme inkasovali. Nebyl to míč do jeho prostoru, spíše na druhou půli naší obrany, kde se pohybuje Dan Odehnal. Ale musím se na to ještě podívat.

Karviná má v této sezóně velké ambice. Berete v konečném účtování bod?
Neberu. Beru to jako ztrátu. První půle byla dobrá, měli jsme takto pokračovat i v druhém poločasu. V úvodním dějství jsme měli dotáhnout akce daleko lépe a šlo to.