SK Hanácká Slavia KroměřížFC Zlínsko, spolekFK Třinec1.SC Znojmo FKSK UničovMFK Karviná BFC HlučínFK HodonínFK Frýdek-MístekFC Zlín BTJ Start BrnoFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekFC Zbrojovka Brno BFC StráníTJ Union Hlubina

U19: Domácí výhra proti Hranicím, ovšem s velkým vykřičníkem

U19: Domácí výhra proti Hranicím, ovšem s velkým vykřičníkem Z n o j m o - Známá fotbalová poučka tvrdí, že pokud nepotvrdíte výhru z venku doma, jakoby nebyla. Naší devatenáctce se sice na cenné vítězství proti Prostějovu povedlo navázat, když porazila nováčka z Hranic, nikoliv už však výkonem. Po první půli jsme vedli 3:0, ale ve druhém dějství jsme nedokázali i přes mnoho šancí zasadit soupeři, který šel později do deseti, rozhodující úder a sami jej dostali do hry. Do konce utkání jsme se pak strachovali o výhru.

3.kolo, sobota 17.8.2024
1.SC Znojmo-mládež - SK Hranice  3:2  (3:0)
Branky: 3. Bernát, 7. Prycl, 42. Rolník - 72. Kitzberger, 86. D. Komárek.
ŽK: Prycl, Pet. Šuba - Kitzberger, J. Komárek, Dressler.
ČK: 66. Koláček (HRA).
Rozhodčí: Fabeš - Žaloudek, Beseda.
1.SC Znojmo-mládež: J. Koukal - Kosmák (90+1. Kosmák), Pet. Šuba, T. Drozd, Brzobohatý, Rolník (78. Souček), Řepa (c), Prycl, Durda (72. V. Daniel), Š. Kříž, Bernát (78. Dzhuhan).
SK Hranice: Páleník - Fárek, Kitzberger, J. Komárek (86. Hasal), Koláček (c), Váleček (46. Korytář), Vozák (86. Hanzelka), D. Komárek, Molnár (46. Nový), Dressler (86. Adamčík), Palinek.

Začátek utkání rozhodně nenasvědčoval pozdějšímu trápení, už po sedmi minutách jsme vedli po gólech Matyho Bernáta a Filipy Prycla 2:0. Jak to tak ale někdy bývá, brzké vedení nám moc nepomohlo. Hranice se z úvodního šoku rychle oklepaly a s chutí se snažily s nepříznivým výsledkem něco udělat. My jsme si s vedením nedokázali příliš poradit a místo toho, abychom na chvíli zklidnili hru a podrželi míč, jsme se pouštěli se soupeřem do rychlých výměn. Přesto jsme ale dokázali ještě do přestávky zvýšit skóre na 3:0, když se po skvělé sehrané akci prosadil Milan Rolník. Z pohledu na lavičku však bylo jasné, že i přes vysoké vedení není kouč František Havlík s herním projevem svých svěřenců spokojený. „V 1. poločase jsme po brzkém vedení 2:0 vypadli minimálně na 20 minut ze hry, díky čemuž nám soupeř, který měl nahoře fyzicky silné hráče, několikrát poslal důrazné varování. Sice jsme pak dali třetí gól, ale naše hra nebyla dobrá,“ konstatoval.

Kdybychom ve druhém dějství proměnili alespoň jednu z několika šancí, scénář utkání by se zřejmě vyvíjel úplně jinak. Až do snížení Hranic v 72. minutě jsme totiž kontrovali hru. V 66. minutě navíc putoval pod sprchy hostující kapitán Koláček. „V poločase druhém jsme do 72. minuty hráli přesně to, co jsme z hlediska taktického záměru chtěli – soupeř neměl vážnější šanci, my jsme pak měli 5 naprosto vyložených brankových příležitostí (Bernát 2, Prycl, Rolník, Daniel). Když jsme pak inkasovali gól, přestože již hrál soupeř o deseti, tak jsme začali naprosto panikařit a náš výkon byl plný strachu,“ což byla neblahá předzvěst události následujících, kdy se podařilo Hranicím dotáhnout na rozdíl jednoho gólu. „Směrem dozadu jsme byli až hrozivě neorganizovaní a pasivní, směrem nahoru jsme nepotrestali soupeřovu hru na riziko. Konec utkání už pak byla jedna velká křeč a čekání na milost v podobě závěrečného hvizdu,“ říká znojemský lodivod. A to ještě hosté orazítkovali břevno. To co následovalo po konci utkání tak nebylo překvapením. Znojemskou kabinou se prohnala i přes vítězství pořádná bouřka, po zásluze. „Zcela odmítám za vítězství hráče chválit – po tom, co jsme předvedli na obou koncích hřiště ve 2. poločase, by to bylo hodně, hodně krátkozraké, říká důrazně kouč.“ Hranice svým způsobem zaplatily i nováčkovskou daň. Předvedly houževnatý výkon, kterým bude jistě trápit i další týmy. Je však třeba říct, že jsme jim to podstatně ulehčili. Zápas byl především o nás a měli jsme ho dovést vzhledem k brzkému vedení do klidného konce a užít si ho. Už ve středu nás čeká doma další z nováčků Sparta Brno, máme tak možnost pachuť sobotního zápasu rychle přebít.

František Havlík (trenér Znojma): Už v 1. poločase jsme po brzkém vedení 2:0 vypadli minimálně na 20 minut ze hry, díky čemuž nám soupeř, který měl nahoře fyzicky silné hráče, několikrát poslal důrazné varování. Sice jsme pak dali třetí gól, ale naše hra nebyla dobrá.

V poločase druhém jsme do 72. minuty hráli přesně to, co jsme z hlediska taktického záměru chtěli – soupeř neměl vážnější šanci, my jsme pak měli 5 naprosto vyložených brankových příležitostí (Bernát 2, Prycl, Rolník, Daniel). Když jsme pak inkasovali gól, přestože již hrál soupeř o deseti, tak jsme začali naprosto panikařit a náš výkon byl plný strachu. Směrem dozadu jsme byli až hrozivě neorganizovaní a pasivní, směrem nahoru jsme nepotrestali soupeřovu hru na riziko. Konec utkání už pak byla jedna velká křeč a čekání na milost v podobě závěrečného hvizdu.

Zcela odmítám za dnešní vítězství hráče chválit – po tom, co jsme předvedli na obou koncích hřiště ve 2. poločase, by to bylo hodně, hodně krátkozraké!!