SK Hanácká Slavia KroměřížFC Zlínsko, spolekFK Třinec1.SC Znojmo FKSK UničovMFK Karviná BFC HlučínFK HodonínFK Frýdek-MístekFC Zlín BTJ Start BrnoFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekFC Zbrojovka Brno BFC StráníTJ Union Hlubina

U19: Důležitá výhra ve Vítkovicích, avšak draze vykoupená

U19: Důležitá výhra ve Vítkovicích, avšak draze vykoupená Z n o j m o - Devatenáctka za sebou sice měla v posledních zápasech solidní výkony, bodově však vycházela naprázdno. Tlak na body se tak začal zvyšovat, navíc jsme v sobotu mířili na sever na půdu nováčka z Vítkovice, což nebyl jednoduchý úkol. Potvrdil se však naštěstí fakt, že na nováčky nám to jde a porazili jsme i toho čtvrtého. Výhru však bohužel kalí to, že jsme přišli o Filipa Štěpánka, zranění utrpěl i další útočník Ivan Dzhuhan.

11.kolo, sobota 12.10.2024
MFK Vítkovice - 1.SC Znojmo-mládež  0:5  (0:2)
Branky: 12. (pen.) a 56. Řepa, 43. Durda, 72. Pet. Šuba, 76. Bernát.
ŽK: Tkačík - Pet. Šuba.
Rozhodčí: Ganaj - Godfryd, Hloch.
MFK Vítkovice: Kostka - Pařík, Tamajka, Widura (c) (46. Coufal), Keňo, Kubla (61. Benýšek), Zajíc (57. Polášek), Antonín (73. Koulizakos), Pilař, Tkačík, Al Saaid (57. Polášek).
1.SC Znojmo-mládež: Plicka - Kosmák, T. Drozd, Souček, Brzobohatý (84. Matajs), Š. Kříž, D. Řepa (c), Pet. Šuba, Bernát, Durda, F. Štěpánek (16. Dzhuhan, 82. V. Daniel).

Na Filip Štěpánka, jakožto našeho elitního útočníka, devatenáctka hodně sázela. Talentovaný forward má však velkou smůlu na různá zranění a zdravotní neplechy. I proto se v této sezóně dostával do fazóny jen pozvolna. Ve Vítkovicích byl sice důležitou rozbuškou utkání, bohužel však také nešťastným hrdinou. Ve 12. minutě se řítil na bránu, když jej domácím brankář fauloval. Následně upadl tak nešťastně, že si zlomil klíční kost, což jej logicky vyřadilo nejen ze zápasu, ale také na několik týdnů z fotbalového procesu. Nicméně pokutový kop nám pomohl, rychlý vedoucí gól Davida Řepy nám dal pevnou půdu pod nohama. Štěpánka nahradil Ivan Dzhuhan, který pro změnu utrpěl zlomeninu nosu. „Na to, jak měli hráči nastavenou hlavu, pak poukazuje fakt, že kluci ustáli vážné zranění Filipa Štěpánka z úvodu utkání, který po střetu s domácím brankářem upadl tak nešťastně, že si zlomil klíční kost a Ivan Dzhuhan pak následně odmakal 60 minut se zlomeným nosem,“ popisoval nepříjemné události trenér František Havlík.

Byť jsme byli ve vedení, první poločas byl poměrně vyrovnaný. V tomhle ohledu byl zásadního náš druhý gól. Střeleckou smůlu konečně prolomil Filip Durda a dvě minuty před přestávkou nás poslal do dvoubrankového vedení. Druhé dějství už pak bylo v naší moci. „Po vyrovnaném prvním poločase jsme v tom druhém byli již jednoznačně lepším týmem, kdy jsme se dostávali do vápna domácího týmu jak ze stran, tak středem hřiště. Hráči nebyli líní na krok v práci bez míče – tudíž jsme se dokázali včas dostávat pod těžiště hry a po následném zisku míče opakovaně chodit ve velkém počtu nahoru. Dalším faktorem byly úspěšné osobní souboje – do našeho třetího gólu se totiž hrálo velmi tvrdé, ale ne zákeřné, utkání,“ hodnotil náš kouč. Jak bylo trenérem zmíněno, v druhé půli jsme přidali třetí gól - David Řepa, a k němu ještě další dva - Petr Šuba, Matyáš Bernát. Bylo z toho nakonec vysoké vítězství 5:0, o čemž bychom před zápasem ani nesnili. „Důležité, zasloužené, ale také draze zaplacené vítězství, protože žádný trenér nechce vidět, jak jeho hráči na prahu dospělé kariéry utrpí vážná zranění,“ konstatoval znojemský lodivod. Naši borci nyní budou pokračovat v Moravskoslezské misi - postupně je totiž čekají Baník Ostrava, Třinec, Frýdek-Místek a Hlučín.

František Havlík (trenér Znojma): Rozhodujícím faktorem tohoto zápasu bylo nastavení hlav našich hráčů. Po výsledkové, nikoliv výkonnostní, mizérii z předchozích domácích zápasů, jsme takové utkání hodně potřebovali. Po vyrovnaném prvním poločase jsme v tom druhém byli již jednoznačně lepším týmem, kdy jsme se dostávali do vápna domácího týmu jak ze stran, tak středem hřiště. Hráči nebyli líní na krok v práci bez míče – tudíž jsme se dokázali včas dostávat pod těžiště hry a po následném zisku míče opakovaně chodit ve velkém počtu nahoru. Dalším faktorem byly úspěšné osobní souboje – do našeho třetího gólu se totiž hrálo velmi tvrdé, ale ne zákeřné, utkání. Na to, jak měli hráči nastavenou hlavu, pak poukazuje fakt, že kluci ustáli vážné zranění Filipa Štěpánka z úvodu utkání, který po střetu s domácím brankářem upadl tak nešťastně, že si zlomil klíční kost a Ivan Dzhuhan pak následně odmakal 60 minut se zlomeným nosem.

Důležité, zasloužené, ale také draze zaplacené vítězství, protože žádný trenér nechce vidět, jak jeho hráči na prahu dospělé kariéry, utrpí vážná zranění.