SK Hanácká Slavia KroměřížFC Zlínsko, spolekFK Třinec1.SC Znojmo FKSK UničovMFK Karviná BFC HlučínFK HodonínFK Frýdek-MístekFC Zlín BTJ Start BrnoFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekFC Zbrojovka Brno BFC StráníTJ Union Hlubina

U19: Favoritovi jsme vzdorovali, na body to ale nestačilo

U19: Favoritovi jsme vzdorovali, na body to ale nestačilo Z n o j m o - Byť chce pochopitelně devatenáctka v domácím prostředí sbírat výhry, tentokrát proti sobě měla soupeře, který byl i v pozici hostujícího týmu favoritem. Na jih Moravy přijela ještě v minulé sezóně prvoligová Karviná, která měla v kádru několik cizinců, kteří nakonec byli rozdílovým faktorem utkání. V zápase jsme šli sice do vedení, ani to nám však k bodům nepomohlo.

8.kolo, neděle 22.9.2024
1.SC Znojmo-mládež - MFK Karviná B  1:3  (1:1)
Branky: 12. V. Daniel - 26. Drozd vl., 46. Cadu, 84. Offor
Rozhodčí: Dorotík - Nahodil, Helebrant.
1.SC Znojmo-mládež: J. Koukal - Kosmák (84. Matajs), T. Drozd, Pet. Šuba, Š. Kříž, Bernát, Prycl, Řepa (c), Durda, V. Daniel (78. Dzhuhan), F. Štěpánek (56. Brzobohatý).
MFK Karviná B: Šimeček - Seriš (88. Taksonyi), Offor, Gama Costa, Galík - Cadu - Nwachukwu (88. Sikora), Lawali, Valošek (88. Kučák), Buček (46. Horváth) - Vlček (69. Nesterenko).

p>Od úvodu měl poziční převahu soupeř z Karviné, což se ale očekávalo. Logicky jsme vsadili na pečlivou obranu a číhali na svoji příležitost, ta přišla záhy. Začátek zápasu nám hrál do karet, jelikož nás ve 12. minutě poslal do vedení Vašek Daniel. Na to, abychom soupeře znervózněli, však trval příznivý stav ve skóre příliš krátkou chvíli. Ve 26. minutě už to bylo 1:1. „I když jsme v poločase měli nerozhodné skóre, tak herně jsme paradoxně spokojenější s druhou půlí – v té první jsme byli až příliš pasivní, stopeři v podstatě nevystupovali, nahoře jsme neudrželi míče,“ hodnotil trenér František Havlík.

Druhé dějství z velké části ovlivnil inkasovaný gól hned z kraje poločasu. Karviná mohla vzápětí přidat i další branku, reflexivně však zasáhl Kuba Koukal a držel náš tým ve hře. I přes převahu hostů jsme si vypracovali i my nadějné možnosti. Chyběla ale lepší finální fáze. Definitivní rozuzlení přišlo v 84. minutě, kdy se krásně trefil ze standardky Offor. „Poločas druhý byl herně odvážnější a cením si, že do 85. minuty jsme hráli o body. Z celkového pohledu jsme zápas opět odpracovali, odmakali – tady nemáme klukům co vytknout – pak ale rozhoduje kvalita a klid na míči, odvaha v ofenzivní fázi, rychlost s míčem i bez něj – tady měl navrch soupeř a zaslouženě vyhrál. Určitě ale ze zápasu odcházíme se vztyčenou hlavou,“ konstatuje znojemský lodivod.

František Havlík (trenér Znojma): Proti týmu, který je favoritem soutěže a měl v základní sestavě 5 zahraničních hráčů, jsme nesehráli špatné utkání. Soupeř měl velkou kvalitu na míči a rychlost na krajích hřiště. Zápas jsme tak odehráli z nižšího postavení, abychom nedali soupeři prostor do otevřených náběhových situací a zatáhli jsme Durdu na pozici obránce, abychom na kraje dostali rychlost.

I když jsme v poločase měli nerozhodné skóre, tak herně jsme paradoxně spokojenější s druhou půlí – v té první jsme byli až příliš pasivní, stopeři v podstatě nevystupovali, nahoře jsme neudrželi míče. Poločas druhý byl herně odvážnější a cením si, že do 85. minuty jsme hráli o body. Z celkového pohledu jsme zápas opět odpracovali, odmakali – tady nemáme klukům co vytknout – pak ale rozhoduje kvalita a klid na míči, odvaha v ofenzivní fázi, rychlost s míčem i bez něj – tady měl navrch soupeř a zaslouženě vyhrál. Určitě ale ze zápasu odcházíme se vztyčenou hlavou.

Pavel Mazurek (trenér Karviné): Domácí nám v prvním poločase jednou utekli a šli do vedení. Důležité bylo, že družstvo nepropadlo žádné panice, zůstalo v klidu a ještě do poločasu vyrovnalo po rohu. Rozhodující moment přišel hned v první minutě druhého poločasu - krásný gól hlavou po brazilské spolupráci centrující Gama Costy a zakončujícího Cadua. Pak už to bylo o tom, zda se nám podaří přidat další gól, nebo dovolíme drama. Přímý kop pět minut před koncem zápas uzavřel - krásná střela Offora a konečný výsledek 1:3. Jsme moc spokojení, máme tři body a jedeme dál. Jsme v půlce podzimu, bodů je pořád ve hře dost a dost.