SK Hanácká Slavia KroměřížFC Zlínsko, spolekFK Třinec1.SC Znojmo FKSK UničovMFK Karviná BFC HlučínFK HodonínFK Frýdek-MístekFC Zlín BTJ Start BrnoFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekFC Zbrojovka Brno BFC StráníTJ Union Hlubina

U19: Po gólovém koncertu vystřízlivění

U19: Po gólovém koncertu vystřízlivění M ě n í n / B r n o - Euforie z rekordního vítězství nad Spartou Brno se o víkendu rychle vytratila. V neděli jsme zajížděli na půdu Zbrojovky Brno B a resultát byl jasný. Zbrojováci nám vstřelili šest branek a připsali si vysokou výhru. Určité šance s utkáním něco udělat sice byly, ale v rozhodujících momentech jsme si neporadili s vypracovanými možnostmi včetně penalty.

4.kolo, neděle 25.8.2024
FC Zbrojovka Brno B - 1.SC Znojmo-mládež  6:0  (4:0)
Branky: 3., 38. a 40. Pošvář, 35. a 69. Toman, 84. Ferlay.
Rozhodčí: Černoevič - Šustr, Urban.
FC Zbrojovka Brno B: Hrazdíra - Haminger, Paseka (46. Císař), Pošvář, Konečný (c), Uher, Bečva (46. Severin), Vizingr (46. Jakubkovič), Kubík (54. Krejčí), Toman (68. Ferlay), Smékal.
1.SC Znojmo-mládež: Plicka (46. J. Koukal) - Kosmák (72. N. Škopek), Pet. Šuba (72. Souček), T. Drozd, M. Brzobohatý (46. F. Štěpánek), Š. Kříž, Řepa (c), Prycl, V. Daniel, Durda (46. Rolník), Bernát.

Se Zbrojovkou jsme si to chtěli rozdat na férovku, ale už 3. minuta nám plány výrazně zhatila, když svoji cestu za hattrickem načal domácí Pošvář. „Výraznou prohru beru z větší části na sebe, kdy jsme v 1. poločase, který jsme prohráli 0:4, hráli otevřený fotbal s vysokým napadáním, přestože bylo evidentní, že si po rozebrání hráčů do situace 1:1 nejsme schopni poradit s cíleným a přesným nákopem domácího brankáře na výborně hrajícího Vojtu Pošváře,“ sypal si popel na hlavu trenér František Havlík. To je sice jedna věc, tou další však je, že inkasovat tři góly v pěti minutách je fatální. Přihodilo se nám to od 35. do 40. minuty. Když se k tomu přidá to, že nedokážeme využít naše šance, je pak těžké pomýšlet na dobrý výsledek. „Když máme 100% šanci my, tak dáme tyčku a následně inkasujeme 3 góly od 35. do 40. minuty - to je neakceptovatelné,“ je si náš kouč vědom.

Ve druhé půli byla ještě malá jiskřička na alespoň mírné znervóznění soupeře. Definitivní ranou však byla naše neproměněná penalta a následné inkasovaní. „Druhý poločas jsme stáhli hráče do bloku, kdy jsme chtěli utkání důstojně dohrát. Když však neproměníme ani penaltu a poté opět inkasujeme, tak jsou hlavy hráčů hodně dole.“ Není ale čas klesat na mysli, ligu máme stále dobře rozjetou a je třeba navázat na výkony s Prostějovem a Spartou Brno. „Zápas s top týmem této soutěže, což Zbrojovka jistě bude, jsme nezvládli jak po stránce individuálních výkonů, kdy jsme byli až drtivě horší v situacích jedna na jedna – což jde za hráči, tak po stránce taktické, a to jde za námi – trenéry. Když ale otevřít oči, tak pořádně – sedneme na zadek, zápas si vyhodnotíme u videa a jdeme pracovat dál.“

František Havlík (trenér Znojma): Dnešní výraznou prohru beru z větší části na sebe, kdy jsme v 1. poločase, který jsme prohráli 0:4, hráli otevřený fotbal s vysokým napadáním, přestože bylo evidentní, že si po rozebrání hráčů do situace 1:1 nejsme schopni poradit s cíleným a přesným nákopem domácího brankáře na výborně hrajícího Vojtu Pošváře, který udržel míče na sobě a poté je distribuoval spoluhráčům do náběhů, které jsme ze záložní řady nebyli schopni zachytávat – tudíž nám stopeři řešili více situací jedna na jedna proti rozběhnutým hráčům na míči za jeden poločas, než za tři předchozí zápasy dohromady. Když máme 100% šanci my, tak dáme tyčku a následně inkasujeme 3 góly od 35. do 40. minuty - to je neakceptovatelné!! Druhý poločas už jsme pak stáhli hráče do bloku, kdy jsme chtěli utkání důstojně dohrát. Když však neproměníme ani penaltu a poté opět inkasujeme, tak jsou hlavy hráčů hodně dole.

Zápas s top týmem této soutěže, což Zbrojovka jistě bude, jsme nezvládli jak po stránce individuálních výkonů, kdy jsme byli až drtivě horší v situacích jedna na jedna – což jde za hráči, tak po stránce taktické, a to jde za námi – trenéry. Když ale otevřít oči, tak pořádně – sedneme na zadek, zápas si vyhodnotíme u videa a jdeme pracovat dál.