SK Hanácká Slavia KroměřížFC Zlínsko, spolekFK Třinec1.SC Znojmo FKSK UničovMFK Karviná BFC HlučínFK HodonínFK Frýdek-MístekFC Zlín BTJ Start BrnoFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekFC Zbrojovka Brno BFC StráníTJ Union Hlubina

U19: Rekordní zápis do klubových kronik, Spartě Brno jsme nastříleli deset branek

U19: Rekordní zápis do klubových kronik, Spartě Brno jsme nastříleli deset branek Z n o j m o - Rozpačitý výkon nad nováčkem z Hranic zapomenut. Ve středu jsem byli na Čafce svědky výjimečného zápasu. V předehrávce 1. kola jsme hostili dalšího z nováčků, Spartu Brno. Soupeři jsme nastříleli rekordních deset gólů, což znamenalo nejvyšší výhru v MSDL v historii klubu.

1.kolo, středa 21.8.2024
1.SC Znojmo-mládež - FC Sparta Brno  10:0  (4:0)
Branky: 45.+1 a 81. Brzobohatý, 47. a 67. Bernát, 78. a 86. F. Štěpánek, 21. Š. Kříž, 33. Řepa, 43. T. Drozd, 82. Dzhuhan.
ŽK: F. Štěpánek, Brzobohatý - Lipi, Vavrouch, Kocourek.
Rozhodčí: Kron - Leitgeb, Kilberger.
1.SC Znojmo-mládež: J. Koukal - Brzobohatý, T. Drozd, Pet. Šuba, Kosmák (79. Matajs), Š. Kříž (79. N. Škopek), Prycl (77. Dzhuhan), Řepa (c), V. Daniel (59. F. Štěpánek), Durda (77. Souček), Bernát.
FC Sparta Brno: Holátko - Kučera (46. Kubeš), Kocourek, Lipi, Vavrouch (59. Grym), Buják, Nejezchleb (46. Stratil), Sukiasyan (46. Šenkýř), Polášek, Tetur (46. Lorenc), Osička (c).

Po bouřce bývá většinu jasno, tohle rčení se proti Spartě Brno do písmene potvrdilo. V minulém utkání jsme sice zvítězili 3:2 nad Hranicemi, ale výkon se rozhodně nedal označit za optimální a tak nastal hned po duelu v kabině menší čardáš. Právě to však bylo základem středečního mimořádného úspěchu. Už od úvodních minut proti Spartě bylo jasno, že na hřiště nastoupili hladoví vlčáci a bylo patrné, že tohle bude jiný příběh než proti Hranicím, byť skóre bylo po první půli podobné. Po brankách Štěpána Kříže, Davida Řepy, Tomáše Drozda a Marka Brzobohatého jsme vedli 4:0. „Diametrálně odlišný přístup hráčů ve fázi utkání, kdy máte výraznější náskok a proměňování šancí – to byly dva hlavní aspekty, na které jsme po nepovedeném závěru utkání s Hranicemi kladli důraz,“ povídal trenér František Havlík.

Chuť přidávat další branky nepolevila ani ve druhém poločase. A když už skóre narostlo na 8:0, bylo jasné, že náš manšaft půjde po desítce. To se také stalo. Maty Bernát připravil desátý gól Filipovi Štěpánkovi až do kuchyně. Na jedné straně propukla euforie, na druhé straně byly pochopitelně pocity úplně opačné. Spartě po uplynulé sezóně odešla část kádru a čeká je i dle úvodních výsledků perný soutěžní ročník. To však nikterak nesnižuje naši vysokou výhru, kterou se tento manšaft navždy zapsal do klubové historie. „V poločase druhém a v samotném závěru si pak kluci mohli v dobrém slova smyslu zápas i užít. Nemůžeme se ale po ramenou plácat moc dlouho – v nedělním zápase na Zbrojovce to bude zcela jiná intenzita, a my na to musíme a chceme být připravení,“ zůstává znojemský lodivod na špičkách s pohledem na těžký zápas proti brněnské osmnáctce, s kterou jsme se potkali už v přípravě a úplně dobře do nedopadlo. Alespoň jsme měli dostatek času na regeneraci. Sparta Brno si totiž další zápas naplánovala už na pátek ani ne 48 hodin po skončení středečního utkání, což se jeví jako hodně nepochopitelná věc. Ale nejsme tu samozřejmě od toho, abychom posuzovali jiné, díváme se sami na sebe.

František Havlík: Diametrálně odlišný přístup hráčů ve fázi utkání, kdy máte výraznější náskok a proměňování šancí – to byly dva hlavní aspekty, na které jsme po nepovedeném závěru utkání s Hranicemi kladli důraz. V poločase druhém a v samotném závěru si pak kluci mohli v dobrém slova smyslu zápas i užít. Nemůžeme se ale po ramenou plácat moc dlouho – v nedělním zápase na Zbrojovce to bude zcela jiná intenzita, a my na to musíme a chceme být připravení.