U19: Sedmigólová kanonáda proti HFK Olomouc a hattrick Filipa Durdy

U19: Sedmigólová kanonáda proti HFK Olomouc a hattrick Filipa Durdy Z n o j m o - Poslední tým tabulky čekal naši devatenáctku v předposledním utkání sezóny. Holice ještě živila teoretickou naději na záchranu, se zrádným zápasem jsme se však vypořádali naprosto skvěle. Hráli jsme ve velké pohodě a soupeři nasypali sedm gólů.

30. (Čafka), neděle 11.6.2023
1.SC Znojmo-mládež, spolek - 1. HFK Olomouc  7:1  (4:1)
Branky:5., 16. a 74. Durda, 32. T. Navrátil, 40. F. Štěpánek, 51. P. Železný, 90. Bakaj - 45. Zifčák.
ŽK: Ryšavý (ZNO)
Rozhodčí: Bělák - Marek, Strapina.
1.SC Znojmo-mládež, spolek: Ryšavý - T. Navrátil, Marek Krontorád, Pav. Šuba, Martin Krontorád (77. V. Koukal), P. Železný, Durda (81. Valášek), Bartoněk, Bakaj, O. Čížek (c) (77. P. Schwarz), F. Štěpáněk (65. A. Ryška).
1. HFK Olomouc: Vodák - Zdráhal, Hudec (61. Žajgla), Komárek, Dosoudil, D. Šuba (46. Rak), Macháň, Zifčák (c), Pícha (46. Frantík), Provazník (46. Vlček), Grégr (70. Šteigl).

14. března 2017. V tento den U19 porazila Přerov 7:0, od té doby v Moravskoslezské dorostenecké lize obdobnou výhru nezaznamenala, až doteď. Teoretické naděje HFK Olomouc na záchranu jsme rozcupovali hned na začátku. V 6. a 15. minutě protrhl svojí střeleckou smůlu minulých dní Filip Durda a nastartoval cestu za hattrickem. Bylo zkrátka jasně vidět, že utkání si naši borci užívali. „Byť měl soupeř také svoje zajímavé situace, kdy nám především v úvodu utkání několikrát ukázal herní posun a progres v jarní části sezóny, tak bylo vidět, že jsme v herní pohodě a hráči si užívají poslední společné chvíle v tomto týmu,“ potvrdil trenér František Havlík. Šance střídala šanci a ve 40. minutě zvyšoval už na 4:0 Filip Štěpánek. Jedinou nepříjemností utkání bylo olomoucké snížení v samotném závěru prvního poločasu.

Druhé dějství se neslo ve stejném duchu. Proměnit všechny šance směřoval by výsledek k dvoucifernému skóre. Spousta jich však zůstala nevyužita, na levém křídle dělal "peklo" protihráčům v poslední době ve velké pohodě hrající Peťa Bakaj. Trefovali se ale zatím ještě nyní. V 51. minutě Petr Železný, v 74. minutě završil hattrick Durda. Až pak přišla chvíle rychlonohého záložníka, který obelstil gólmana povedeným hokejovým blafákem. „Mohu mít výtku ke spoustě neproměněných šancí ve 2. poločase, či naprosto zbytečně inkasovanému gólu na konci poločasu prvního, ale spíše chci hráče pochválit, protože po celých 90 minut hráli s chutí a energií, naprosto týmově a především v 1. poločase i velmi efektivně,“ hodnotil kouč. Poslední společný zápas čeká tuhle partu ve středu proti Hlučínu.

František Havlík (trenér 1. SC Znojmo): Byť měl soupeř také svoje zajímavé situace, kdy nám především v úvodu utkání několikrát ukázal herní posun a progres v jarní části sezóny, tak bylo vidět, že jsme v herní pohodě a hráči si užívají poslední společné chvíle v tomto týmu. Mohu mít výtku ke spoustě neproměněných šancí ve 2. poločase, či naprosto zbytečně inkasovanému gólu na konci poločasu prvního, ale spíše chci hráče pochválit, protože po celých 90 minut hráli s chutí a energií, naprosto týmově a především v 1. poločase i velmi efektivně.