SK Hanácká Slavia KroměřížFC Zlínsko, spolekFK Třinec1.SC Znojmo FKSK UničovMFK Karviná BFC HlučínFK HodonínFK Frýdek-MístekFC Zlín BTJ Start BrnoFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekFC Zbrojovka Brno BFC StráníTJ Union Hlubina

U19: Zase ti Marvani. Líšeňské prokletí na domácí půdě stále trvá

U19: Zase ti Marvani. Líšeňské prokletí na domácí půdě stále trvá Z n o j m o - Když se podíváme do statistik domácích zápasů naší devatenáctky napříč sezónami, horko těžko bychom narazily na jiný tým, který nás na Čafce trápí tak, jako Líšeň. Poslední domácí výhra nad tímto soupeřem se datuje až k roku 2017 a ani poslední srpnový den tuto statistiku nezměnil.

5.kolo, sobota 31.8.2024
1.SC Znojmo-mládež - SK Líšeň  1:2  (1:2)
Branky: 82. Prycl - 79. Rolinek, 54. Horčička.
ŽK: Rolinek, Naprelac (oba Líšeň).
ČK: 90+3. Naprelac (Líšeň).
Rozhodčí: Terber - Svoboda, Ďurko.
1.SC Znojmo-mládež: Plicka - Kosmák (63. Rolník), T. Drozd, Pet. Šuba, M. Brzobohatý (90. Malina), Š. Kříž, Prycl, Řepa (c), Durda (73. Dzhuhan), Bernát, V. Daniel (63. F. Štěpánek).
SK Líšeň: Kašík - Kříž (53. Hanák), Rak, Komárek, Odehnal, Schallenberger (59. Knos), Horčička (89. Dervišić), Naprelac, Janeček (89. Slanina), Rolinek (c), Špaček.

V našich zápasech s Líšní to vždy hodně jiskří, jinak tomu nebylo ani tentokrát, byť to rozhodně nedosahovalo takových vzplanutí emocí jako v minulé sezóně. Čekala se ale především pořádná bitva, což se naplnilo. V první půli moc zajímavých momentů před oběma brankami nebylo a když ano, skončily nezdarem. Měli jsme pár dobrých náznaků, které jsme však řešili poněkud ukvapeně, což potvrdil i trenér František Havlík. „V útočné fázi neproměníme žádnou šanci z úvodu utkání, kdy máme pasáž hry, ve které si po standardkách vytvoříme situace v malém vápně soupeře, kde máme být v určitém prostoru nachystaní uklidit míč do brány. Situace po zisku míče pak řešíme zbrkle – bez klidu na míči, což bylo patrné především u Filipa Durdy.”

Pokud jsme v první půli drželi soupeřovu ofenzivu na uzdě, v druhé části se nám to zdaleka tak dobře nedařilo. Líšeň měla po vstřeleném gólu pasáž, kdy měla výrazně navrch. Naštěstí se nám povedlo všechny krušné chvíle přežít a drželi jsme manko na nejtěsnější možné hranici, navíc jsme si vypracovali i tutovku, když se po standardce dostal na zadní tyči k zakončení stoper Tomáš Drozd. Hlavičkoval však pouze do brankáře. Klíčový moment nastal v 79. minutě. Brankář Šimon Plicka neodhadl situaci, po výběhu z brány byl u míče později než útočník hostí a byl z toho zbytečný penaltový malér. Branka Horčičky totiž byla nakonec vítěznou.

Líšeň však rozhodně nemohla prožívat do konce zápasu klidné minuty. V 82. minutě byl totiž na pažitu vidět záblesk geniality Filipa Prycla. Všichni čekali, že míč pošle ze standardky do ohně. Místo centru se však rozhodl nachytat gólmana střelou na první tyč. Šance na bod tak stále žila. Když jsme však nezužitkovali nepřímý volný kop a zakončení Ivana Dzhuhana ve skluzu prolétlo jen těsně vedle tyče, radovala se z výhry na Čafce Líšeň, opět. „Kluci pracovali, chtěli – s tím nemáme problém. V takových zápasech si ale nemůžeme dovolit dělat takové individuální chyby v obranné činnosti, viz penalta. Dalším tématem je naše nekvalita v útočné fázi – na Zbrojovce bez gólu, dnes pouze jeden gól, byť nádherný, ze standardky – situace si vytvořit dokážeme, ale neproměníme.”

František Havlík (trenér Znojma): V 1. poločase spokojenost s obrannou fází, kdy soupeře nepustíme do žádné šance, přestože má v ofenzivě rozdílové hráče. V útočné fázi pak ale neproměníme žádnou šanci z úvodu utkání, kdy máme pasáž hry, ve které si po standardkách vytvoříme situace v malém vápně soupeře, kde máme být v určitém prostoru nachystaní uklidit míč do brány. Situace po zisku míče pak řešíme zbrkle – bez klidu na míči, což bylo patrné především u Filipa Durdy.

V 2. poločase pak necháme soupeře vyjet z levé strany ze situace po naší ztrátě míče, kdy nejsme schopni přerušit hru – individuální kvalita ofenzivních hráčů soupeře – 0:1. Když se zdá, že přežijeme pasáž po inkasovaném gólu, kdy má soupeř herně navrch, tak uděláme zcela nesmyslnou penaltu na rohu velkého vápna – 0:2. Po nádherném gólu Filipa Prycla pak hrajeme na riziko, vytvoříme si několik situací v boxu soupeře – bez kvality a důrazu v koncovce.

Kluci pracovali, chtěli – s tím nemáme problém. V takových zápasech si ale nemůžeme dovolit dělat takové individuální chyby v obranné činnosti, viz penalta. Dalším tématem je naše nekvalita v útočné fázi – na Zbrojovce bez gólu, dnes pouze jeden gól, byť nádherný, ze standardky – situace si vytvořit dokážeme, ale neproměníme.

Zdeněk Julínek (Trenér Líšně): Utkání na půdě Znojma bývají velice bojovná, důrazná a plné emocí. To provázelo i tento zapas. Věděli jsme, že soupeř bude hrát jednoduchý fotbal provázeny nízkým obranným blokem, nákopy a rychlými protiútoky. Tyto situace se nám dařilo po většinu zápasu dobře zachytávat. Další silnou zbraní soupeře byly standardní situace. Zapas byl vcelku vyrovnaný, ovšem branky přinesla až druhá půle. První gól jsme vstřelili ze hry a druhou po nařízeném pokutovém kopu. Soupeř využil právě jedné standardní situace, čímž snížil naše vedení na 1:2. Závěr utkání byl ještě nervózní, ale povedlo se nám jej dotáhnout do 3 bodového konce. Za většinu zápasu musím naše hráče pochválit, nicméně zápas je již za námi a nyní nás čeká velice silný soupeř z Karviné.