Juniorka slaví první výhru, Dukle nasázela pět branek!

Juniorka slaví první výhru, Dukle nasázela pět branek! Z n o j m o - Náš juniorský tým slaví první výhru v sezóně. Na domácí půdě porazil Duklu Praha 5:1. Výsledek vypadá jednoznačně, Dukla však nebyla snadným soupeřem, jen pálila své šance a narážela na skvělého Jakuba Konvalinu. Produktivita svěřenců trenér Vojvodíka byla naopak velmi dobrá, Patrik Bogner se blýskl dokonce hattrickem.

6.kolo, neděle 30.8.2015
1.SC Znojmo FK - FK Dukla Praha  5:1  (1:0)
Branky: 32., 52. a 70. Bogner, 46. a 90 + 1. Yilmaz - 86. Kolařík
ŽK: 10. Beneš, 18. Hajdarevič
Rozhodčí: Proske – Kotík, Boček
1.SC Znojmo FK: Konvalina – Zezula, Slavík, Morong, Celik – Stáňa (76. Holčapek), Alaca, Bogner (85. Kozynets) – Ledecký (c), Lapeš (83. Dedič), Yilmaz
FK Dukla Praha: Vávra – Preisler, Bohánek, Mejdr, Troníček – Bezpalec, Farkaš (83. Cabejšek), Hajdarevič (55. Jakab) – Bezdička, Beneš (55. Petrák), Vokoun (55. Kolařík)

Znojemský trenér Vojvodík musel hned v úvodu řešit jednu nepříjemnost, když si stoper Zezula přivodil tržnou ránu nad okem. Jihomoravané tak museli hrát chvíli o deseti. Jak bývá ve Znojmě zvykem, hrál se ofenzivní fotbal. Ve třetí minutě vyslal ránu na bránu Bogner, jeho pokus ještě tečoval Slavík a hostující brankář měl plné ruce práce. V šesté minutě byl blízko gólu i Ledecký, z dorážky však poslal míč těsně vedle brány.

I Dukla měl šance. V 11. minutě z bezprostřední blízkosti pálil Beneš, ovšem Konvalina se blýskl reflexivní zákrokem. Na městském stadionu se rozhodně nevedla nějaká taktická bitva. Krásnou akci předvedli divákům Ledecký s Yilmazem, kteří vykombinovali Duklu na jeden dotek. Yilmaz ale následně těsně minul vzdálenější tyč. Domácím to vyšlo až v 32. minutě, kdy dostal na pravé straně dostatek prostoru Patrik Bogner a trefil se křižnou ranou k tyči. Pražanům se v závěru povedlo vyrovnat, ale proti byl zvednutý praporek pomezního sudího.

Dukla se ve druhé půli vehementně tlačila do ofenzívy, ale život jí komplikovalo štěstí v zakončení a také brankář Konvalina. Největší komplikací pro hosty však bylo to, že už ve 46. minutě inkasovali. Kubilay Yilmaz provedl svoji individuální akci náramně.

A Jihomoravané nadále trestali. Patrik Bogner v 52. minutě přidal svůj druhý gól a v 70. zkompletoval důrazným průnikem hattrick. Ještě před touto brankou mohli Pražané několikrát snížit. Petrákově teči chyběly doslova milimetry a následně si doslova vylámal zuby proti skvělému Konvalinovi.

Závěrečné minuty už se dohrávaly v útočném tempu obou stran. Yilmaz zahodil penaltu a Dukla nadále pálila veškeré šance, které měla. Zazvonilo i břevno. Přece jen se ale zasloužené branky dočkala. Z dorážky se prosadil Štěpán Kolařík. To však nebylo vše, konečnou podobu skóre dal až Kubilay Yilmaz, který se po výletě brankáře Dukly při standardce trefil do prázdné brány.