I přes dobrý výkon zůstavají tři body na Žižkově

I přes dobrý výkon zůstavají tři body na Žižkově P R A H A / Z N O J M O - (FOTOGRAFIE ZE ZÁPASU VE FOTOGALERII) Tradičně v nedělní dopoledne se na Žižkově odehrála další bitva znojemských fotbalistů o ligové body. Domácí nás zaskočili a už v první minutě se ujali vedení. Lukáš však dokázal v druhé půli vyrovnat a Jihomoravané se rozehráli k dobrému výkonu. Bohužel střídající Kalod a výborný brankář Vaclík rozhodli, že tři body zůstanou v Praze.

17.k.2.liga, neděle 13.3.2011
FK Viktoria Žižkov - 1.SC Znojmo FK  2:1  (1:0)
Branky: 1.Mašek, 78.vlastní - 53.Lukáš
ŽK: 4.Houžvička, 8.Zapalač, 90.Markovič - 27.Hnáníček, 73.Yonov, 75.Nepožitek
Rozhodčí: Ardeleánu - Čecháček, Lakomý
FK Viktoria Žižkov: Vaclík - Šťastný, Bodeček, Kropík, Čermák - Zawada (76.Bořil), Procházka (46.Brabec), Houžvička, Zapalač - Mašek (66.Kalod),Markovič
1.SC Znojmo FK: Šustr - Yonov, Mička, Krajičič (79.Kováč), Sukup, Kazár, Lacko, Vašíček, Nepožitek, Lukáš (86.Trnovec), Hnáníček
Počet diváků: 1822

Tradičně v nedělní dopoledne se rozehrál vzájemný duel na Žižkově a počasí hráčům poměrně přálo. V základu se opět objevil po karetním trestu kapitán Todor Yonov. Naopak Krhut s Podzemským se do zápasu nedostali. Na druhé straně nastoupil i Petr Zapalač. A hned v první minutě se mohl radovat z branky svého spoluhráče Jiřího Maška, který zakončil povedenou akci úvodním brankou - 1:0.

Tak rychlý gól samozřejmě dostal domácí do pohody. V následujících chvílích se však spíše žlutilo. Znojmo se postupně oklepávalo z úvodního šoku a začalo plánovat útočná tažení. Druhou branku měl však na kopačce opět Mašek, který si v 22. minutě poradil s brankářem Šustrem, dostal se ovšem do velkého úhlu a už nedokázal přesně zakončit. Jihomoravané odpověděli o tri minuty později Hnáníčkem, který využil velkého závaru před brankářem Vaclíkem ke střeleckému pokusu, jenž však skončil v gólmanově náručí.

Diváci se ještě do přestávky dočkali několika šancí. Nejprve vyslal dobrý střelecký pokus Procházka a míč jen těsně prosvištěl nad břevnem. Poté ukázal svoje umění z přímého kopu Todor Yonov, ale narazil na skvělého Vaclíka.

Druhá půle začala stejně jako ta první. Branka však přišla o něco později. V 53. minutě se po úniku po pravé straně prosadil Tomáš Lukáš a srovnal skóre - 1:1. Našim fotbalistům díky této trefě narostla křídla. Ovšem k výraznějšímu ohrožení Vaclíka se nedostali. Důležité však bylo, že ani Viktoriáni se nemohli propracovat do výraznějších střeleckých pozic. Stále tak trval nadějný vyrovnaný výsledek. A to až do 78.minuty kdy se od jednoho z našich beků odrazil nešťastně míč za Šustrova záda - 2:1.

Kdo si však myslel, že by Znojmo složilo zbraně, byl na omylu. Ono vůbec celý zápas se nezdálo, že hraje druhý tým tabulky proti třináctému. Jihomoravané vrhli všechny síly do útoku a tím začala perná práce pro brankáře Vaclíka. Ten zneškodnil nejen dobrou možnost Vašíčka, ale i řadu dalších nebezpečných situací a hlavně díky němu udržela Viktorka vítězství proti papírovému outsiderovi.

Znojmo předvedlo dobrý výkon, jenže stejně jako na podzim odcházelo z trávníku zklamáno. Žižkov ukořistil cenné tři body v boji o čelo tabulky, nikterak suverénní výkon to však nebyl, Jihomoravané si ve druhé půli vynutili velký tlak a jak už bylo zmíněno v cestě alespoň k bodu stál vynikající Vaclík.