Jediná branka rozhodla o naší prohře

Jediná branka rozhodla o naší prohře Žel po tomto zápase musíme konstatovat, že už jsme tři duely v řadě nedali branku a získali jen jediný bod. O všem rozhodla jedna branka, kterou k naší nelibosti vstřelili hosté a my tak máme v pátek proti Pardubicím doma co napravovat.

21.kolo Fortuna NL, neděle 8.4.2018
1.SC Znojmo FK - FK Baník Sokolov  0:1  (0:0)
Branky: 83.Vávra
ŽK: 70.Vašíček, 88.Machuča – 31.Silný, 43.Machek, 72.Přeučil, 76.Mráz, 81.Jakub Dvořák II.
Rozhodčí: Mikyska Jan - Podaný Marek, Lakomý Lukáš.
Delegát: Chytil Ivo, Ondo Milan
1.SC Znojmo FK: Veselý – Mezlík (C) (23.Malár), Avdić, Helísek, Pospíšil – Lacko, Javůrek, Ambrozek – Teplý (62.Štrombach), Vašíček, Šamánek (79.Machuča)
FK Baník Sokolov: Belaň – Mráz, Čihák, Končal, Machek – Glaser (C), Rychnovský (64.Kosak), Strada – Silný (58.Vávra), Jakub Dvořák II., Přeučil (86.O.Ševčík)
Počet diváků: 510

Otěže začátku zápasu uzmuli od začátku tak na deset minut hosté, na našich kopačkách byla jakoby nervozita. Nepřesnosti nás pak žel provázeli celý zápas, ale nebylo to jen černé, našly se i světlé chvilky, ty ale nakonec nerozsvítily dostatečně celkový stav zápasu. Po zmiňovaných 10 minutách aktivity hostů jsme se dostali do vedení, jenže Václavu Vašíčkovi byl odpískán ofsajd.O pět minut později bývalý hráč Sokolova Rosťa Šamánek hlavičkoval pod břevno, ale Beláň v brance hostů kryl. Ve 22.minutě se dostali do bezprostředního ohrožení naší branky i hosté, ale Přeučil jen slabou střelou našel připravené ruce gólmana Veselého. Následně byl nucen střídat kapitán Mezlík pro zranění zadního stehenního svalu. Ve 30.minutě se hosté znovu mohli ujmout vedení, ale po Přeučilově akci se Silný netrefil mezi tři tyče.

Ve druhé půli jsme soupeře přinutili hrát především na jeho půli, snažili se ohrožovat jeho branku, ale i navzdory několika rohům a centrům se nám vystrašit Beláně nedařilo. V 61.min. se díky Šamánkovi zjevil v dobré příležitosti na středu pokutového území Vašíček, míč si ale nedokázal zpracovat, a nakonec zakončoval Teplý pouze do boční sítě. A tak sedm minut před koncem udeřili do otevřenější obrany hosté a dali jedinou branku zápasu. Ještě jednu mohli přidat v samém závěru, kdy už jsme hráli vabank a vpředu byl i gólman Veselý, ale Vávra nastřelil jen jednoho z našich obránců a prázdnou branku vůbec neohrozil.

V tabulce jsme tak stále na 29 bodech, máme zápas k dobru a v pátek 13.4. opět doma hostíme Pardubice od 16:30!

Trenér Leoš Kalvoda: "Sokolov byl lepší první poločas, my jsme byli lepší druhý poločas, ale paradoxně jsme v něm inkasovali. Hra byla taková kostrbatá, ale Vašíček tam měl zakončení, ale nedal. Fotbal je někdy krutý, někdy zase samá radost, ale my prožíváme takové období, že se nám hra nedaří. Hráči si to musí uvědomit a hru hlaně ve vápně zjednodušit."

Trenér hostů Pavel Horváth: "Před zápasem jsme si říkali, že už potřebujeme vyhrát, ale musím říct, že hlavně druhou půli ás domácí zatlačili a my jsme neměli moc šancí, ale nakonec jsme my ti šťastnější."