Odplata v Opavě

Odplata v Opavě Největší aspirant na postup do nejvyšší soutěže oplatil našemu týmu podzimní prohru ze Znojma a tak všechny tři body zůstaly v Opavě.

20.kolo Fortuna NL, sobota 31.3.2018
Slezský fotbalový club Opava - 1.SC Znojmo FK  3:0  (1:0)
Branky: 25.Kuzmanović, 70.Simerský, 76.Smola
ŽK: 2.Zapalač – 14.Vašíček, 51.Ambrozek
Rozhodčí: Ardeleanu Petr - Blažej Petr, Hock David
Delegát: Bohuněk Karel, Beneš Michal
Slezský fotbalový club Opava: Šrom – Simerský, Svozil, Žídek – Kayamba, Schaffartzik, Zavadil (80.Janetzký), Kuzmanović (C), Zapalač – Jurečka (66.Smola), Puškáč (73.Jursa)
1.SC Znojmo FK: Veselý – Avdić, Malár, Pospíšil (61.Štrombach), Helísek (C) – Machuča, Lacko (81.Chereda), Javůrek, Ambrozek – Vašíček, Šamánek (61.Dujmovič)
Počet diváků: 5143

V naší sestavě chyběl v minulém zápase zraněný kapitán Tomáš Cihlář , a tak kapitánskou pásku převzal David Helísek. Krom toho se v základní sestavě objevil i Rosťa Šamánek, naopak jen na lavičce zůstal i bývalý opavský hráč Radek Mezlík. V obraně se tak po zápasové pauze zaviněné trestem na 1 duel po vyloučení ve střetnutí s Ústím nad Labem objevil znovu Muamar Avdić.

Na domácí straně se z našich bývalých hráčů objevil nejen Jarda Svozil a Dominik Simerský, ale i Petr Zapalač, který se zapsal do úvodu zápasu nejen žlutou kartou za ostrý faul, ale i centrem ve 4.min., ze kterého domácí dostali míč do sítě, ale bylo to z ofsajdu, takže stav zůstal 0:0. Podobné porušení pravidel zhatilo i naši velkou šanci ve 12.minutě, kdy Honza Ambrozek šel v rychlém protiútoku a vysunul Václava Vašíčka, který ale už zakončoval v postavení mimo hru. Na druhé straně se podobná situace vyvinula v mezích pravidel a na jejím konci byl úspěšný zákrok Našeho brankáře Vlasty Veselého. Ve 25.min. šli domácí do vedení - Kuzmanovič technickou střelou na vzdálenější tyč přesně trefil - 1:0. O šest minut později mohl hlavou Schaffartzik trefit druhý gól, ale minul. Do poločasu se už stav nezměnil.

V 56.min. si domácí říkali o navýšení skore, ale dvojice Zapalač - Jurečka to nedotáhla do pro domácí dobrého konce. Po hodině hry jsme se pokusili oživit hru dvěma střídáními. O dvě minutky později nám sami domácí špatnou malou domů nabídli šanci, ale Matúš Lacko byl o kousek později u míče než domácí gólman. Dvacet minut před koncem se za domácího favorita prosadil gólově Dominik Simerský, když si naběhl na střed a technickou střelou k tyči namířil přesně - 2:0. Asi naši největší šanci v zápase přinesla chvíle krátce poté. Snížit na 1:2 z našeho pohledu mohl Honza Javůrek, ale z voleje v šestnáctce těsně minul domácí branku! O čtyři minuty později už bylo de facto rozhodnuto. Na konečných 3:0 zvýšil hlavičkou Smola. Ten samý hráč o dvě minuty později už nedosáhl nohou ve skluzu na střílený centr spoluhráče, ale to už nic nezměnilo na naši porážce, kterou nám domácí oplatili za prohru ze Znojma.

V druhém zápase (byť tento byl proti největšímu favoritovi soutěže a ještě na jeho půdě) po sobě jsme tak nedali branku a budeme se tak muset "pochlapit" v nedělním duelu proti Horváthově družině ze Sokolova.