Velký tlak a neproměněné šance výhru nepřinesl

Velký tlak a neproměněné šance výhru nepřinesl Z N O J M O - Úvod F:NL nám přihrál soupeře, se kterým jsme v minulém ročníku oba zápasy prohráli s nulou. Tentokrát to bylo více méně o hře na polovině hostů s mnoha (žel neproměněnými) šancemi a výsledná remíza je pro naše barvy velkou ztrátou, pro hosty je bod navýsost cenný.

1.kolo F:NL, pátek 20.7.2018
1.SC Znojmo FK - FK Varnsdorf  1:1  (1:1)
Branky: 16.Ordoš – 25.Kouřil
ŽK: 37.Dramé, 61.Helísek, 70.Štrombach – 3.Bláha, 28.Kozma, 89.Novák
Rozhodčí: Machálek Jan - Horák Adam, Dresler Radim
1.SC Znojmo FK: Buček – Cihlář (C), Malár, Helísek, Dramé – Šulc, Štrombach (75.Obiechina), Kučera, Ordoš, Lacko (90+1.Cheredea) – Teplý
FK Varnsdorf: Porcal – Heppner (85. M.Kubista), M.Richter (57.Ondráček), Zbrožek, Kouřil – Bláha, Barac, Rudnytskyy (C) – Kozma, Dzaba, Kocourek (76.Novák)
Počet diváků: 722

První čtvrthodinka byla seznamovací, ve 12.minutě mohl využít jednoho z prvních velmi dobrých centrů Davida Štrombacha Jakub Teplý, ale žel nedal. V tu chvíli to ale nevadilo, protože naše posila Michal Ordoš se krásně hlavou opřel do přesného centru a hlavičkou zamířil míč k tyči a znojemský stadion se radoval - 1:0. I nadále jsme se snažili ohrožovat branku soupeře a například Štrombach z přímého kopu jen těsně minul vzdálenější šibenci. Ve 25.minutě ale hosté po nejasnostech v naší obraně a navzdory několika záchranám především gólmana Bučka se prosadili a propasírovali míč do sítě - 1:1 :( Ve 37.minutě opět Štrombachův centr Teplý neproměnil. Podobnou šanci stejný hráč neproměnil ani ve 40.minutěš (a tato věta se bude ještě opakovat). Ve 42.minutě mohl i Ordoš přidat druhý gól, ale hlavička nebyla tentokrát přesná.

Hned na úvod druhého poločasu vysunul Ordoš Šulce, ten šel zleva na gólmana, ale míč mu nesedl a letěl mimo bránu a tak se skóre nezměnilo. V dalších minutách se v šancích objevoval Teplý i Šulc a to několikrát, ale branka nechtěla padnout. V 55.minutě došlo k prvnímu z celkových čtyřech dlouhých dvouminutových ošetřování (leč na konci sudí nastavil jen pouhé čtyři minuty). Celý druhý poločas se hrál v podstatě na polovině soupeře, ale další branka už nepadla - jen další žluté karty, ošetřování a střídání. V samém závěru se znovu Teplý objevil ve dvou 100%-ních šaních, ale ani jednou se míč netřepetal v síti. Mezi oběma Teplého příležitostmi měli velkou šanci i hosté, ale Buček s obranou zasáhli!

Celkově vzato je remíza jednoznačně štěstím pro hosty a velkou ztrátou pro naše barvy. Hráčům nelze vyčítat ni z herních prvků až na neproměňování vyložených šancí. Remíza sice znamená, že i nadále držíme neporazitelnost v této sezoně v součtu s přípravnými zápasy, ale dnes jsme zkrátka měli jasně vyhrát a třeba i brankou v nastavení, které žel bylo z rozhodnutí sudího příliš krátké.

Trenér 1.SC Znojmo FK Leoš Kalvoda: "Velká ztráta, protože já si myslím, že jsme podali dobrý výkon. Bylo to první kolo a kvalitní výkon od obou mužstev. Měli jsme víc šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. Chybu, ze které padl gól, jsem nikomu nevyčítal, je to fotbal a ve fotbale se toto stává. Ty šance, které jsme měli v prvním a druhém poločase, se musí proměnit, ale nebylo tomu tak. Sezóna teprve začíná, dnes jsme ztratili 2 body a tak je budeme chtít získat venku."

Trenér FK Varnsdorf David Oulehla: "První poločas jsme se dostávali pod tlak. Znojmo bylo více na míči, v kombinaci. My jsme působili v hlubším bloku, kompaktněji. Soupeř toho v prvním poločase kromě gólu moc neměl. Poté jsme si pomohli brankou ze standardní situace. Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Určité situace jsme mohli řešit lépe. Pro nás se jednalo o těžké utkání, bod je pro nás dobrý. Celkově jsme měli i štěstí, neboť ve druhém poločase jsme přežili hodně šancí domácích."

• Sestřih 1.k.F:NL 1.SC Znojmo FK - FK Varnsdorf 1:1 | přehrát