Výborný vstup do přípravy! Cenná remíza s ruským prvoligovým Amkarem Perm

Výborný vstup do přípravy! Cenná remíza s ruským prvoligovým Amkarem Perm P i n k a f e l d - Hned na úvod přípravy nás čekal nejzvučnější a papírově nejsilnější soupeř - Amkar Perm. Proti silném protivníkovi jsme se však vytáhli a vybojovali remízu 2:2. Dvakrát jsme přitom šli do vedení, v první půli zásluhou Rosti Šamánka, ve druhé zásluhou Stijepa Njireho. Amkaru se ale vždy povedlo manko stáhnout, při druhém gólu využili i našeho chvilkového oslabení při zranění Petra Kirschnera.

příprava (Pinkafeld), úterý 20.6.2017
FK Amkar Perm (RUS) - 1.SC Znojmo FK  2:2  (1:1)
Branky: 23. Šamánek, 72. Njire - 37. Božikov, 83. Komolov
ŽK: jedna žlutá karta na straně ruského týmu
1.SC Znojmo FK: 1. Poločas: Štěpanovský - Pospíšil (c), Mezlík, Malár, Cihlář, Javůrek, Malík, Nepožitek, Šamánek, Štrombach, Teplý
2. Poločas: Konvalina - Helísek, Malár (65. Rapouch), Svozil, Pospíšil (c), Holub, Urbančok, Malík (65. Nehyba), Chereda, Njire, Teplý (65. Kirschner)

Do Rakouska odjelo 22 hráčů a v utkání se tak vystřídaly dvě jedenáctky. Hráči, kteří s týmem neodcestovali, měli individuální trénink - Garčic, Šmíd, Bartok, Švejda, Koukal, Švejkar, Bogner a Sedlo. Proti silnému soupeři jsme nezačali vůbec špatně a hned v první minutě jsme se propracovali k rohovému kopu. Na další zajímavý moment se čekalo delší dobu. V deváté minutě měl Perm možnost dobrého přímého kopu, rozehráli jej signálem, který ovšem nebyl úspěšný.

Ruský tým si postupně vypracoval poziční převahu, hrálo se tak ve většině času na naší polovině, ovšem bez nějakého efektu. I my jsme v obranné fázi dokázali soupeře zatlačit. V 27. minutě jsme se dokonce dostali do vedení. Po závaru před bránou Amkaru se v pokutovém území dostal k míči Rostislav Šamánek a z bezprostřední blízkosti se nemýlil. Účastník nejvyšší ruské soutěže ale zbraně nesložil. A vytvořil si dvě nebezpečné šance. Při první nás zachránila tyč. Druhý okamžik přinesl střelu ze střední vzdálenosti, která šla jen těsně vedle.

Domácí si pomohli k vyrovnání standardní situací, Štěpanovský byl proti hlavičce k tyči bezmocný. Nicméně vedení jsme mohli v závěru půle opět naklonit na naší stranu. Agilní Šamánek brankáře pořádně protáhl, dorážka Štrombacha šla bohužel nad.

Do druhého poločasu vstoupila obměněná sestava a začali jsme aktivně, dvakrát si navedl míč na střed a zkoušel to střelecky Urbančok. Podruhé v utkání jsme se také dostali zaslouženě do vedení, když se prosadil v 72. minutě i trochu se štěstím a s tečí Stijepo Njire. Pak začal hrozit i Perm, vyrovnat se mu však povedlo až, když jsme byli v oslabení. Kirschner měl tržnou ránu na hlavě a musel ze hřiště odstoupit. Soupeř tohoto okamžiku využil. I tak je pro nás na začátku přípravy a pouze po jednom dni společné přípravy výsledek velmi cenný.

Jiří Balcárek (Znojmo): Výsledek bych nějakým způsobem nepřeceňoval. Samozřejmě ale vždy potěší, když uhrajete výsledek s takovým týmem, který hraje první ruskou ligu, který má svoji kvalitu. Ale jak jsem zmiňoval, nevíme, v které fázi přípravy se soupeř nachází, výsledek bych nepřeceňoval.