Frýdek si odvezl šest dorosteneckcýh bodů

Víkend to měl být bodově povedený, místo toho se devatenáctka ocitla na posledním místě tabulky a sedmnáctka prohrála o čtyři branky a její čekání na další body už trvá více jak měsíc.

Sobota 18.9. 2010
Starší dorost A - U 19
1. SC Znojmo - Fotbal Frýdek-Místek 0:3 (0:0)
Ž.K. Bula Vojtěch
Sestava: Doleček- Peřinka, Slušný, Honz, Karásek (34. Beneš) - Jakub, Šplíchal, Bula V., Chaloupka (82. Kocián) - Šabaka (68. Vítek), Benda

Další domácí utkání nám velelo vyhrát a soupeř byl k tomu velmi příznivý, jelikož do Znojma zavítal aktuálně poslední celek tabulky Frýdek-Místek. Naši hráči začali útočně, Chaloupka těsně minul branku po přihrávce Buly. Ve 14. minutě měli první šanci hosté a hned vyloženou, ale Ostrák střílel těsně vedle levé tyče. V dalším průběhu zápasu přebraly otěže frýdecko-místečtí, ale svůj tlak korunovali pouze serií několika rohů, bez brankového efektu.

Druhou půli jsme opět začali šancí my, ale Benda hlavičkoval po centru Peřinky do náruče brankáře. V 59. minutě zahrávali hosté desátý roh zápasu, na něj si naběhl Střalka a rozvlnil síť. V 64. minutě přišla další příležitost hostů, kterou Doleček zlikvidoval a poradil si i s následným rohem. V 67. minutě se prezentoval Šplíchal ránou z dálky, ale míč ze šibenice vytáhl hostující brankář. V 73. minutě podnikli hosté rychlý brejk, který přetavili v branku, střelcem byl Šponiar. V 79. minutě uzavřeli frýdečtí skóre na 0:3 z našeho pohledu. Juříček doklepl míč do prázdné branky po individuální akci jednoho spoluhráče, který přešel přes tři(!) naše hráče. Utkání se poté dohrálo v tempu, které hostům vyhovovalo. Dnešní utkání se domácím vůbec, ale vůbec nepovedlo.

Mladší dorost A - U 17
1. SC Znojmo - Fotbal Frýdek Místek 0:4 (0:2)
Ž.K Uzel
Sestava: Bula – Hlávka, Uzel, Hrazdílek, Pham (38. Otoupal) – Vejvalka, Juhaňák Luděk ,Nováček, Nehyba (53. Hájek) – Kráčman, Hověz

Již v 9.minutě se ujali hosté vedení, když centr z pravé strany uklidil hostující Boráň T. za záda bezmocného Buly – 0:1. Domácí se snažili o rychlou odpověď, když Kráčman v 15.minutě po rychlém brejku dává míč pod sebe na Hověze, těsně před ním však hostující obránce míč odkopává do bezpečí a zachránil tak Frýdek od vyrovnání, protože před Hovězem už byla jen prázdná branka. Další možnost k vyrovnání měli domácí hráči ve 31.minutě. Dlouhý míč za obranu dostává Hověz, svou rychlostí předbíhá obránce a z boku míří sám na brankáře, kterého ale trefuje přímo do hrudi a neproměňuje tak jasnou gólovou šanci. A tak přišel trest v podobě druhé branky hostů. V pokutovém území domácích je závar, k míčí se dostává Uzel a chce ho odkopnout, domácí dělají obrovskou chybu v komunikaci, nezakřičí na svého kapitána, že má za zády útočníka, ten míč vypichuje a Uzel ho posílá k zemi. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Boráň O. – 0:2.

Domácí šli do druhé půle se snahou změnu stavu utkání. V 55.minutě střídající Hájek krásně kopl roh na hlavu osamoceného Kráčmana, ten však z malého vápna míjí tyč hostující branky. Poté přišel trest v podobě třetí branky hostů. V 58.minutě hosté nakopávají dlouhý míč za obranu, Bula si křičí, ale Otoupal pozdě zareaguje a hlavou posílá míč do prázdné branky – 0:3 vlastní. O deset minut později již byl stav utkání 0:4, když po kolmé přihrávce hostující hráč střílí, Bula dobře vyráží, ale díky nedůrazu domácích hráčů se k dorážce dostává Tvardek a dává gól. Čestný úspěch domácích mohl zaznamenat v 77.minutě Kráčman, když hostujícímu golmanovi vypadl z náruče jednoduchý míč, Kráčman se k němu dostal jako první, ale brankář Frýdku svou chybu napravil a vychytal ho.