Setkání po třech letech. Nový ročník FNL načneme v Příbrami

Setkání po třech letech. Nový ročník FNL načneme v Příbrami Z n o j m o - Kolín, Vyšehrad, Baník Ostrava. To byli naši úvodní soupeři ve Fortuna národní lize v předchozích sezónách, nyní nás bude po Baníku čekat další exligový soupeř. Zajíždíme totiž na půdu Příbrami, jejíž kádr prošel v létě řadou změn a vede ji jako nový trenér Josef Csaplár. Utkání startuje v sobotu od 17 hodin.

 
 
 

Příbram skončila v uplynulé sezóně první ligy na posledním místě, byť po bídném podzimu na jaře bojovala, seč jí síly stačily. Znamenalo to pro středočeský klub s výbornou mládežnickou základnou druhý sestup ve své historii.

Naše vzájemné zápasy s Příbramí v první lize v roce 2013/14 mají možná fanoušci ještě v živé paměti. Na podzim jsme Středočechy porazili v azylu na Srbské 3:0, když zářil především Tomáš Okleštěk, který vstřelil dva góly. Rozruch vzbudil ale hlavně jarní zápas v Příbrami, kdy se domácí dočkali vyrovnání po nedovoleném zákroku. V samotném závěru utkání, v nastaveném čase, se Příbramští snažili vyrovnat a brankář Hruška šel na rohový kop, přičemž zalehnutím vyřadil našeho brankáře Vlastu Hrubého ze hry a Krbeček vyrovnal. Vzbudilo to řadu kontroverzí a zápas ještě dlouho rezonoval v tisku.


1.k. FNL
Sobota
29. července
17:00 hod.
On-lineTwitter

1.FK PŘÍBRAM

1.SC ZNOJMO FK

STADION U LITAVKY

Nicméně nyní se nacházíme o tři roky později a v jiné soutěži. Utkání to ale bude rozhodně zajímavé. Příbram se jako sestupující bude chtít vrátit okamžitě do první ligy. Dovést by ji k tomu měl nový trenér Josef Csaplár, tedy kouč, které je fotbalové veřejnosti dobře znám například z působení v Liberci. Kádr se mu ale oproti tomu prvoligovému v minulé sezóně hodně obměnil. Bude se tak spoléhat také na řadu nových a také zkušených tváří. Je mezi nimi například osmatřicetiletý Rudolf Skácel, jež prošel mimo jiné Slavií, Marseille, Heart, Southamptonem. Další zajímavou tváří je slovenský záložník Peter Grajciar. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na stopera Tomáše Zápotočného, který posílil Příbram těsně před stratem ligy.

V přípravě se Příbrami dařilo střídavě. Dokázala si například připsat výhry nad Táborskem, Vyšehradem či Viktorkou Žižkov. Středočeši sehráli utkání i proti zahraničním soupeřům. Německému Bielefeldu ale podlehli 1:5. Poslední ostrý test před startem ligy svěřenci trenér Csaplára zvládli, když v domácím poháru vyřadili Čáslav po výsledku 2:1.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
Z fóra
  • adminMilanŠoba: Vše je a bylo v zápasech na hlavní stránce. ...
  • josta: ..analogie z před čtvrt stoletím (1992), kterou si živě vybavuji: Pamatuji, ...
  • Jiří_M.: jako já vím, spíš jsem to sem dal kvůli tomu, ...
  • adminMilanŠoba: Hrál jasně první s jasně posledním, není se co divit, ...
  • fridrich: Doufám, že špatně. Kdyby šlo o ligu, tak to pochopím, ...
  • Jarda001: Honza Javurek na zkousce v Jihlave tak jsem zvedav jak ...
 
Copyright © 2009-2018 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin