Specialista na nováčky? Zkrátka to tak vyšlo, usmíval se Jiří Doleček

Specialista na nováčky? Zkrátka to tak vyšlo, usmíval se Jiří Doleček Z n o j m o - Pomalu už si může začít dělat patent na nováčky. Brankář Jiří Doleček v minulé sezóně trápil nováčka z Kolína a to stejné, ještě ve větším stylu, zopakoval v neděli proti Vyšehradu. Na stadionu na Žižkově ze zprvu zdálo, že by mohl prožít pohodové utkání. Soupeř se ale po dvou inkasovaných brankách vzepjal a znojemský odchovanec musel vytáhnout ze svého gólmanského repertoáru nejednu věc. Není tedy divu, že se stal Jiří jednou z hlavních postav utkání. Odměnou byly tři body pro tým za výhru 4:0 a čisté konto.

Jirko, cítíš se už jako specialista na nováčky? Loni Kolín výhra, čisté konto. Nyní Vyšehrad a opět výhra a čisté konto.
Jako specialista na nováčky se necítím, byl to zápas jako každý jiny. (s úsměvem) Je to zkrátka tím, že nám los vždy přisoudí do prvního kolo nováčka. Minule to byl Kolín, který jsme porazili 4:0, nyní to vyšlo na Vyšehrad. Jsou to pro nás samozřejmě velmi cenné body, čisté konto je takový bonus a jsem za něj pochopitelně rád.

Minulý rok to byla proti Kolínu tvoje premiéra ve FNL, byl jsi při vstupu do sezóny s Vyšehradem už klidnější?
V Kolíne to byl můj první zápas ve Fotbalové národní lize, takže nervozita byla větší. I proti Vyšehradu nějaká nervozita byla, ale na taková. Takové věci ale moc neřeším, s úvodním písknutím vždy vymizí.

Pojďme k samotnému utkání. Překvapilo tě, že se Vyšehrad po našem rychlém vedení 2:0 tak vzepjal? Byla tam pasáž, kdy jsi měl opravdu hodně práce.
Překvapilo. Za stavu 2:0 jsem si říkal, že to bude v klidu. Ale Vyšehrad nám nechtěl nic nechat zadarmo. Měl dobré šance, něco jsme pochytal, kluci mě také pomohli a v úvodu druhé půle jsme soupeře zlomili dalšími dvěma góly. Před zápasem jsme si říkali, že si jedeme pro tři body i trenér se zmiňoval v tomto duchu, tak jsme mu to splnili. (s úsměvem)

V zápase si předvedl několik důležitých zákroků, který byl dle tebe klíčový?
V první půli, kdy na mě šel sám Jindráček a ve druhé půli bych zmínil přímý kop, ten se Vyšehradu opravdu povedl. Naštěstí jsem míč dokázal vyškrábnout, to už ale bylo za stavu 4:0.

Zmínil si velkou šanci Jindráčka, po tomto zásahu si absolvoval nepříjemný střet, můžeš tu situaci popsat blíže?
Vyrazil jsem šanci a míč se dostal k protivníkovi, který jej chtěl dorazit do brány. Já jsem tam skočil a místo míče trefil hráč moji ruku respektive zápěstí. Padl jsem na zem, protože jsem tu ruku necítil. Palda (kustod a masér týmu pozn. red.) mi to obstříkl a v poločase jsem si to obvázal a zpevnil, takže jsem byl fit.

Neměl si v první moment strach, že je to něco vážnějšího, protože z tribuny to nevypadalo úplně dobře...
Měl jsem strach, že to bude něco vážného, protože jsem s rukou zprvu nemohl hýbat. Ale pak to naštěstí bylo v pohodě.

Do Prahy se vydala i pětice našich fanoušků, kteří byli i v tomto počtu hodně znát. Jaké bylo slyšet vyvolávat své jméno?
Bylo to samozřejmě super, každého potěší, když slyší vyvolávat své jméno. Nahecuje ho to, povzbudí. Jsem rád, že nás fanoušci přijeli podpořit, patří jim za to velké díky. Klobouk dolů, že přijeli v tak brzkou hodinu do Prahy.