Trenér Kučera po Vyšehradu: Dobrý vstup do ligy je vždy důležitý

Trenér Kučera po Vyšehradu: Dobrý vstup do ligy je vždy důležitý P r a h a - Radim Kučera mohl být po úvodním vstupu do nového ročníku Fotbalové národní ligy spokojený. Na Žižkově jsme porazili nováčka z Vyšehradu vysokým rozdílem 4:0 a připsali si cenné tři body do tabulky. Kučerovi pomohly i postřehy nového muže v realizačním týmu Petra Uličného. Symbióza celého týmu klapala v prvním utkání ligy skvěle.

Ligová premiéra na trenérské lavičce dopadla vítězně, oddechl jste si?
Jako hráč jsem býval více nervózní. Jsem samozřejmě velmi rád za výhru, každý vstup do sezóny je velmi důležitý. Ale to už jsem zmiňoval dříve, myslím, že mužstvo to lépe nakopne a zklidní.

Podařilo se to, co se nepovedlo v poháru, tedy brzy vstřelil gól a jako bonus i v druhé půli. Zlomilo to dle vás soupeře?
Vyšehrad chtěl jako nováček vstoupit do utkání s nějakými ambicemi a euforii. Když ale inkasujete dva góly do desáté minuty, to by zmrazilo asi každé mužstvo. V druhé půli to navíc bylo jak přes kopírák. Takže ano, myslím, že to soupeře srazilo. S klukama jsem byl spokojený. Není jen tak, vstoupit dobře do takového utkání a oni se k tomu postavili velice dobře. Apeloval jsem na ně v přípravě, že to nebude jednoduché.

Vedení 2:0 bylo jistě vítané, ale možná i trochu zrádné v tom, že Vyšehrad neměl co ztratit. V první půli měl pasáž, kdy nás svými zákroky podržel brankář Doleček...
Nevím, jestli za stavu 2:0 nepřišlo po dvacáté minutě takové trochu sebeuspokojení. Vyšehradu vyšla jedna akce a pochopili, že by to mohlo jít. V této pasáži jsme nedokázali podržet míč a když jsme měli dobře rozehranou akci, tak jsme ji pokazili špatnou přihrávkou, špatnou přechodovou fází. Momentů, abychom mohli dotáhnout akci do koncovky, bylo daleko více.

Měli jste s trenérem Uličným před zápasem nějakou interní poradu?
Trenér Uličný samozřejmě před utkání přišel do kabiny. Představil jsem ho a s každým hráčem si podal ruku. Řekl, že rád vyhrává a doufá, že mu tým bude dělat radost. Vše sledoval z nadhledu z tribuny. O poločase mi pak sdělil svoje poznatky a já je tlumočil dále týmu. Je to velice prospěšné, z tribuny je jiný náhled než přímo ze hřiště, byl jsem za rady samozřejmě rád.

Výhra s Vyšehradem je určitě ideální pozvánkou na páteční domácí utkání s Karvinou?
Pátek 19:00 pod umělých osvětlením, pro fanoušky velice zajímavý čas. Bude to pro ně něco nového a já věřím, že i touto naší výhrou jsme je na pátek nalákali. Doufám, že přijdou v hojném počtu a my zopakujeme dobrý výkon i góly z Vyšehradu.