archiv článkůarchiv aktualit

V lednu 2019 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
2.1.Sportovní ředitel Sobota o pohybech v kádru a financování klubuRadek ŠtohlZ N O J M O - Ihned po Novém roce si pro stránky klubu udělal čas Michal Sobota. Sportovní ředitel 1. SC Znojmo FK během zimního povídání jednak promluvil o případných pohybech v kádru, rovněž se ale pozastavil nad finanční stránkou znojemského fotbalu. Na zimní přípravu se kádr sejde po individuálních přípravách společně ve čtvrtek 3.1. od 14:00.
3.1.Umístění nás pořád trápí, sděluje před zimní přípravou Kalvoda. Tipsport lize přikládá váhuRadek ŠtohlZ N O J M O - Poprvé v novém roce se pro klubový web rozpovídal Leoš Kalvoda. Zkušený kouč znojemského výběru před dvouměsíční zimní přípravou, která začala ve čtvrtek ve dvě hodiny odpoledne, se krátce ještě pozastavil nad nevydařeným podzimem, promluvil o trénincích či nezapomněl na lednovou Tipsport ligu.
4.1.Hráči na zkoušku: K týmu se na začátku přípravy připojí pět zahraničních fotbalistůMilan Šoba, Matěj Šoba, Radek ŠtohlZ N O J M O - Do zimní přípravy znojemského týmu se ve čtvrtek zapojilo hned kvarteto hráčů, poslední z fotbalistů na zkoušku dorazí v sobotu. Ani jeden z nich přitom nepochází z česko-slovenských končin. Hned tři potenciální posily přitom mají chorvatské občanství.
5.1.Tipsport liga: Cesta na Maltu začíná ostrým derby se Zbrojovkou BrnoBNO - ZNO 5:2, 0.kolo | Radek Štohl, Milan ŠobaZ N O J M O - První přípravné utkání roku 2019 přichází. Znojemští fotbalisté se v něm v rámci Tipsport ligy potkají s rivalem ze Zbrojovky Brno, se kterou na podzim svedli vyhrocený duel, v němž padla také jedna červená karta.
6.1.Tipsport liga: Smazání manka nestačilo, divoké derby ovládla Zbrojovka BrnoBNO - ZNO 5:2, 0.kolo | Milan Šoba, Matěj Šoba, Radek ŠtohlB R N O-L Í Š E Ň - Letošní Tipsport ligu zahájil náš A-tým porážkou. V zápase se Zbrojovkou Brno jsme sice v prvním poločase zvládli stáhnout dvoubrankovou ztrátu, odvěký rival však (díky méně změnám v poločase - navzdory prohlášením) úřadoval ve druhém poločase. Druhý zápas zimní soutěže naši fotbalisté odehrají příští sobotu proti FC MAS Táborsku.
7.1.První tým se vydá na zahraniční soustředění. Zúčastní se také mezinárodního Arena CupuRadek Štohl, Milan ŠobaZ N O J M O - Úvodní zápas zimy 2019 je pro naše fotbalisty minulostí, do konce února přesto zbývá odehrát řada přípravných utkání. Kromě Tipsport ligy se hráči vydají na dvě soustředění do Chorvatska, na tom prvním se ke všemu zúčastní turnaje, na kterém odehrají čtyři duely. Generálka na jaro se uskuteční v Hodoníně.
8.1.Na přípravu jsem se už těšil, říká Cheredea po Zbrojovce BrnoBNO - ZNO 5:2, 0.kolo | Milan Šoba, Matěj Šoba, Radek ŠtohlZ N O J M O - Úvodní zápas přípravy se týkal také Oleksiy Cheredey. Defenzivně laděný hráč do zápasu proti Zbrojovce Brno nastoupil až do druhého poločasu, ve kterém byl svědky tří vstřelených branek soupeře. Cheredea se po zápase ohlédl nejen za samotným duelem.
9.1.Přípravné utkání proti Spartaku Trnava se neuskutečniloRadek Štohl, Milan ŠobaZ N O J M O - Na druhý přípravný duel si znojemští fotbalisté budou muset počkat. Ve středu měli sehrát utkání proti aktuálně osmému týmu slovenské nejvyšší soutěže FC Spartaku Trnava, kvůli nepřijatelné hrací ploše byl však zápas zrušený.
10.1.Do stejnoměrných sestav jsem se asi netrefil, řekl Kalvoda po Tipsport lizeBNO - ZNO 5:2, 0.kolo | Milan Šoba, Radek ŠtohlZ N O J M O - Vůbec prvního letošního hodnocení jsme se mohli dočkat také od Leoše Kalvody. Znojemský trenér po úvodním zápase s FC Zbrojovkou Brno i přes evidentní nachlazení poskytl našemu webu rozhovor, ve kterém se řeč točila o hráčích na zkoušku či poločasových sestavách.
11.1.Tipsport liga jde znovu do akce. V Líšni tentokrát vyzveme TáborskoSEU - ZNO 4:1, 0.kolo | Milan Šoba, Matěj Šoba, Radek ŠtohlZ N O J M O - Již v sobotu se pro naše fotbalisty uskuteční druhý zápas letošního ročníku Tipsport ligy. Hodinu po poledni na umělé trávě v Líšni vyběhnou proti momentálně patnáctému výběru druhé nejvyšší soutěže FC MAS Táborsku, se kterým na podzim smolně prohráli 0:1 gólem z nastavení.
11.1.Páteční den plných podpisů. Na zkoušce přesvědčilo trio fotbalistůMilan Šoba, Radek ŠtohlZ N O J M O - Hned trojice hráčů na zkoušku si ve Znojmě vysloužila smlouvu. Během pátku se našemu klubu upsal brankář Marko Atanackovič, záložník Kevin Kokorovič a útočně laděný Chorvat Marko Marciuš.
12.1.Po Zbrojovce Brno jsme prohráli také s Táborskem. Znovu rozhodl druhý poločasSEU - ZNO 4:1, 0.kolo | Milan Šoba, Radek ŠtohlZ N O J M O - Rovněž druhý zápas Tipsport ligy skončil pro znojemské fotbalisty jasnou prohrou. V sobotu odpoledne naši borci nestačili na FC MAS Táborsko 1:4, když tři góly opět obdrželi ve druhém poločase. Jediná branka našeho výběru přišla z pokutového kopu, ze kterého se nemýlil Jakub Teplý.
13.1.Klub zkouší vicemistra světa do 20 let Tomáše Mičolu. Prošel Slavií Praha i FranciíMilan Šoba, Radek ŠtohlZ N O J M O - Zvučné jméno v současné době zkouší znojemský tým. V zápase proti FC MAS Táborsku do druhého poločasu vyběhl vicemistr světa do dvaceti let a bývalý hráč francouzského Brestu Tomáš Mičola, o jehož dalších krocích by mělo být více jasno po středečním duelu s FC Nitrou.
14.1.Odešel kvůli malé vytíženosti i financím. Dostal jsem pěknou nabídku, neschovává se Andrejič Milan Šoba, Radek ŠtohlZ N O J M O - Podruhé během své kariéry zamířil do našeho klubu. Aleksa Andrejič se nyní snaží prosadit do výběru Leoše Kalvody a získat tak ve Znojmě smlouvu. Šestadvacetiletý fotbalista se po zápase s FC MAS Táborsko, proti kterému nastoupil v první půli, vrátil za svým prvním působením na jihu Moravy či osvětlil důvod svého odchodu.
15.1.Předváděná hra zatím není podle našich představ, trápí asistenta trenéra ŠuškavčevičeSEU - ZNO 4:1, 0.kolo | Milan Šoba, Radek ŠtohlZ N O J M O - Pozápasový rozhovor tentokrát neminul Darka Šuškavčeviče. Asistent hlavního trenéra se po duelu s FC MAS Táborskem ohlédl za druhým přípravným utkáním letošní zimy, pozastavil se nad znojemskými mladíky nebo prozradil, jaká může být příčina dosavadních neúspěchů v přípravných střetnutích.
15.1.Představení FC Nitry: Klub koučovali úspěšní reprezentanti. V kádru působí bývalý hráč AC Sparty PrahaNIT - ZNO 4:4, 0.kolo | Milan Šoba, Radek ŠtohlZ N O J M O - Netradiční soupeř čeká na znojemské fotbalisty v Tipsport lize. Ve středu se utkají se slovenskou FC Nitrou, která momentálně pobývá na šestém místě v nejvyšší tamní soutěži. Fortuna liga na rozdíl od druhé české ligy svoji podzimní část ukončila až osmého prosince, kdy Nitra porazila FC Zlaté Moravce 3:0.
15.1.Halový turnaj U15 Žďár nad SázavouMilan Šoba, Václav DvořákZ N O J M O - O minulém víkendu se naše patnáctka zúčastnila již pro nás tradičního turnaje ve Žďáru nad Sázavou "O pohár starosty města".V konkurenci mnoha ligových mužstev z Čech i Moravy se určitě neztratila a odvezla do Znojma pohár za nepopulární čtvrté místo. Umístění v konečném součtu mohlo být i lepší, kdyby...
16.1.Přestřelka s Nitrou bez vítěze. Remízu po nadějném vedení zachránil v závěru TeplýNIT - ZNO 4:4, 0.kolo | Milan Šoba, Radek ŠtohlZ N O J M O - Až na třetí pokus se znojemským fotbalistům podařilo v Tipsport lize bodovat. V zápase proti FC Nitře se zrodil další divoký výsledek, který se zastavil na skóre 4:4. Naši hráči se v první půli ujali vedení 3:1, soupeř poté stav otočil ve svůj prospěch. Až těsně před závěrečným hvizdem se podruhé v utkání trefil Jakub Teplý, pro kterého se jednalo o čtvrtou branku v přípravě.
16.1.Veselý odchází na hostování do Vysočiny JihlavaMilan Šoba, Radek ŠtohlZ N O J M O - Minimálně na půl roku se znojemský fotbal bude muset obejít bez Vlastimila Veselého. Pětadvacetiletý brankář zkusí štěstí v aktuálně druhém týmu Fortuna:Národní liga FC Vysočině Jihlava. Na místě se potká s bývalými trenéry Znojma Radimem Kučerou a Josefem Hanzálkem, druhý jmenovaný je na pozici kouče brankářů.
17.1.Jiří Tunka se stal výhradním majitel 1. SC Znojmo FKMilan Šoba, Radek ŠtohlZ N O J M O - Z Jiřího Tunky již není pouze majoritní akcionář znojemského fotbalu. Po odkoupení podílů od Alexandera Mamrilly a Libora Zohna je od středečního dne stoprocentním vlastníkem klubu právě Tunka.