archiv článkůarchiv aktualit

V květnu 2015 vyšly tyto články:

Další stránky
12345>>
1.5.Dramatické duely U14 a U15 se Spartou Brno skončily remízouZdeněk PlánkaZ n o j m o - Ve středu čekaly na naše starší žáky bitvy jako řemen. Do Znojma zavítala Sparta Brno a v obou duelech to bylo velké drama, které nakonec skončilo remízou. Zatímco U15 neudržela nadějný náskok z druhé půle, U14 naopak manko z prvního dějství dotáhla. Zápasy dopadly svorně 2:2.
1.5.Grmela: Sokolov udělá určitě maximum, ale my nejedeme na výletSOK - ZNO 3:1, 25.kolo | Zdeněk Plánka Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o - V sobotu dopoledne nastoupíme v rámci 25. kola Fotbalové národní ligy proti domácímu Sokolovu. Po dvou výhrách vládne v našem týmu pohodu a trenér Ludevít Grmela si pochvaluje pracovitosti, bojovnosti a hlavně touhy vyhrávat. To vše bude potřeba i proti Baníku, jenž si brousí na domácí výhru po třech předchozích neúspěšných pokusech.
1.5.Osm hodin v autobusu. Vyrážíme do Sokolova!SOK - ZNO 3:1, 25.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Na 1. Máje jsme se vydali opravdu na dlouhou cestu. V sobotu dopoledne nás čeká utkání v Sokolově a logicky se tak modrobílá výprava vydala na misi o den dopředu. V klidu si tak odpočine po náročné cestě v hotelovém prostředí a ráno vyrazí do boje, výkop utkání je naplánován již na 10:15.
1.5.V Sokolově se nám statisticky daří, prodloužíme sérii?SOK - ZNO 3:1, 25.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Tři utkání jsme odehráli v Sokolově od sezóny 20010/11 a ani v jednom případě jsme ze západu Čech neodjížděli s prázdnou. O stejný počin se pokusíme i v sobotu od 10:15. Pokud navíc uspějeme za plný počet bodů, dotáhneme se na našeho soupeře na pouhé tři body. Nebude to ale nic jednoduchého, Sokolov již čtyři zápasy v řadě neprohrál.
2.5.Vyloučení, penalta, závěr utkání nás stál v Sokolově bodySOK - ZNO 3:1, 25.kolo | Zdeněk PlánkaS o k o l o v / Z n o j m o - Rovnice, že v Sokolově neprohráváme už neplatí. V rámci 24. kola Fotbalové národní ligy jsme prohráli v Sokolově 1:3. Body však byly na dosah. Domácí sice po první půli vedli, ovšem v druhém dějství se nám povedlo zásluhou Davida Ledeckého srovnat a dokonce jsme pošilhávali po vedení. Vše ale zhatil závěr utkání. Nejprve byl po druhé žluté vyloučen Stáňa a takřka vzápětí zahrával Sokolov penaltu, kterou proměnil Kosak. Při naši hře vabank pak přidali domácí ještě jednu gólovou pojistku.
2.5.Trenéři na tiskové konferenci po zápase Sokolov - Znojmo 3:1SOK - ZNO 3:1, 25.kolo | Lukáš Švéda, Zdeněk PlánkaS o k o l o v / Z n o j m o - Jak to už na tiskových konferencích po utkání, které skončí výhrou jednoho nebo druhého týmu, bývá, spokojenost byla jen na jedné straně. V případě utkání našeho týmu se Sokolovem na straně soupeře. Trenér Ludevít Grmela nebyl spokojený především s první půli, kterou dle jeho slov hráči prospali, výsledkem pak bylo vedení Sokolova. To jsme ještě dokázali v druhém dějství dohnat, posledních deset minut ale rozhodlo o výhře domácích, kteří dokázali využít přesilovku.
2.5.V první májový den se U19 nevedlo, podlehla doma VítkovicímZNO - VIT 0:3, 22.kolo | RedakceZ n o j m o - Dle postavení v tabulce jsme byli v pátečním svátečním utkání s Vítkovicemi favoritem. Jedna věc jsou však předpoklady a druhá dění na hřišti. Vítkovice hrály na jihu Moravy s velkým elánem a v první poločase si vypracovaly v podstatě rozhodující náskok, který se nám nepovedlo v druhém dějství zkorigovat. V tabulce se aktuálně nacházíme na šestém místě.
3.5.Potěšující zpráva! Znojmo i v sezóně 2015/16 se statutem SpSM a SCM!RedakceZ n o j m o - Potěšující zpráva dorazila v týdnu z Prahy. Už v 1. kole licenčního řízení byl našemu klubu přidělen statut SpSM (Sportovní středisko mládeže) a SCM (Sportovní centrum mládeže) pro sezónu 2015/16. Můžeme se tedy pyšnit cenným statutem, který například nebyl v prvním kole přidělen několika druholigovým a dokonce prvoligovým klubům. Tento úspěch především mládeže 1.SC Znojmo je potvrzením dobré práce v klubu a je pro jeho další rozvoj velice důležité, že statut obhájil.
4.5.Fotbalový máj, v květnu se hned třikrát představíme domaZdeněk Plánka Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o - Květen bude pro znojemského fanouška opravdu fotbalově zaslíbenou dobou. Svěřenci trenéra Ludevíta Grmely se totiž hned třikrát představí na domácí půdě - Frýdek-Místek, Kolín a Most. Vše ještě doplní dva zápasy venku. Celkově tak A-tým odehraje v květnu šest utkání! Z toho jedno v Sokolově už má za sebou.
4.5.Matúš Lacko: Sokolov byl k poražení, ale strašně jsme mu to ulehčiliSOK - ZNO 3:1, 25.kolo | Zdeněk Plánka Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o - V sobotu jsme v Sokolově nenavázali na dvě předchozí vítězná utkání se Zlínem a Žižkovem a podlehli soupeři 1:3. Utkání jsme hodnotili v rozhovoru s kapitánem Matúšem Lackem. Ten potvrdil slova trenéra Grmely na tiskové konferenci o prospaném začátku, ale zároveň potvrdil, že nechybělo málo a mohli jsme ze Sokolova odvézt výhru. Vše zhatilo posledních deset minut.
4.5.Vítěznou sérii juniorky rázně ukončila Mladá BoleslavMBO - ZNO 9:1, 33.kolo | Zdeněk PlánkaM. B o l e s l a v / Z n o j m o - Před utkáním v Mladé Boleslavi měl náš juniorský tým na kontě skvělou sérii čtyři vítězných utkání. Proti třetímu týmu tabulky a velkému favoritu utkání jsme tuto sérii prodloužit nedokázali. Domácí neponechali nic náhodě a už v prvním poločase si vypracovali rozhodující náskok, který v druhém dějství kontrolovali a ještě ho velmi podstatně navýšili.
5.5.VIDEO: Červená, pokutový kop. V Sokolově rozhodl závěrSOK - ZNO 3:1, 25.kolo | RedakceZ n o j m o - Závěr sobotního utkání našeho týmu v Sokolově rozhodně nebyl pro klidné povahy. K vidění byla červená karta, pokutový kop a hned dvě branky. Bohužel však na naše konto, i díky hektickému závěru tak Sokolov zvítězil v rámci 25. kola Fotbalové národní ligy 3:1. Vy se můžete ve video sestřihu podívat na všechny důležité momenty a třeba i na pokutový kop i to, co mu předcházelo.
5.5.Pálení čarodějnic s hráči 1.SC v Dyjákovicích / Foto + VideoZdeněk PlánkaD y j á k o v i c e - Minulý čtvrtek proběhlo na spoustu místech tradiční pálení čarodějnic a 1.SC Znojmo FK nemohlo být pozadu. Přijali jsme pozvánku navštívit Dyjákovické pálení čarodějnic spojené samozřejmě i s autogramiádou. Akce se z hráčů zúčastnili Matúš Lacko, Radim Nepožitek, Tomáš Cihlář a samozřejmě nemohl chybět dyjákovický rodák o odchovanec Roman Hříbek.
5.5.Kdy a kde podpořit naše týmy. Program domácích zápasů tento týdenRedakceZ n o j m o - I tento týden čeká naše týmy řada domácích zápasů. A-tým v neděli přivítá v rámci 26. kola FNL Frýdek-Místek, před našimi fanoušky se představí i juniorka, která v tomto roce bude hrát poprvé na Městském stadionu v Horním parku. V permanenci budou i mládežnické celky. Na Čafce se představí dorostenecké týmy a také starší žáci.
6.5.U16 a U17 se v minulém týdnu výsledkově nedařiloRedakceZ n o j m o - Anglický týden, tedy hned dvě utkání v týdnu odehráli naše dorostenecké kategorie U16 a U17. Nejprve zajížděli do Kroměříže a poté do Hlučína. Body se bohužel nepovedlo odvést ani z jedné destinace, o to větší bude motivace v nadcházejícím nedělním domácím utkáním s Vyškovem.
6.5.Ohromný úspěch! Mladší přípravka stříbrná na Memoriálu Š. Maruše!Zdeněk Plánka Foto: bulant / rajce.czZ n o j m o - Skvělého úspěchu pro náš klub dosáhla v pátek 1. května mladší přípravka na Memoriálu Štěpána Maruše. V nesmírně kvalitní konkurenci vybojovala stříbrné medaile a za sebou nechala takové týmy jako Zbrojovka Brno, Slovan Bratislava nebo Slavia Praha! To samo o sobě mluví za vše a chybělo jen málo a mohla být pro svěřence trenéra Bulína i zlatá!
6.5.Devatenáctka si vyšlápla na třetí Havlíčkův BrodZNO - HBR 3:1, 14.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Páteční domácí porážka z Vítkovicemi zapomenuta. Svěřenci trenéra Zlámala porazili třetím tým tabulky - Havličkův Brod. Pomohl jim k tomu velice povedený začátek, už po devíti minutách jsme vedli 2:0 a byť soupeř v první půli snížil, vyrovnat nedokázal. Naopak v druhém dějství přidal pojistku na naši výhru Jiří Švejkar.
7.5.Juniorka letos poprvé na stadionu V Horním parku, od 17:00 vyzve DukluZNO - DUK 3:4, 34.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Poprvé v tomto roce se náš juniorský tým představí na Městském stadionu V Horním Parku. Přivítá zde ve sváteční předvečer v rámci 34. kola Juniorské ligy pražskou Duklu. Svěřenci trenéra Dudy budou chtít pochopitelně navázat na předchozí povedené domácí zápasy a rychle zapomenout na pondělní prohru v Mladé Boleslavi. Utkání startuje v 17:00, všichni jste srdečně zváni.
7.5.U15, U14: Z Třebíče jsme si odvezli čtyři bodyRedakceZ n o j m o - Naší čtrnáctce a patnáctce se v Třebíči o víkendu dařilo. U14 vybojovala bod za remízu 1:1 a U15 bral plný počet bodů za výhru 2:1. Svěřenci trenérů Dvořáka a Paličky drží sérii skvělou sérii jedenácti zápasů bez prohry. Odráží se to i v tabulce, kde je Znojmo na první pozici.
7.5.Nadějný výsledek juniorce nevydržel, Dukla v druhé půli otočilaZNO - DUK 3:4, 34.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Juniorka se po delší době opět představila na Městském stadionu V Horním parku a utkání s Duklou rozehrála velice dobře. Po první půli vedli svěřenci trenéra Dudy 2:1. Do druhé půle naše sestava výrazněji omladila a Dukla toho dokázala využít a otočila skóre utkání. V závěru jsme ještě utkání zdramatizovali brankou Pokorného, vyrovnat už se nám ale nepovedlo.