SK Hanácká Slavia KroměřížFC Zlínsko, spolekFK Třinec1.SC Znojmo FKSK UničovMFK Karviná BFC HlučínFK HodonínFK Frýdek-MístekFC Zlín BTJ Start BrnoFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekFC Zbrojovka Brno BFC StráníTJ Union Hlubina

U19: V Kroměříži chyběla koncentrace, správné nastavení a produktivita

U19: V Kroměříži chyběla koncentrace, správné nastavení a produktivita Z n o j m o - Zápas v Kroměříži můžeme zařadit do kategorie těch nepovedených, trenéři byli přístupem svých svěřenců zklamaní, přesto jsme mohli odjet i s nějakým bodem. Zahazovali jsme však jednu šanci za druhou a jediným gólem tak zůstala trefa Filip Štěpánka z druhé půle, což na úspěch nestačilo.

9.kolo, sobota 28.9.2024
SK Hanácká Slavia Kroměříž - 1.SC Znojmo-mládež  2:1  (1:0)
Branky: 42. Zmeškal, 75. Mikula - 47. F. Štěpánek.
ŽK: Zmeškal, Stavinoha, Koutný (všichni KRO).
Rozhodčí: Kostelník - Drozdy, Svoboda.
SK Hanácká Slavia Kroměříž: Řezníček - Vaculík (69. Koutný), Pochylý, Gabryš, Dobiáš, Hošťálek Kořínek (66. Stavinoha), Zmeškal (66. Mikula), Tureček (53. Dalziel), Buksa, Avramov (c) (53. Tobolič).
1.SC Znojmo-mládež: J. Koukal - Kosmák (76. Dzhuhan), T. Drozd, Pet. Šuba, Souček (46. F. Štěpánek) Š. Kříž, Řepa (c), Prycl, Durda, Bernát, V. Daniel (76. Matajs).

Hned v úvodu jsme si vypracovali dobré možnosti, po kterých jsme mohli jít do vedení a možná by se scénář utkání vyvíjel jinak. S proměňováním šancí se však, vyjma rekordního zápasu se Spartou Brno, potýkáme už od začátku sezóny. Tentokrát nás ale zradila i věc, na které je naše hře založena a která nás zdobí, na poctivé práci. „Poprvé v sezóně jsem zklamaný přístupem hráčů k utkání, což mě na zápase mrzí a trápí zdaleka nejvíc. My jsme totiž měli na hřišti příliš velké procento hráčů, kteří si přišli zahrát fotbal. Hráčů, kteří si možná myslí, že mohou hrát 2. dorosteneckou ligu bez absolutní koncentrace, emočního a fyzického nastavení sebe samotného na maximum, a to pak přenést na tým - odpověď jsme dostali na hřišti,“ netajil své zklamání trenér František Havlík.

Na kroměřížské vedení z první půle jsem však i přesto dokázali z kraje druhého dějství zareagovat gólem Filipa Štěpánka. To byla ovšem po hříchu jediná proměněná šance a jelikož se Hanáci trefili v 75. minutě podruhé, odjeli jsme z Kroměříže s prázdnou. „V kontextu jak tohoto, tak i předchozích 4 utkáních opravdu nevím, kolik si budeme muset vypracovávat šancí, abychom vstřelili víc jak jeden gól. Dnes máme ještě v 92. minutě totální tutovku - vyjma ostatních vyložených šancí, střel z velkého vápna, či situací, kdy jdeme ve 2. poločase 3 x do přečíslení na soupeřově polovině, přičemž ani jednou nedořešíme ani do koncovky,“ popisuje kouč, který však označil výhru domácích jako zaslouženou. „Vyhráli zaslouženě. Potrestali naše ztráty míčů, nedůraz a pozdní dostupování v obranné fázi, byli efektivní a hlavně chtěli vyhrát více než my.“ Tento týden nás čeká náročný program. Na domácí půdě nejprve od 13:30 přivítáme rozjetou Sigmu Olomouc B, v neděli pak od 10:30 B-tým Zlína.

Václav Stráník (trenér Kroměříže): Na těžkém terénu se hrálo spíše bojovné utkání. Přesto jsme byli my fotbalovějším týmem, který si šel za vítězstvím svou mentalitou, a to nás odměnilo a bereme důležité tři body.

František Havlík (trenér Znojma): Poprvé v sezóně jsem zklamaný přístupem hráčů k utkání, což mě na dnešním zápase mrzí a trápí zdaleka nejvíc. Samotný zápas je pak o tom, že máme vést v 15. minutě 2:0 a být v klidu - a to po hráčích nechci, aby proměňovali každou šanci. V kontextu jak tohoto, tak i předchozích 4 utkáních opravdu nevím, kolik si budeme muset vypracovávat šancí, abychom vstřelili víc jak jeden gól. Dnes máme ještě v 92. minutě totální tutovku - vyjma ostatních vyložených šancí, střel z velkého vápna, či situací, kdy jdeme ve 2. poločase 3 x do přečíslení na soupeřově polovině, přičemž ani jednou nedořešíme ani do koncovky.

Nijak tímto hodnocením ale nesnižuji výkon a výhru domácích – vyhráli totiž zaslouženě. Potrestali naše ztráty míčů, nedůraz a pozdní dostupování v obranné fázi, byli efektivní a hlavně chtěli vyhrát více než my. My jsme dnes totiž měli na hřišti příliš velké procento hráčů, kteří si přišli zahrát fotbal. Hráčů, kteří si možná myslí, že mohou hrát 2. dorosteneckou ligu bez absolutní koncentrace, emočního a fyzického nastavení sebe samotného na maximum, a to pak přenést na tým - odpověď jsme dostali na hřišti.