archiv článkůarchiv aktualit

V dubnu 2014 vyšly tyto články:

Další stránky
123>>
1.4.Klub vypravuje autobusy na utkání se Zbrojovkou!RedakceI na další domácí utkání Gambrinus ligy proti Zbrojovce Brno klub zajistil ve spolupráci s autodopravcem TUNKA autobusovou dopravu. Podle zájmu bude vypraven určitý počet autobusů. Cena zůstává stejná jako v předešlých případech. Více o rezervacích a ostatní info již v článku.
1.4.Peter Gál-Andrezly: Škoda výsledku, mohl to být určitě krásnější debutSPA - ZNO 3:0, 22.kolo | Zdeněk Plánka Foto: mfkkosice.skP r a h a - První minuty v Gambrinus lize by si nebýt zranění připsal určitě dříve, takhle je první start v české nejvyšší fotbalové lize vyšel proti Spartě Praha. Peter Gál-Andrezly naskočil do zápasu jako střídající hráč a společně se svými spoluhráči se snažil zkorigovat nepříznivý vývoj utkání. Stejně jako jeho týmoví parťáci, ani on nebyl po konečném hvizdu spokojený.
2.4.Zvláště starším mládežnickým kategoriím se o víkendu velmi dařiloRedakceZ n o j m o - Velmi dobrý víkend prožili především starší mládežnické kategorie, jak už také napovídá nadpis. Ve svých domácích zápasech nezaváhala U19, U17, ani U16. Pro U17 to byla teprve druhá výhra v sezóně, o to je výsledek nad Kroměříží cennější. Ostatní kategorii čekaly teprve první zápasy jara. Ve Vyškově se nakonec povedlo uhrát bod pouze U15.
2.4.Dost už bylo smůly, věří navrátilec na hřiště Roman HříbekZdeněk Plánka Foto: Libor DuchoňZ n o j m o - V zimní přípravě už byl po nepříjemném zranění připraven naskočit do jarních bojů v Gambrinus lize. Bohužel ale Romana Hříbka potkalo na soustředění v Turecku další zranění. Nyní už se ale opět tento nezdolný bojovník vrátil na hřiště. V pondělí naskočil do utkání juniorky proti Příbrami, což byl paradoxně soupeř, proti kterému si na podzim přivodil první zranění. Řeč ale samozřejmě bude i nadcházejícím zápase se Zbrojovkou Brno.
3.4.Jevišovice střídá Šatov, juniorka zde dnes přivítá Bohemians 1905ZNO - B05 3:1, 30.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - První čtyři jarní domácí utkání sehrála juniorka na umělé trávě v Jevišovicích. Nyní dle plánu bude hrát svá zbývající utkání v Šatově, kde na podzim odehrála jedno utkání, a to bylo vítězné. Nyní zde přivítají svěřenci trenéra Tibora Dudy jen o příčku výše postavené Bohemians 1905. Zápas začíná v 16:30.
3.4.Šatov juniorce svědčí, poradila si zde s Bohemians 1905ZNO - B05 3:1, 30.kolo | Zdeněk PlánkaŠ a t o v - Na podzim Znojmo stihlo v Šatově odehrát jedno utkání a bylo vítězné. Nyní se juniorka do Šatova vrátila a toto prostředí jí evidentně svědčí. Dokázala zde vyhrát i tentokrát, když si poradila s Bohemians 1905 především po skvělém výkonu v první půli. V té druhé už si pak dokázal náš tým vedení i přes některé ošemetné situace pohlídat.
3.4.Znojmo ve 22. kole pohledem statistikRedakceOpět se podíváme po dalším odehraném kole Gambrinus ligy na podrobnější statistiky. Znojemští hráči se opět neztratili. Náš tým sice prohrál na Spartě, ale ve statistikách týkající se rychlosti a naběhaných metrů dominoval - Nermin Crnkić, Jan Mudra. Za měsíc březen pak v souhrnu uspěl Matúš Lacko v tzv. CHANCE INDEXU, měřící schopnost hráče vytvářet šance. Matúš se umístil na skvělém pátém místě, a to ještě kvůli kartám vynechal zápas na Spartě.
4.4.Trenér juniorky Tibor Duda: Rozhodla dobře zvládnutá první půleZNO - B05 3:1, 30.kolo | Zdeněk Plánka Foto: Libor DuchoňŠ a t o v - Po čtvrtečním domácím utkání proti Bohemians 1905 mohl trenér Tibor Duda spokojeně hodnotit druhou jarní výhru. Velmi kladně viděl hlavně první půli, ve které jeho svěřenci třemi góly v podstatě rozhodli o pozdější výhře 3:1. Daleko menší spokojenost už však vládla s herním projevem v dějství druhém, kdy nechal náš tým soupeři až příliš velkou iniciativu.
4.4.Kalvoda: Důležitá bude disciplinovanost a nasazeníZNO - BNO 1:1, 23.kolo | Zdeněk Plánka Foto: Libor DuchoňZ n o j m o - Na neděli se chystá zápas s velkým Z. Z jako Znojmo, Z jako Zbrojovka, Z jako Záchrana. Ví to samozřejmě i trenér Leoš Kalvoda, který ovšem zachovává klid. Jeho svěřenci se budou muset poprat v "domácím" zápase s venkovním prostředím, které bude samozřejmě v Brně na Srbské velmi umocněno naším soupeřem, který je zde opravdu doma.
4.4.Petr Kirschner hráčem kola Juniorské ligy! Gratulujeme!Zdeněk Plánka Foto: Libor DuchoňZ n o j m o - Václav Tomeček získal tohle ocenění na podzim za svůj hattrick do sítě Táborska. Na jaře na něj navázal Petr Kischner, který vsítil dvě branky do sítě Bohemians 1905 ve čtvrtečním zápase třicátého kola. Ke krásné ceně samozřejmě náleží i rozhovor pro oficiální stránky Juniorské ligy.
5.4.Derby je tu, podruhé v sezóně na Srbské proti BrnuZNO - BNO 1:1, 23.kolo | Zdeněk Plánka Foto: Roman KantorZ n o j m o - Podruhé v této sezóně se Znojmo představí na Srbské. Normálně by to nemuselo být nic zajímavého. Vše však bude v rámci ligy, tedy žádný pohár. Je to tak velice kuriózní situace, náš tým totiž bude působit v brněnském stánku jako domácí tým. Důležitost utkání nebude jen v označení derby, ale také v tom, že se bude hrát o důležité záchranářské body. Duel startuje v neděli od 16:00.
6.4.Pohled do minulosti: Vzájemná utkání se Zbrojovkou BrnoZNO - BNO 1:1, 23.kolo | Zdeněk PlánkaTřikrát se v nedávné minulosti střetl náš tým se Zbrojovkou Brno. První dva duely přišly v sezóně 2011/2012 ve Fotbalové národní lize a skóre bylo 1:1. V aktuálním ročníku Gambrinus ligy se ale na podzim dostali Brněnští do vedení na zápasy 2:1. Nyní je na tahu Znojmo. Ve všech zmíněných třech duelech ale vždy platilo, že rozhodovalo domácí prostředí. V tomto ohledu to bude mít náš celek v nadcházejícím utkání pořádně ztížené.
6.4.Vidím to na remízu, tipuje brankářská legenda Josef HronZNO - BNO 1:1, 23.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Je velkou legendou Zbrojovky Brno, vždyť s ní slavil jako brankář dosud jediný brněnský titul mistra ligy. V Brně také dlouho působil jako trenér brankářů. Nyní se však přesunul ještě více na jih - do Znojma. Zde působí jako jeden z trenérů u kategorie U19 a na starosti má především mladé brankářské naděje. Nemohli jsme se tedy Josefa Hrona nezeptat, jak vidí nedělní ligový duel Znojmo se Zbrojovkou.
6.4.Duel hodně napoví, shodují se tábory před utkáním Znojmo - BrnoZNO - BNO 1:1, 23.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Uniklo vám v týdnu nějaké vyjádření hráčů směrem k utkání 23. kola Gambrinus ligy Znojmo - Brno? Nyní máte vše souhrně na jednom míst, v jednom článku. Vedle vyjádření hráčů Znojma, nechybí ani vyjádření z tábora soupeře. Všichni dohromady se pak svorně shodují, že půjde o velice důležitý duel, který může hodně napovědět o záchraně.
6.4.Zápas plný zvratů se Zbrojovkou Brno skončil nakonec remízouZNO - BNO 1:1, 23.kolo | Zdeněk PlánkaB r n o - Do 69. minuty zápasu Znojmo - Brno to bylo pohodové posezení u kávy. Pak se však začaly dít věci. V 69. byl vyloučen brněnský Košťál a z následného přímého kopu poslal náš tým do vedení Zeba. Smutný hrdina byl však o pár minut později vyloučen a to stejné potkalo i Josefa Hnaníčka. Znojmo mělo šance na to, aby rozhodlo, nakonec z toho ale byl pouze roh, když se v 88. minutě vyrovnal Marković.
6.4.Trenér Kalvoda po utkání se Zbrojovkou BrnoZNO - BNO 1:1, 23.kolo | Zdeněk Plánka Foto: Roman KantorB r n o - Byl blízko k tomu, aby mohl glosovat výhru. Nakonec však musel trenér Leoš Kalvoda hodnotit remízu 1:1 s Brnem. Znojmu přitom hrálo vše do karet - přesilová hra, vedení 1:0. Za devatenáct minuty se ovšem vše málem obrátilo. Náš tým šel do devíti a v 88. minutě inkasoval vyrovnávací gól. Byl to tedy opravdu zápas vzletů a pádů.
7.4.Druhý domácí zápas v řadě, juniorka dnes hostí TepliceZNO - TEP 0:1, 31.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Vložené čtvrteční kolo Juniorské ligy má náš tým zdárně za sebou. Nyní je před ním další domácí výzva. V Šatově se utkání s trápícími se Teplicemi, které na jaře doposud nevyhrály a získaly pouhý bod. I dnes můžete přijít Znojmo do Šatova podpořit. Výkop je ve 16:30 a jste srdečně zváni.
7.4.Smutný hrdina Emir Zeba: Na přímý kop jsem si hodně věřilZNO - BNO 1:1, 23.kolo | Zdeněk PlánkaB r n o - Jako z filmového plátna by se dalo popsat účinkování Emira Zeby v nedělním remízovém utkání se Zbrojovkou Brno. Happyend ale tento snímek neměl. Znojemský záložník toho stihl za pět minut na hřišti opravdu hodně. Vstřelit krásný gól, ale bohužel dostat i dvě žluté karty. Radost tak vystřídalo obrovské zklamání.
7.4.Šatovské kouzlo zlomeno, juniorka prohrála s TeplicemiZNO - TEP 0:1, 31.kolo | Zdeněk PlánkaŠ a t o v - Znojmu se nepovedlo navázat na čtvrteční výhru s Bohemians 1905 a poprvé v Šatově padlo. V duelu s Teplicemi rozhodl jediný gól, který padl ve druhém dějství. Svěřenci už na tuto trefu nedokázali reagovat a soupeř si tak z jihu Moravy odvezl vůbec první jarní výhru. Je třeba sportovně konstatovat, že zcela zaslouženou.
8.4.Je to škoda, zápas jsme měli ve svých rukou, lituje Radek BuchtaMBO - ZNO 5:1, 24.kolo | Milan ŠobaB r n o - Radek Buchta dohrával nedělní utkání i se šrámem na obličeji. I tento menší svízel by určitě méně překážel, kdyby se nad Brnem vyhrálo. Bohužel, se tak nestalo. Znojemský záložník litoval promarněné šance na tři body, vinu ale na nikoho nesvaloval a jasně řekl, že Znojmo není jeden hráč, ale jeden tým.